piątek, 17 sierpnia 2018 14:35

Jedna z sześciu działek sprzedana lokalnemu inwestorowi

 
Jedna z sześciu działek sprzedana lokalnemu inwestorowi Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekomoniczna - Podstrefa Łubowo - wizualizacja terenów inwestycyjnych

Teren położony w rejonie drogi ekspresowej S5 i objęty strefą ekonomiczną, znalazł pierwszego inwestora, chcącego rozwijać swoją firmę w Gminie Łubowo.

W przetargu na nieruchomości w strefie ekonomicznej w gminie Łubowo, który został rozstrzygnięty przez Krajowy Ośrodek Wspierania Rolnictwa, znalazł się nabywca jednej z sześciu wystawionych w ofercie działek. Przypomnijmy iż znajdują się one w obszarze Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park", a lokalny samorząd pozyskał w ostatnim czasie dofinansowanie w kwocie 12,1 mln złotych (WRPO) na budowę pełnej infrastruktury sieciowej i drogowej, co jest obecnie w końcowej fazie realizacji.

Jednocześnie nieruchomości te, należące do Skarbu Państwa, w ostatnim czasie wystawione zostały na sprzedaż. Do przetargu przedłożono sześć działek o powierzchni od 2,5 do 15,5 hektarów, za które planowano pozyskać od 1,5 do 7 milionów złotych, w zależności od wielkości. 

Ostatecznie w pierwszym rozstrzygnięciu udało się sprzedać nieruchomość o powierzchni 3,1 hektara, za cenę 1,5 miliona złotych. Jak przekazał nam wójt Gminy Łubowo Andrzej Łozowski, nabywcą miała zostać lokalna firma, funkcjonująca w branży meblarskiej. Kolejne przetargi planowane są w najbliższym czasie.

6 komentarzy

 • Link do komentarza Przedsiębiorca piątek, 24 sierpnia 2018 01:39 napisane przez Przedsiębiorca

  Przyjdzie czas żeby wreszcie rozliczyć fajerwerki Łozowskiego. Nie tak prosto ścìągnąć inwestora na wieś. Z informacji g24 wynika że za 1m2 uzbrojonego terenu zawołanie nieco ponad 40 zł z VAT. Kto wyceniał ten teren, gdzie jest CBA?

 • Link do komentarza hhhh czwartek, 23 sierpnia 2018 17:16 napisane przez hhhh

  czyżby spin?

 • Link do komentarza Dawi wtorek, 21 sierpnia 2018 12:40 napisane przez Dawi

  A na stronie gminy Łubowo cisza, na stronie Invest Parku też nic o tym nie piszą

 • Link do komentarza Antoni sobota, 18 sierpnia 2018 07:47 napisane przez Antoni

  Trzeba szanować i cieszyć się z każdego inwestora. A kto pierwszy ten lepszy. Jak zawsze nieobecni nie maja głosu. Wobec tego zazdrośnicy milczeć i nie podskakiwać !

 • Link do komentarza powiatowy wyborca piątek, 17 sierpnia 2018 19:21 napisane przez powiatowy wyborca

  Wiadomo kto!!!

 • Link do komentarza lukasz piątek, 17 sierpnia 2018 17:05 napisane przez lukasz

  Czyli żadna ciekawa inwestycja, ani dobre miejsca pracy tam nie powstaną. Szkoda marnowania terenu na takich inwestorów.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane