Wydrukuj tę stronę
piątek, 17 sierpnia 2018 14:35

Jedna z sześciu działek sprzedana lokalnemu inwestorowi

 
Jedna z sześciu działek sprzedana lokalnemu inwestorowi Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekomoniczna - Podstrefa Łubowo - wizualizacja terenów inwestycyjnych

Teren położony w rejonie drogi ekspresowej S5 i objęty strefą ekonomiczną, znalazł pierwszego inwestora, chcącego rozwijać swoją firmę w Gminie Łubowo.

W przetargu na nieruchomości w strefie ekonomicznej w gminie Łubowo, który został rozstrzygnięty przez Krajowy Ośrodek Wspierania Rolnictwa, znalazł się nabywca jednej z sześciu wystawionych w ofercie działek. Przypomnijmy iż znajdują się one w obszarze Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park", a lokalny samorząd pozyskał w ostatnim czasie dofinansowanie w kwocie 12,1 mln złotych (WRPO) na budowę pełnej infrastruktury sieciowej i drogowej, co jest obecnie w końcowej fazie realizacji.

Jednocześnie nieruchomości te, należące do Skarbu Państwa, w ostatnim czasie wystawione zostały na sprzedaż. Do przetargu przedłożono sześć działek o powierzchni od 2,5 do 15,5 hektarów, za które planowano pozyskać od 1,5 do 7 milionów złotych, w zależności od wielkości. 

Ostatecznie w pierwszym rozstrzygnięciu udało się sprzedać nieruchomość o powierzchni 3,1 hektara, za cenę 1,5 miliona złotych. Jak przekazał nam wójt Gminy Łubowo Andrzej Łozowski, nabywcą miała zostać lokalna firma, funkcjonująca w branży meblarskiej. Kolejne przetargi planowane są w najbliższym czasie.

6 komentarzy