Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 20 sierpnia 2018 18:23

Wykonawca części prac na kolejce wybrany

 
Wykonawca części prac na kolejce wybrany archiwum redakcji

Zgodnie z przewidywaniami Towarzystwo Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej zostało wykonawcą stacji mijankowej w Lesie Jelonek. Remont trasy z ze stacji w Gnieźnie mają zostać wykonane w innym trybie.

Przed niespełna miesiącem informowaliśmy o tym iż do czwartego z kolei przetargu, ogłoszonego przez Starostwo Powiatowe, zgłosił się tylko jeden oferent. TKKW zaproponowało wykonanie remontu 3 kilometrów torów i budowę stacji mijankowej w Lesie Jelonek za kwotę 438 tys. złotych. Tymczasem zlecający - Starostwo Powiatowe - miał do dyspozycji jedynie 372 tys. złotych.

Ponieważ zamówienie zostało rozłożone na dwa zadania, kilka dni temu zadecydowano o przyznaniu tylko jednego z nich - budowy stacji mijankowej w Lesie Jelonek, polegającej na budowie peronu, drugiego toru, dwóch zwrotnic i chodnika prowadzącego do przejścia dla pieszych. TKKW zaproponowało wykonać to zadanie za 278 tys. złotych.

 

Jak udało się nam dowiedzieć, remont torów na odcinku ze stacji Gniezno do Las Jelonek, ma zostać wykonany w trybie bezprzetargowym. W zadaniu tym pomogą na pewno także materiały, które są już w posiadaniu od dłuższego czasu - m.in. nowe podkłady kolejowe. 

7 komentarzy