środa, 29 sierpnia 2018 10:37

Nad „Wenecją” powstanie wkrótce plac zabaw

 
Nad „Wenecją” powstanie wkrótce plac zabaw archiwum redakcji

Jeszcze we wrześniu ruszą prace związane z budową długo oczekiwanego przez mieszkańców placu zabaw nad Jeziorem Jelonek.

Plac zabaw i tzw. strefa dla seniorów powstaną w pobliżu siłowni na wolnym powietrzu, niedaleko akwenu od strony ul. Jeziornej. Pierwszy etap inwestycji nad „Wenecją” będzie kosztować 110 tysięcy złotych, a zakończy się w połowie października. Obok zabawek dla dzieci, takich jak m.in. huśtawki, karuzela czy koparki, pojawią się także urządzenia w strefie fitness: m.in. orbitrek, rower, prasa nożna.

Na terenie placu pojawią także oczywiście ławki i kosze na śmieci. W 2019 roku, zgodnie ze zwycięskim projektem Budżetu Obywatelskiego, planowane jest powstanie małej sceny, schodów od strony ul. Jeziornej (zejście od strony skrzyżowania z ul. Garbarską i Czystą), oświetlenia i "strefy hamaków".

źródło: UM

7 komentarzy

 • Link do komentarza co za wstyd poniedziałek, 03 września 2018 08:39 napisane przez co za wstyd

  Marku na placu zabaw przy Armii Krajowej wisi chyba z 10 kamer i zapraszam żebyś na własne oczy zobaczył w jakim stanie jest plac zabaw i jego okolica w tym przystanek MPK !!!!!!!!!!!!! Patrząc na to i porównując do czasów PRL-u , można by powiedzieć że wówczas to był tam luksus !!!!!!!!!!!!!!

 • Link do komentarza miejscowy sobota, 01 września 2018 08:28 napisane przez miejscowy

  Mieszkańcy tego rejonu niech się zabezpieczą odpowiednią umową z magistratem w sprawie dalszego utrzymania placu zabaw. Żeby czasem się nie zdziwili jak zobaczą za jakiś czas ten plac w takim stanie jak ten na os. Grunwaldzkim, który od kilku lat jest w stanie opłakanym. Wygięte przęsła ogrodzenia, brak zabezpieczenia przed pijakami, odrapany i poniszczony sprzęt, ogólnym brud i niechlujstwo. Do tego brudna i śmierdząca moczem pobliska wiata przystankowa i nieodłączny element tego miejsca - czyli wystawione na ulicy kanapy na których przesiadują drobni pijaczkowie. Dziwię się lokalnej władzy że nie robią nic z tym problemem , żeby się nie zdziwili jak tam z tego brudu wybuchnie jakaś epidemia . Temat ten jest wałkowany w internecie od wielu lat , z tego co widać to łatwiej zrobić coś nowego niż zadbać o to co zostało zrobione. Gniezno potrzebuje prawdziwego gospodarza co zatroszczy się o całe miasto !!!!!!!!!!!!!!!!

 • Link do komentarza dewastator87 piątek, 31 sierpnia 2018 13:29 napisane przez dewastator87

  my chcemy strzelnice

 • Link do komentarza Gnieźnianin środa, 29 sierpnia 2018 14:12 napisane przez Gnieźnianin

  No wreszcie dobra nadzieja w sprawie placu zabaw jak wyżej, ale ciekawy jak będzie z realizacją.

 • Link do komentarza mieszkaniec centrum środa, 29 sierpnia 2018 11:39 napisane przez mieszkaniec centrum

  szkoda, że zapomniano o starych placach zabaw np. przy ul.3 Maja, Armii Krajowej... Jak często robione są tam przeglądy techniczne sprzętu? w ogóle zagląda ktoś tam?

 • Link do komentarza Marek środa, 29 sierpnia 2018 11:10 napisane przez Marek

  Załóżcie też choć jedną kamerę. I zróbcie tam dobre, wysoko umieszczone oświetlenie, by obraz z kamery i nocą był do odczytania przez kontrolerów. Tak, żeby te pieniądze nie zostały wydane "na darmo" i " bez zastanowienia". To trudna okolica i może się zdarzyć, że za chwilę ktoś chcieć te nowe urządzenia zabawowe zniszczyć !! Szkoda by b yło tej pracy i tych pieniędzy

 • Link do komentarza wyborca środa, 29 sierpnia 2018 10:48 napisane przez wyborca

  Wszystko na łeb i szyję. Byle do wyborów. Tak za nasze pieniądze robi się pijar. Uczciwie? oceńmy sami!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Antyki022022