piątek, 07 września 2018 12:23

Chętnych wciąż brak, ale kolejne działki inwestycyjne trafią do sprzedaży

 
Chętnych wciąż brak, ale kolejne działki inwestycyjne trafią do sprzedaży źródło: Google Street View

Nie doszła do skutku kolejna próba zbycia nieruchomości przy ul. Kostrzewskiego, ale wkrótce na sprzedaż trafią kolejne działki w strefie przemysłowej.

4 września odbył się przetarg na tereny inwestycyjne położone u zbiegu ul. Kostrzewskiego i Kokoszki, które od kilku lat są przeznaczone do zbycia. Niestety, pierwsze próby sprzedaży zakończyły się wynikami negatywnymi, a wobec tego zadecydowano przed rokiem iż nieruchomości zostaną podzielone na mniejsze, co mogłoby wzbudzić większe zainteresowanie potencjalnych nabywców. 

Pierwszy taki przetarg odbył się w maju br., jednakże zakończył się wynikiem negatywnym z uwagi na brak wpłaty wadium. Wkrótce też ogłoszono drugi przetarg, który odbył się 4 września. W tym celu cena wywoławcza czterech nieruchomości obniżona została o 8% w stosunku do wartości rynkowej i poszczególne działki pod zabudowę przemysłową i usługową, wycenione zostały na 552 000 zł, 746 120 zł, 1 092 040 i 1 100 320 zł. Niestety, także i w tym przypadku żaden zainteresowany podmiot nie wpłacił wymaganego wadium, przez co przetarg zakończył się wynikiem negatywnym.

Jednocześnie pod koniec sierpnia wydane zostało zarządzenie, na podstawie którego do zbycia przeznaczone zostały dwie nieruchomości, położone przy ul. Cegielskiego. Każda z nich znajduje się na terenie objętym statusem Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, bezpośrednio sąsiadując z bazą PKS i fabryką Kirchhoff. Ich wartości wynoszą 1 mln 25 tys. złotych (powierzchnia 13 tys. metrów kwadratowych) oraz 1 mln 62 tys. złotych (powierzchnia 21,6 tys. metrów kwadratowych). Wydanie zarządzenia oznacza iż sprzedaż tych terenów będzie mogła nastąpić jeszcze jesienią br.

 

1 komentarz

  • Link do komentarza ABC piątek, 07 września 2018 13:23 napisane przez ABC

    Czerniejewo, Łubowo, Gniezno - działek w strefach i poza strefami mnogość. Może to tak jak w tym powiedzeniu, że nie chodzi o złapanie króliczka, ale o uganianie się za nim. W tym przypadku przygotowanie działek i doprowadzenie do nich mediów kosztuje i jakieś lokalne firmy na tym zarabiają.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane