środa, 12 września 2018 11:59

Kolejna nieruchomość w centrum na sprzedaż

 
Kolejna nieruchomość w centrum na sprzedaż fot. Rafał Wichniewicz

Następną nieruchomość, położoną w śródmieściu, Miasto Gniezno zdecydowało się wystawić na sprzedaż. Podobnie jak poprzednia także i tak jest częściowo zabudowana.

Po pomyślnym zbyciu budynku przy ul. Grzybowo kilka tygodni temu, obecnie przedmiotem przetargu ma być posesja przy ul. św. Wawrzyńca. Jeszcze kilka lat temu na tej nieruchomości znajdował się od strony ulicy mały budynek mieszkalny, który został rozebrany, a w kolejnych latach trwało wykwaterowanie oficyny, znajdującej się w głębi działki. Obecnie jest ona już opuszczona i wraz z placem (zamienionym przez mieszkańców na parking) po rozebranym wspomnianym budynku, została wystawiona na sprzedaż.

Miasto planuje pozyskać z tytułu sprzedaży tej nieruchomości kwotę co najmniej 250 tys. złotych. Działka o powierzchni łącznej 415 metrów kwadratowych jest uzbrojona w niezbędne media, ale nie jest objęta planem zagospodarowania przestrzennego. Niemniej, znajduje się ona w strefie tkanki zabudowy z przełomu XIX i XX wieku i jest na obszarze objętym strefą ochrony konserwatorskiej. Sama oficyna znajduje się w pogorszonym stanie techniczno-użytkowym.

Przetarg odbędzie się 19 października br. i należy oczekiwać, że podobnie jak w przypadku działki przy ul. Grzybowo, zainteresowanie nieruchomością przy ul. św. Wawrzyńca może być spore wśród lokalnych deweloperów.

5 komentarzy

 • Link do komentarza Mirek czwartek, 13 września 2018 19:17 napisane przez Mirek

  nawet podobno na Orzeszkowej są niektire nowe bloki bez wind...wiec bez garazu tez wybudują

 • Link do komentarza Wojciech Robert beym czwartek, 13 września 2018 18:27 napisane przez Wojciech Robert beym

  mieszkałem na Wawrzyńca i pełno wilgoci w tym mieszkaniu ogólnie do zanurzenia

 • Link do komentarza rowerzysta środa, 12 września 2018 20:10 napisane przez rowerzysta

  Raczej dziury na parking pomiędzy kamienicami nikt nie odważy się kopać.

 • Link do komentarza ojejku środa, 12 września 2018 12:43 napisane przez ojejku

  czy to prawda że kasa miejska pusta ?

 • Link do komentarza po co tam miejsca parkingowe ! środa, 12 września 2018 12:33 napisane przez po co tam miejsca parkingowe !

  A miejsc parkingowych w najbliższej okolicy- jak na lekarstwo. Ciekawe czy ewentualny deweloper co kupi tą działkę wybuduje dla swoich lokatorów podziemny parking. Wątpię.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane