Wydrukuj tę stronę
środa, 12 września 2018 11:59

Kolejna nieruchomość w centrum na sprzedaż

 
Kolejna nieruchomość w centrum na sprzedaż fot. Rafał Wichniewicz

Następną nieruchomość, położoną w śródmieściu, Miasto Gniezno zdecydowało się wystawić na sprzedaż. Podobnie jak poprzednia także i tak jest częściowo zabudowana.

Po pomyślnym zbyciu budynku przy ul. Grzybowo kilka tygodni temu, obecnie przedmiotem przetargu ma być posesja przy ul. św. Wawrzyńca. Jeszcze kilka lat temu na tej nieruchomości znajdował się od strony ulicy mały budynek mieszkalny, który został rozebrany, a w kolejnych latach trwało wykwaterowanie oficyny, znajdującej się w głębi działki. Obecnie jest ona już opuszczona i wraz z placem (zamienionym przez mieszkańców na parking) po rozebranym wspomnianym budynku, została wystawiona na sprzedaż.

Miasto planuje pozyskać z tytułu sprzedaży tej nieruchomości kwotę co najmniej 250 tys. złotych. Działka o powierzchni łącznej 415 metrów kwadratowych jest uzbrojona w niezbędne media, ale nie jest objęta planem zagospodarowania przestrzennego. Niemniej, znajduje się ona w strefie tkanki zabudowy z przełomu XIX i XX wieku i jest na obszarze objętym strefą ochrony konserwatorskiej. Sama oficyna znajduje się w pogorszonym stanie techniczno-użytkowym.

Przetarg odbędzie się 19 października br. i należy oczekiwać, że podobnie jak w przypadku działki przy ul. Grzybowo, zainteresowanie nieruchomością przy ul. św. Wawrzyńca może być spore wśród lokalnych deweloperów.

5 komentarzy