czwartek, 13 września 2018 18:20

Kolejne trzy działki pod bloki zostały sprzedane

 
Kolejne trzy działki pod bloki zostały sprzedane archiwum redakcji

Trzy z pięciu nieruchomości, które są przeznaczone pod zabudowę wielorodzinną, a położonych między ul. Orzeszkowej a torami kolejowymi, znalazły nowych nabywców.

Na wspomnianym terenie do tej pory znajdowało się jeszcze pięć działek, z których dwie położone są osobno, a trzy bezpośrednio stykają się granicami. Wszystkie, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, są przeznaczone pod zabudowę wielorodzinną i zostały wystawione na przetarg, który odbył się w ostatnich dniach.

Pojedyncze nieruchomości, tj. działka 1/42 i 1/128 o powierzchni ponad 5 tys. metrów kwadratowych i 1/07 wraz z 1/74 o powierzchni ponad 3,3 tys. metrów kwadratowych nie znalazły żadnego zainteresowania wśród potencjalnych nabywców.

Inaczej było w przypadku działek o numerach 1/111, 1/112 i 1/223, położonych obok siebie wzdłuż ul. Lema. Ich kupnem zainteresowanych było dwóch oferentów, ale ostatecznie nabywcą została wrzesińska spółka APART Grupa Developerska, mająca za sobą sporo dużych realizacji w postaci kompleksów mieszkaniowych wielorodzinnych. Pierwszą z nieruchomości zakupiła za kwotę 697 tys. złotych (wywoławcza 690 tys. zł), drugą za kwotę 477 tys. złotych (wywoławcza 472 tys. zł), a trzecią za kwotę 498 tys. złotych (wywoławcza 400 tys. zł). W sumie do budżetu miejskiego trafi w ten sposób 1 mln 672 tys. złotych.

W efekcie w tej części osiedla pozostały jeszcze dwie wspomniane wyżej nieruchomości pod zabudowę wielorodzinną, które będą czekały na swojego nabywcę.

8 komentarzy

 • Link do komentarza Ł środa, 19 września 2018 14:31 napisane przez Ł

  Moim zdaniem te kwoty są rażąco niskie.

 • Link do komentarza bobhaus wtorek, 18 września 2018 11:39 napisane przez bobhaus

  Radni wizjonerzy wszelkich opcji by dawno zainicjowali rozmowy z Gminą Gniezno o połączeniu Gmin..
  Tam są tereny perspektywiczne rozwojowo ..Ale ci radni wolą załatwiać interesy kościelne a nie społeczne..Zmieni się za jakieś 100 lat.

 • Link do komentarza avalon poniedziałek, 17 września 2018 22:24 napisane przez avalon

  Miasto powinno zmienić MPZP dla terenu pomiędzy Orzeszkowej a Poznańską. Nikt już dzisiaj nie zbuduje centrum handlowego zapisanego w planie dla tej okolicy. Ten teren także powinien być podzielony na budownictwo wielorodzinne, jak widać takie działki szybko się sprzedają. Mieszkania to ludzie a ludzie to największy kapitał miasta. Powinna też powstać nowa, dwujezdniowa ulica Kozala między Poznańską a Orzeszkowej bo skomunikowanie tego terenu z miastem wyłącznie uliczkami Orzeszkowej i Cienistą nie jest i nie będzie wystarczające.

 • Link do komentarza beru niedziela, 16 września 2018 20:38 napisane przez beru

  A co fani STARTU Gniezno będą mieli zrobić ? Parking przy stadionie żużlowym, też pewnie pojdzie pod młotek. Ośrodki szkolenia kierowców, którzy na parkingu mają plac manewrowy dostali wypowiedzenia. No chyba , że jest tam w planie jakiś konkretny parking- od torów do bloków.

 • Link do komentarza rowerzysta piątek, 14 września 2018 08:38 napisane przez rowerzysta

  Ciekawe, czy miasto ma przygotowaną infrastrukturę do przyjęcia kilkuset nowych odbiorców, myślę tu o zaopatrzeniu w wodę i odbieraniu ścieków.

 • Link do komentarza Gnieźnianin czwartek, 13 września 2018 21:44 napisane przez Gnieźnianin

  Skoro tak duże osiedla powstają w tym rejonie, to kiedy powstanie przystanek kolejowy dla tych osiedli w kierunku Poznania.

 • Link do komentarza brrrrrrrrrrr czwartek, 13 września 2018 19:22 napisane przez brrrrrrrrrrr

  Współczuję tym co kupili tam działki z programu „Mój własny dom w Gnieźnie” . Osaczeni z wszystkich stron i ten wyjazd ulicą Orzeszkowej , podobno już tam się korkuje.

 • Link do komentarza obszarnik czwartek, 13 września 2018 18:47 napisane przez obszarnik

  Czy w tym Gnieźnie zostało jeszcze coś do sprzedania? Czy już nic ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane