piątek, 21 września 2018 11:34

Parking przy ul. Sportowej w dwóch etapach

 
Parking przy ul. Sportowej w dwóch etapach źródło: Google Street View

Do połowy 2019 roku planowane jest ukończenie całego przedsięwzięcia, polegającego na budowie 124 miejsc postojowych wzdłuż ul. Sportowej (dawniej odcinek ul. Paczkowskiego).

Mowa o nieuporządkowanym terenie wzdłuż ulicy, która w ostatnim czasie doczekała się remontu nawierzchni, na odcinku od hotelu aż do zjazdu na ul. Spokojną. Całe przedsięwzięcie podzielone zostało na dwa etapy inwestycyjne, z czego pierwszy zostanie wykonany do 15 grudnia br., a drugi do końca czerwca 2019 roku. Założeniem jest uporządkowanie aktualnie tu istniejącego dzikiego parkingu, jaki powstał na dawnym terenie zielonym lata temu. 

W jego miejscu powstanie parking z dwoma wjazdami i wewnętrzną drogą jednokierunkową, poprowadzoną wzdłuż miejsc postojowych (tak jak ma to miejsce obecnie). Wjazd znajdzie się na wysokości hotelu oraz wjazdu na teren GOSiR. Wyjazdy będą możliwe na wysokości wjazdu na teren GOSiR oraz w pobliżu skrzyżowania z ul. Spokojną. W sumie powstaną tu 124 miejsca postojowe, w tym 7 dla osób niepełnosprawnych. Cała nawierzchnia zostanie wykonana z kostki brukowej typu Domino-Eko, podobnie jak ostatnio wyremontowana jezdnia ul. Sportowej.

Odwodnienie zapewni sześć studni chłonnych, do których doprowadzone zostaną nawierzchniowe wpusty kanalizacyjne. Ponadto powstaną miejsca pod wiaty śmietników oraz krótkie odcinki chodników prowadzące do istniejącej wzdłuż bloków ścieżki dla pieszych. Szacowany koszt inwestycji wyniesie 1,2 mln złotych. Wykonawca, który zostanie wyłoniony na początku października br., ma wykonać I etap na odcinku od hotelu do drugiego wjazdu, a II etap od drugiego wjazdu do skrzyżowania z ul. Spokojną.

14 komentarzy

 • Link do komentarza Aa wtorek, 25 września 2018 10:03 napisane przez Aa

  W gruncie rzeczy to ta dziura jest fajna tylko musze sie do niej przekonać.....Dziś tam jade to zrobie jej focie i wrzucę na stronę UM.

 • Link do komentarza rezigiusz poniedziałek, 24 września 2018 13:12 napisane przez rezigiusz

  @Aa oto numer służbowy 61 4260424 do pani z UM która wie który ubytek w nawierzchni zasługuje na załatanie.Uprzedzam Cię że z racji obecnej pogody palcem nie ruszą i zaczną Ci bajki opowiadać o tym że wiedzą o tym ale .... Tam jest jeszcze jeden facio lepszy od tej pani. Ten to dopiero chyba z zawodem się pomylił

 • Link do komentarza Aa poniedziałek, 24 września 2018 11:19 napisane przez Aa

  A ja chciałam napisać że jak cos zrobia to chwalą sie na 2 strony artykułu a jak jest dziura na ul Budowlanych to jakos migaja się od opisania jej. A dopiero co ja pogłębili i nasypali drobne kamyszki ktore rozrzucane przez opony aut sa na całej nawierzchni. Brawo!!!! ostatnio taka dziura 10 m dalej była 2 tyg otaśmowana!!!!!!!

 • Link do komentarza Micio niedziela, 23 września 2018 14:36 napisane przez Micio

  Aktualnie wzdłuż drogi sportowej i tej żużlowej jest 120miejsc parkingowych, no to ciekawe ile będzie po przebudowie. Co do ziemi- SM już z miesiąc temu na klatkach schodowych powiesił inf. Ile zabiorą ziemi.

 • Link do komentarza Bożena sobota, 22 września 2018 22:58 napisane przez Bożena

  Widziałam wczoraj, że kręcił się tam już, po tym terenie, gdzie ma być robiony ten parking, jakiś geodeta. Chyba mierzył, ile ziemi weźmie prezydent od poszczególnych bloków, na te parkingi. No i Chyba też będą wszystkim spółdzielcom zmieniać akty notarialne i zapisy w księgach wieczystych. Muszą chyba tak zrobić, bo każdemu wezmą jakiś ułamek, jego ziemi. Ciekawe, ile to bedzie każdego spółdzielcę kosztowało? Mam nadzieję , że nie dużo . Sąsiad z sądu, jak mu się o to spytałam powiedział, że maksymalnie 800 złotych. Ciekawe, kiedy prezes nas o tym poinformuje.

 • Link do komentarza rezigiusz sobota, 22 września 2018 15:12 napisane przez rezigiusz

  Tylko przy budowie niech nie zapomną iź zgodnie z rozporzadzeniem ministerstwa miejsce parkingowe ma miec 2,5 metra szerokości minimum od 1 stycznia br.

 • Link do komentarza Micio sobota, 22 września 2018 12:49 napisane przez Micio

  Wystarczyło zliwkidowac ta bezsensowna drogę żużlowa, drogę przesunąć na środek i zrobić miejsca postojowe prostopadle do drogi z obu stron.

 • Link do komentarza Kowalski sobota, 22 września 2018 12:37 napisane przez Kowalski

  Jak ma byc wystarczająca ilośc miejsc parkingowych jak prawie w kazdej rodzinie są po 1-2 samochody. Jak wam nie pasują parkingi to kupcie sobie swoj własny dom i bedziecie miec garaż + podjazd :)
  Jesteście biedakami wiec nie narzekajcie na wsyzstko ze wam sie należy. DO pracy nieroby

 • Link do komentarza Walter 54 sobota, 22 września 2018 10:24 napisane przez Walter 54

  Z tą nawierzchnią ktoś wyżej ma rację. Prosimy o gładką kostkę lub asfalt. Wszędzie te dziwnie ażury po których rowerem nie da się jechać A i w aucie zawieszenie siada. Po 5 latach tą kostka się przerywa pofaluje i tyle będzie. Poza tym ulicę można by już zrobić aż do Staszica A nie tylko do zakrętu gdzie wzrok od hali sięga A dalej już syf.

 • Link do komentarza Marika sobota, 22 września 2018 09:23 napisane przez Marika

  Czy na pewno tych nowych miejsc (124) bedzie więcej, niż teraz mieści się tam samochodów w porze nocnej? Ktoś pokusi się o policzenie tych samochodów teraz, jakiejś nocy ? Bo coś mi się zdaje, że obecnie mieści się tych samochodów na tym żużlu około 160 . Ale muzę się mylę . Proszę mnie sprawdzić !!

 • Link do komentarza Miras piątek, 21 września 2018 19:58 napisane przez Miras

  Ja ,mam tylko prośbę o ścieżki rowerowe albo beton,asfalt lub gładka kostka
  Tak żeby można było przejechać rowerem szosowym a dzieci np.hulajnogą .to co jest na ulicach np.sportowa,28 grudnia ,Kopernika to dla rowerzystów jakaś kara.Pozdrawiam sportowego prezydenta i jego doradców.
  Ps. Ścieżka do Jankowa to odeał prawie Norwegia gdzie króluje gładki beton i raj dla rolkarzy.

 • Link do komentarza członek GSM piątek, 21 września 2018 15:33 napisane przez członek GSM

  Obowiązkiem zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej jest zapewnienie miejsc parkingowych swoim członkom i żadne ochy - achy niczego w tej materii nie zmienią. No, ale sztama Budasza z Kujawą, którego wziął obecny prezydent do swojej drużyny zamgli całkowicie odpowiedzialność za obowiązki wobec gnieźnian. Żaden sukces zresztą, bo budowa nowych miejsc do parkowania jest psim obowiązkiem każdego rządcy danej miejscowości.

 • Link do komentarza Brawo piątek, 21 września 2018 14:17 napisane przez Brawo

  swietna wiadomosc. ciesze sie, ze ktos pomyslal i sie za to wzial.

 • Link do komentarza micio piątek, 21 września 2018 13:19 napisane przez micio

  Drażni mnie ciągłe to powtarzanie, że 124 miejsca parkingowe powstaną- one powstaną na miejscach parkingowych które już są, Ile będzie nowych miejsc? Góra 40.
  Ale i tak super

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane