poniedziałek, 24 września 2018 16:44

Rozbudowa szpitala zgodnie z terminem

 
Rozbudowa szpitala zgodnie z terminem fot. Rafał Wichniewicz

Nowe pomieszczenia "porodówki" będą już gotowe pod koniec roku - taką deklarację można było usłyszeć w trakcie piątkowej wizyty radnych powiatowych na budowie prowadzonej przy ul. 3 Maja.

W trakcie wyjazdowego posiedzenia Komisji Zdrowia, Opieki Społecznej i Aktywizacji Zawodowej na terenie rozbudowywanego szpitala, działacze mieli okazję zapoznać się ze stanem całej inwestycji.

Aktualnie główne prace budowlane, polegające na wzmocnieniu całej konstrukcji, są już ukończone. W chwili obecnej najwięcej prac skupia się na wykonaniu elewacji oraz wyposażaniu drugiego poziomu budynku, do którego w najbliższych miesiącach przeniesione zostaną sale porodowe. Przypomnijmy iż założeniem tej części inwestycji jest zamknięcie obiektu (co już w znacznej części nastąpiło) oraz przygotowanie jednego poziomu do użytkowania. Zgodnie z tym na poziomie pierwszym ułożono już znaczną część tynków, większość instalacji i miejscami trwa też podwieszanie sufitów. Znajdą się tu pomieszczenia planowanego oddziału położniczo-neonatologicznego i ginekologicznego, dzięki czemu poprawi się komfort dotychczasowej "porodówki". Nie zabraknie także pomieszczenia dla spotkań matek z noworodkami i ojcem. Zgodnie z przedłożoną deklaracją, pierwsze porody będą mogły być odbierane w nowym miejscu już w grudniu. 

Zanim jednak to się stanie, pozostała część obiektu zostanie oddzielona od części planowanej do oddania do użytku. W tym celu części pomieszczeń, które obecnie nie będą wykorzystywane, zostaną oddzielone od reszty ściankami działowymi. Na poziomie zerowym (parter starego szpitala) przebite zostanie przejście do korytarza budynku D, z którego na ukończony pierwszy poziom będzie możliwe dostanie się windą lub klatką schodową (położoną w nowym obiekcie).

Jak przekazał przedstawiciel wykonawcy całej inwestycji, wszystkie terminy prowadzonych prac są dotrzymane i nie ma żadnych przesłanek do ich wydłużania. Konstrukcja obiektu jest już zabezpieczona, a dźwigary stalowe spinające cały budynek zostały już zabezpieczone ogniotrwałym materiałem. Całość wieńczy płyta lądowiska dla śmigłowców LPR, które jest realizowane z dofinansowania wraz z przebudową Szpitalnego Oddziału Ratunkowego - prace przy obu zakończone zostaną do końca 2018 roku. Obecnie trwa także instalowanie urządzeń wentylujących, które będą umieszczone na poziomie trzecim, a także instalacje doprowadzające ciepłociąg z PEC. Te ostatnie znajdują się w budynku technicznym, umieszczonym za budynkiem D. W związku z koniecznością otrzymania odbioru budynku przez służby, szpital musi także wykonać w tym roku drogi dojazdowe, które były planowane w kolejnym etapie rozbudowy.

 

15 komentarzy

 • Link do komentarza Pacjent piątek, 28 września 2018 22:47 napisane przez Pacjent

  A co to kogo obchodzi?

 • Link do komentarza melchior wtorek, 25 września 2018 20:27 napisane przez melchior

  szpital ma 9 mln zaległych płatności - takiej katastrofy jeszcze nie było. Zgroza.

 • Link do komentarza ryry wtorek, 25 września 2018 13:33 napisane przez ryry

  Pacjent jak jesteś taki dobry w czytaniu innych portali to co powiesz o tym co tam piszą o zabezpieczaniu imprez w Gnieźnie przez jedną firmę wybieraną przez magistrat

 • Link do komentarza humanista wtorek, 25 września 2018 12:42 napisane przez humanista

  Wyborca/ czy Pan Pilarski, Pan Ostrowski byli z PO? Jesli tak, to masz rację.
  Błąd w nazwisku w poprzedniej wypowiedzi.

 • Link do komentarza wygra PIS wtorek, 25 września 2018 11:23 napisane przez wygra PIS

  Melchior a pamiętasz tych w pomarańczowych kaskach jak we wrześniu 2014 zrobili wycieczkę na niebudowę szpitala po czym ku zdziwieniu niektórych z nich to oni przegrali wybory w 2014 roku. Mnie tam nie przeszkadza że starosta nie zna się na budowie , bo ma od tego fachowców, ważne że budowa idzie do przodu.

 • Link do komentarza Matematyk wtorek, 25 września 2018 09:07 napisane przez Matematyk

  Każdy bardziej rozgarniety z tego szpitala wie , że są duże kłopoty finansowe. Czają się na pensje pielęgniarek i o zgrozo dochodzą słuchy, że co poniektóre akcesoria do leczenia kupują sami pacjenci. Czas aby szybko to wyjaśnić przed wyborami bo inaczej jako mieszkańcy powiatu wpadniemy jak śliwka w kompot.

 • Link do komentarza e wtorek, 25 września 2018 08:55 napisane przez e

  Pacjent chyba nie doczytałeś do końca na tych innych portalach że inwestor i generalny wykonawca płacą podwykonawcy ale ten podwykonawca wziął sobie dalszych podwykonawców i on im coś tam nie zapłacił , więc nie pisz głupot i nie sugeruj czegoś co nie jest prawdą.

 • Link do komentarza Marek Z. wtorek, 25 września 2018 07:17 napisane przez Marek Z.

  Będziemy mieli w Gnieźnie za chwilę na prawdę piękny szpital. To będzie obiekt na najwyższym , europejskim poziomie. I to jest teraz najważniejsze dla naszych kochanych seniorów, A nie jakieś tam .......... . Ale to już przemilczę.

 • Link do komentarza eskulap poniedziałek, 24 września 2018 23:41 napisane przez eskulap

  Teodor, poszukaj informacji o założeniach przetargu, a dopiero potem zabieraj głos.

 • Link do komentarza WYBORCA poniedziałek, 24 września 2018 23:19 napisane przez WYBORCA

  Można, można ano można. Platforma na solkach siedziala i nic nie dzialala.

 • Link do komentarza Pacjent poniedziałek, 24 września 2018 22:05 napisane przez Pacjent

  Chybaa nie za bardzo zgodnie to idzie, bo nie płacą wykonawcą. Już piszą o tym na innych portalach.

 • Link do komentarza melchior poniedziałek, 24 września 2018 18:17 napisane przez melchior

  Najbardziej mnie śmieszy, a raczej powinienem chyba płakać jak taka np. pani T. wchodzi w kasku na budowę, robi mądrą minę, zupełnie nie zna się na tym ,co ogląda, a potem powstaje taki artykuł.

 • Link do komentarza Teodor poniedziałek, 24 września 2018 18:02 napisane przez Teodor

  Chyba nie z tym terminem obiecanym w ostatnich wyborach... Obecne władze powiatu przekonywały, że dokończą budowę szpitala; tymczasem tu czytam że do końca 2018 roku będzie jak się uda porodówka

 • Link do komentarza przyszły lekarz poniedziałek, 24 września 2018 17:33 napisane przez przyszły lekarz

  Jakie oddziały będą jeszcze w szpitalu?

 • Link do komentarza fan poniedziałek, 24 września 2018 17:08 napisane przez fan

  Zróbcie jeszcze więcej bo w programie Koalicji Obywatelskiej dla Wielkopolski nie mogę nic znaleźć na temat budowy szpitala w Gnieźnie

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Wybory 2018 Kujawski