piątek, 05 października 2018 12:58

Prawoskręt na ul. Dalkoskiej już otwarty - uwaga na zmiany

 
Prawoskręt na ul. Dalkoskiej już otwarty - uwaga na zmiany źródło: Starostwo Powiatowe

W piątek otwarty dla ruchu został krótki prawoskręt z ul. Dalkoskiej w kierunku ul. Kościuszki i św. Wawrzyńca. 

Kierowcy zamierzający jechać od strony ul. Dalkoskiej w kierunku obu części ulicy św. Wawrzyńca lub do  wiaduktu czy w stronę Parku Kościuszki, powinni zwrócić baczniejszą uwagę na nowe oznakowanie. Do tej pory jadący na skrzyżowaniu ul. Dalkoskiej, chcący skręcić w kierunku targowiska, często blokowali przejazd zmierzającym np. w stronę wiaduktu.

Od 5 października otwarty został nowy, wydzielony pas ruchu, rozdzielający pasy jazdy na lewoskręt z jazdą na wprost w kierunku centrum oraz prawoskręt z jazdą na wprost w kierunku wiaduktu. Oznacza to iż kierujący już wcześniej powinni zdecydować się o dalszym przebiegu jazdy. 

22 komentarzy

 • Link do komentarza TIROWIEC piątek, 12 października 2018 14:38 napisane przez TIROWIEC

  Założe sie z każdym kto mowi ze nie przejedzie tam tir z naczepą.
  Skoro tacy madrzy jesteście to w sobote o 15:00 jade tam nagram filmik ze przejade i ci co pisza ze nie da sie stawiaja mi skrzynke wódki !

 • Link do komentarza Gnieznianin środa, 10 października 2018 10:04 napisane przez Gnieznianin

  Masakra , kto to projektował i zatwierdził.
  Ten przejazd jest za wąski, ledwo osobowka idzie się zmieścić i łatwo przywalić w krawężnik bo jest tak powyginany ten przejazd.
  I te myląca strzałka że jazda na wprost i w prawo . Jak powinna byc tylko w prawo

 • Link do komentarza Kierowca poniedziałek, 08 października 2018 19:09 napisane przez Kierowca

  Niech się wczują w sytuację kierowców wyjeżdżjących z ul Wawrzyńca, jak są wściekli przy próbie włączenia się do ruchu. Skandal!!!!!!!!!!!!!

 • Link do komentarza Tadeusz Bakowski niedziela, 07 października 2018 09:47 napisane przez Tadeusz Bakowski

  Rozwiązanie zaproponowane przez p. Artura Wiernowolskiego jest zdecydowanie najlepsze, tym bardziej, że na rondo jest tutaj wystarczająco dużo miejsca. Dodatkowo samochody jadące z wiaduktu mogły by na rondzie jechać na wprost w ul. Warszawską, co zlikwidowało by korki na światłach dla samochodów jadących z wiaduktu. Może przed podejmowaniem takich decyzji lepiej by było przeprowadzić sondę i spytać kierowców, a tak to kolejne pieniądze wyrzucone w błoto. Zaproponowane rozwiązanie niewiele zmieni na lepsze, ale cóż, urzędnik zawsze wie lepiej.

 • Link do komentarza lolek sobota, 06 października 2018 20:51 napisane przez lolek

  YYYY ale o so chozzzzziiiii :) Hmmm Inwestycja w skali mikro. Dwa samochody do przodu. Wcześniej było lepiej a już widzę przyjezdnych jak walą pod prąd. Trzeba by ogłosić jakiś konkurs na mądrego inaczej za oznakowanie.

 • Link do komentarza Artur Wiernowolski ( TIGER ) sobota, 06 października 2018 16:44 napisane przez Artur Wiernowolski ( TIGER )

  Z parku wyciąć kilka drzew, przestawić latarnie i na tym skrzyżowaniu zrobić duże rondo - lekko wpuszczone w park. Wyjazd w każdą stronę i ruch rozładowany. Miejsce jest, lecz myślenie boli...

 • Link do komentarza Sze sobota, 06 października 2018 09:45 napisane przez Sze

  I teraz taka sytuacja kierowca osobówki jadąc na wiadukt pojedzie prawoskrętem natomiast kierowca cieżarówki pojedzie lewym pasem następnie będzie chciał zmienić pas na prawoskręt, ale w tym momencie zablokuje skrzyżowanie, bo szanowny posiadacz Passata nie skuma, że należałoby wpuścić większego, aby rozładować ruch. Niestety kierowcy w Gnieźnie nie mają kultury na jezdni oczywiście nie mówię tutaj o każdym, ale większość kierowców zachowuje się jakby nie potrafili przewidzieć sytuacji drogowych.

 • Link do komentarza Miras sobota, 06 października 2018 08:53 napisane przez Miras

  Inwestycję przeprowadził i finansował powiat a nie jak wszyscy sądzą Urząd Miasta.Co by nie powiedzieć coś tam to pomoże choć szału nie ma.

 • Link do komentarza Lady sobota, 06 października 2018 06:42 napisane przez Lady

  Wygląda to jak droga dla samochodzików dziecięcych.
  Stracone pieniądze. Niestety tym razem projekt kompletnie bez pomyślunku.

 • Link do komentarza Kierowca sobota, 06 października 2018 05:49 napisane przez Kierowca

  A co z pojazdami wyjeżdżającymi z osiedla po prawej stronie ? Wyjazd w lewo będzie pewnie dzięki korkom praktycznie niemożliwy.

 • Link do komentarza Tom piątek, 05 października 2018 23:14 napisane przez Tom

  Koryfeusz dobrze pisze, dwie strzałki w prawo powinny być. Gdzieś taki znak widziałem. Tylko po co ten slalom z wysepką? Lepiej jechać po staremu i w prawo na most.

 • Link do komentarza Kierowca piątek, 05 października 2018 21:10 napisane przez Kierowca

  Czy to projektował jakiś idiota ???
  Dziecko w przedszkolu lepiej by to rozwiązało.

 • Link do komentarza kierowca piątek, 05 października 2018 19:25 napisane przez kierowca

  oli i co myślący kierowca wymyśli widząc pierwsze znaki przed skrzyżowaniem z ul. Wawrzyńca , że z lewego pasa może pojechać w lewo lub prosto a z prawego pasa może pojechać w prawo lub prosto , a jeżeli to będzie kierowca co będzie chciał jechać prosto to pomyśli że może jechać prosto z lewego bądź prawego pasa , a jak pojedzie prawym prosto to za skrzyżowaniem z ul. Wawrzyńca zobaczy że prawy pas przed Wawrzyńca to zmyłka dla dalszej jazdy na wprost za skrzyżowaniem i kierowca już tylko wymyśli jakieś wykroczenie drogowe.

 • Link do komentarza oli piątek, 05 października 2018 18:18 napisane przez oli

  przecież to nie jest droga dla "debili" tylko dla myślących kierowców z prawem jazdy.Ludzie opamiętajcie się w tym marudzeniu.Bystry kierowca poradzi sobie na tej drodze!

 • Link do komentarza Zszkokowana piątek, 05 października 2018 18:01 napisane przez Zszkokowana

  Pprazka tam byl potrzebny lewoskret zeby nie blokowac drogi

 • Link do komentarza Koryfeusz piątek, 05 października 2018 17:56 napisane przez Koryfeusz

  Witek, co do autobusów to chyba jakiś PKS, bo MPK nie będą korzystać z prawoskrętu tylko pasa do jazdy na wprost. Odnośnie samochodów ciężarowych to teoretycznie można zrobić dla nich zakaz, ale wtedy trzeba by ustanowić wyjątek dotyczący obsługi osiedli, ulic, a wtedy i tak na to samo wyjdzie, bo jakiś TIR z towarem będzie musiał dojechać na Wrzesińską od strony Dalkoskiej i w tym celu konieczne będzie skorzystanie z prawoskrętu. Ponadto znak drogowy przed prawoskrętem jest mylący i kierowcy pomyślą, że mogą jechać tam na wprost, a za skrzyżowaniem z Wawrzyńca jest znak na drodze informujący, że to prawoskręt i jak ktoś się pomyli to ma problem, musi na rondzie zawracać. Na tym znaku informującym o prawoskręcie powinny być dwie strzałki w prawo, a nie jedna w prawo, a druga, że można jechać na wprost. Ta część znaku po lewej jest ok, ale to po prawej myląca i jak napisałem tam powinny być dwie strzałki w prawo informujące o dwóch prawoskrętach. Tylko niestety jest znak C-6, nakaz jazdy na wprost lub w prawo, a nie ma znaku informującego, że należy jechać wprawo i potem kawałek na wprost znowu w prawo, bo zaczyna się kolejny prawoskręt.

 • Link do komentarza Miłosz piątek, 05 października 2018 16:44 napisane przez Miłosz

  Grunt się pali Budaszowi pod nogami i wykonuje nerwowe ruchy, ktore w niczym nie usprawniają ruchu komunikacyjnego w mieście.

 • Link do komentarza szofer piątek, 05 października 2018 15:57 napisane przez szofer

  Nadzieja, że po wyborach Gnieznem będą zarządzać nowi ludzie, z pomysłami na normalność i takie "erzace" nie będą miały miejsca.

 • Link do komentarza wer piątek, 05 października 2018 15:46 napisane przez wer

  Pomysł dobry jednak jest chyba mały problem. Miejscowi szybko się połapią ale dla przyjezdnych na tym krótkim odcinku z ograniczoną widocznością, to zagęszczenie znaków pionowych i poziomych zawierających różne informacje niby mające ułatwić orientację, wobec bliskości usytuowania tych dwóch skrzyżowań, raczej spowoduje skutek przeciwny . Wystarczy że jadąc w Kościuszki przed skrzyżowaniem z Wawrzyńca kierowca zjedzie w prawy pas będąc przekonanym że dalej za tym skrzyżowaniem też pojedzie prosto a tu zaraz niespodzianka bo tam pas w prawo . Nie trzeba dodawać że takie rozwiązanie będzie też kusiło naszych wyścigowców do pewnych ułatwień i do powrotu na lewy pas zaraz za skrzyżowaniem z Wawrzyńca.

 • Link do komentarza 62szymon piątek, 05 października 2018 14:56 napisane przez 62szymon

  Hahahaha ale bubel. Jakie miasto takie inwestycje. Chyba czeski projektant się nad tym pochylił :D

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Wybory 2018 Kujawski