wtorek, 09 października 2018 13:21

Hala w Zdziechowie z dofinansowaniem

 
Hala w Zdziechowie z dofinansowaniem archiwum redakcji

Drugi z obiektów sportowych, jaki powstał w tym roku na terenie powiatu gnieźnieńskiego, otrzymał dofinansowanie z ministerstwa. Tym samym dwie gminy otrzymały wsparcie na ich realizację.

Kwota przeszło 2,3 mln złotych została przyznana Gminie Gniezno, która we wrześniu oddała do użytku nowy obiekt sportowy w Zdziechowie. Hala, która wchodzić będzie w skład wciąż powstającego kompleksu szkolno-przedszkolnego, wybudowana została w pełnym wymiarze i kosztowała w sumie ok. 7,5 mln złotych.

- Na realizację tego zadania wystąpiliśmy o wsparcie do Ministerstwa Sportu i Turystyki. Na nasz wniosek, przy wsparciu pana posła, udało się otrzymać ponad 2 mln złotych dofinansowania, za co jesteśmy szczególnie wdzięczni. Przy tak olbrzymiej inwestycji, którą realizujemy, każda złotówka jest bardzo cenna - mówił wójt Gminy Gniezno Włodzimierz Leman. Cały kompleks powstający w Zdziechowie kosztować ma około 30 mln złotych. W ubiegłym roku ukończony został pierwszy etap tej inwestycji - przedszkole. 

Miesiąc temu włodarze Czerniejewa poinformowali iż ich hala widowiskowo-sportowa, pierwszy tego typu (w pełnym wymiarze) w tej gminie, otrzymał dofinansowanie z tego samego źródła na kwotę 4 mln 482 tys. złotych: - O pozyskanie tą drogą środków po raz pierwszy wystąpiliśmy w ubiegłym roku, jednak nie powiodło się wtedy. W tym roku nie odpuściliśmy i ponownie podjęliśmy starania, co zakończyło się dużym sukcesem. Te 4,5 mln złotych jest połową wartości całego obiektu - przekazał Tadeusz Szymanek, burmistrz Gminy Czerniejewo.

- Rzeczywiście w gminie Czerniejewo nie było takiej hali z prawdziwego zdarzenia. Mieszkańcy oczekiwali na tę inwestycję i rząd w połowie tę halę sfinansuje, przez co obciążenie dla budżetu jest automatycznie niższe i może to pozwolić na realizację innych zadań (...). W przypadku Zdziechowy jest to także ogromna inwestycja, jak na możliwosci gminy imponująca. To ważne, że dzieci i młodzież w Gminie Gniezno, młodzież wiejska, będzie miała takie same warunki jak młodzież miejska - mówił poseł Zbiniew Dolata.

4 komentarzy

 • Link do komentarza ToJa środa, 10 października 2018 21:16 napisane przez ToJa

  Tomek:Wojt to nie jest przedsiebiorca ktory wybudowal szkole za swoje pieniadze. Wojt to osoba ktora buduje na Nasze-podatnikow pieniadze. Utrzymanie, zapewnienie odpowiednich warunkow, budowanie to Jego ustawowy obowiazek!!! Nie ma za co dziekowac. Warto spytac dlaczefo Zdziechowa dostepuje tyle dobroci. Przepadek? Nie sądze!

 • Link do komentarza Tomek środa, 10 października 2018 09:02 napisane przez Tomek

  Ciekawe, że nagle larum o Zdziechowe.
  Proszę przyjechać i obejrzeć aktualnie zajmowany budynek przez szkołę podstawową w Zdziechowie a potem pisać komentarz.
  Warunki w jakich uczą się dzieci urągają wszelkim normą.
  Brawo dla pana Lemana, że nareszcie zdecydował się na tę inwestycje.
  Pozostałe szkoły gminy Gniezno są wizytówka gminy a Zdziechowa wstydem.

 • Link do komentarza marian wtorek, 09 października 2018 20:53 napisane przez marian

  To teraz PiS wspiera PSL? A co na to prezes Kaczyński?

 • Link do komentarza ToJa wtorek, 09 października 2018 17:35 napisane przez ToJa

  Nie wszyscy mieszkamy w Zdziechowie... Gmina Gniezno tez nie ma stolicy w Zdziechowie...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Wybory 2018 Kujawski