wtorek, 09 października 2018 13:21

Hala w Zdziechowie z dofinansowaniem

 
Hala w Zdziechowie z dofinansowaniem archiwum redakcji

Drugi z obiektów sportowych, jaki powstał w tym roku na terenie powiatu gnieźnieńskiego, otrzymał dofinansowanie z ministerstwa. Tym samym dwie gminy otrzymały wsparcie na ich realizację.

Kwota przeszło 2,3 mln złotych została przyznana Gminie Gniezno, która we wrześniu oddała do użytku nowy obiekt sportowy w Zdziechowie. Hala, która wchodzić będzie w skład wciąż powstającego kompleksu szkolno-przedszkolnego, wybudowana została w pełnym wymiarze i kosztowała w sumie ok. 7,5 mln złotych.

- Na realizację tego zadania wystąpiliśmy o wsparcie do Ministerstwa Sportu i Turystyki. Na nasz wniosek, przy wsparciu pana posła, udało się otrzymać ponad 2 mln złotych dofinansowania, za co jesteśmy szczególnie wdzięczni. Przy tak olbrzymiej inwestycji, którą realizujemy, każda złotówka jest bardzo cenna - mówił wójt Gminy Gniezno Włodzimierz Leman. Cały kompleks powstający w Zdziechowie kosztować ma około 30 mln złotych. W ubiegłym roku ukończony został pierwszy etap tej inwestycji - przedszkole. 

Miesiąc temu włodarze Czerniejewa poinformowali iż ich hala widowiskowo-sportowa, pierwszy tego typu (w pełnym wymiarze) w tej gminie, otrzymał dofinansowanie z tego samego źródła na kwotę 4 mln 482 tys. złotych: - O pozyskanie tą drogą środków po raz pierwszy wystąpiliśmy w ubiegłym roku, jednak nie powiodło się wtedy. W tym roku nie odpuściliśmy i ponownie podjęliśmy starania, co zakończyło się dużym sukcesem. Te 4,5 mln złotych jest połową wartości całego obiektu - przekazał Tadeusz Szymanek, burmistrz Gminy Czerniejewo.

- Rzeczywiście w gminie Czerniejewo nie było takiej hali z prawdziwego zdarzenia. Mieszkańcy oczekiwali na tę inwestycję i rząd w połowie tę halę sfinansuje, przez co obciążenie dla budżetu jest automatycznie niższe i może to pozwolić na realizację innych zadań (...). W przypadku Zdziechowy jest to także ogromna inwestycja, jak na możliwosci gminy imponująca. To ważne, że dzieci i młodzież w Gminie Gniezno, młodzież wiejska, będzie miała takie same warunki jak młodzież miejska - mówił poseł Zbiniew Dolata.

4 komentarzy

 • Link do komentarza ToJa środa, 10 października 2018 21:16 napisane przez ToJa

  Tomek:Wojt to nie jest przedsiebiorca ktory wybudowal szkole za swoje pieniadze. Wojt to osoba ktora buduje na Nasze-podatnikow pieniadze. Utrzymanie, zapewnienie odpowiednich warunkow, budowanie to Jego ustawowy obowiazek!!! Nie ma za co dziekowac. Warto spytac dlaczefo Zdziechowa dostepuje tyle dobroci. Przepadek? Nie sądze!

 • Link do komentarza Tomek środa, 10 października 2018 09:02 napisane przez Tomek

  Ciekawe, że nagle larum o Zdziechowe.
  Proszę przyjechać i obejrzeć aktualnie zajmowany budynek przez szkołę podstawową w Zdziechowie a potem pisać komentarz.
  Warunki w jakich uczą się dzieci urągają wszelkim normą.
  Brawo dla pana Lemana, że nareszcie zdecydował się na tę inwestycje.
  Pozostałe szkoły gminy Gniezno są wizytówka gminy a Zdziechowa wstydem.

 • Link do komentarza marian wtorek, 09 października 2018 20:53 napisane przez marian

  To teraz PiS wspiera PSL? A co na to prezes Kaczyński?

 • Link do komentarza ToJa wtorek, 09 października 2018 17:35 napisane przez ToJa

  Nie wszyscy mieszkamy w Zdziechowie... Gmina Gniezno tez nie ma stolicy w Zdziechowie...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane