wtorek, 23 października 2018 13:16

Nowe wiaty na przystankach

 
Nowe wiaty na przystankach źródło: UM w Gnieźnie

Podróżni oczekujący na autobusy MPK na kilku przystankach, które powstały w ostatnich latach, teraz będą mogli się chronić przed opadami i wiatrem pod nowymi wiatami.

Na terenie Gniezna pojawiły się nowe wiaty przystankowe, w miejscach, w których ich do tej pory nie było: na przystankach oznaczonych jako Orzeszkowej III (kierunek do centrum, przy ZOL), Jabłoniowa (kierunek do centrum, początkowy) oraz Biskupińska II (kierunek do centrum, przed ul. Gdańską).

Wiat wyprodukowała firma Budotechnika z Pilchowic i w ostatnich dniach zostały zainstalowane we wskazanych wyżej miejscach. Całkowity koszt tego zadania wyniósł  21 351,69 zł i pokryty został  z budżetu Miasta Gniezna.

8 komentarzy

 • Link do komentarza Marco wtorek, 30 października 2018 12:24 napisane przez Marco

  Przy nowej Galerii Piastowa też by sie w końcu przydała wiata przystankowa

 • Link do komentarza ter poniedziałek, 29 października 2018 11:14 napisane przez ter

  Czy ktoś pomyślał o postawieniu wiaty na ul.Wrzesińskiej przy. ul. Cisowej.

 • Link do komentarza An środa, 24 października 2018 22:20 napisane przez An

  Proszę wziąć również pod uwagę wiatę przy ulicy Gajowej w Gnieźnie ( blisko torów kolejowych). Wiata jest straszna. Od kilkunastu lat nieodnawiana Żadnej osłony przed wiatrem, chłodem i silnym deszczem.

 • Link do komentarza Hania środa, 24 października 2018 20:24 napisane przez Hania

  Prosiłabym również o wiatę na ulicy Poznańskiej tutaj na dole przystanek obok tej górki od strony kłeckowskiej, codziennie stoję tam i czekam na autobus do pracy...Gdy leje na dworze to straszne że nie ma gdzie się człowiek skryć a ludzie na wsiach mają lepsze przystanki niż my w centrum Gniezna

 • Link do komentarza Rumcajzz środa, 24 października 2018 11:42 napisane przez Rumcajzz

  Przydało by sie WIFI w autobusach. Teraz musze tracić pakiet w telefonie, jak jeżdze od pętli do pętli na wagarach;/

 • Link do komentarza obserwatorka środa, 24 października 2018 09:00 napisane przez obserwatorka

  wiaty sa tylko kursów autobusowych brak.... taki to zarząd w tym miescie....

 • Link do komentarza Włącz myślenie środa, 24 października 2018 07:43 napisane przez Włącz myślenie

  Wiaty piękne . ok. Ale czy najpierw nie powinno się pod nimi wszystkimi ułożyć podłożą z płytek chodnikowych lub poz-bruku? Przecież tuptający z zimna ludzie, szybko pod tą wiatą zrobią grząskie błotko ! prawda? Może jeszcze przez zimą uda się tam położyć kilka kostek poz-bruku, przy tych pozostałych wiatach panie prezydencie ( zdjęcie nr 2 i nr 3 ). Przecież wszyscy mieszkańcy Gniezna chcą wchodzić do autobusów w nieobłoconych bucikach . A nie tylko ci z Winiar !!

 • Link do komentarza Gina wtorek, 23 października 2018 20:06 napisane przez Gina

  Przydałaby się wiata na Dalkoskiej 2. Ruchliwy przystanek, dużo dzieci i młodzieży nierzadko moknie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

BarMleczny