wtorek, 06 listopada 2018 16:27

Pałac w Mielnie w końcu sprzedany!

 
Pałac w Mielnie w końcu sprzedany! źródło: Starostwo Powiatowe

Za kwotę 850 tys. złotych Powiat Gnieźnieński sprzedał zabytkowy pałac położony w nieodległym Mielnie. To koniec wieloletniej epopei z próbą zbycia tej nieruchomości.

Budynek zabytkowego pałacu wraz z oficynami, magazynem i kotłownią, w którym przez lata mieścił się dom wczasów dziecięcych wraz z parkiem o powierzchni 4,51 hektara, został sprzedany za kwotę 855 500 złotych spółce Palace Eiendom z Polic. Był to jedyny uczestnik przetargu, który odbył się w październiku, a na który wpłacił wadium w wysokości 170 tys. złotych. 

Próby sprzedaży pałacu trwały od dekady, ale w międzyczasie podjęto się także dzierżawy budynku, jednak jego użytkownik nie wywiązywał się z umowy i na początku kończącej się obecnie kadencji została ona zerwana i podjęto ponownie decyzję o sprzedaży, której próby podejmowano kilka razy. Finał, można powiedzieć, że "rzutem na taśmę" nastąpił w wyborczym miesiącu, a tym samym Powiat Gnieźnieński pozbył się dużego balastu finansowego.

8 komentarzy

 • Link do komentarza pela środa, 14 listopada 2018 15:54 napisane przez pela

  bobhaus - przecież zamknęli bo nie było chętnych.... dobre sobie.....

 • Link do komentarza urzędas środa, 14 listopada 2018 12:42 napisane przez urzędas

  Kim pan jest panie "bobhaus", że komentuje pan sprawy nie majac bladego pojęcia o istocie poruszanego problemu? Palac w Mielnie od dziesiątkow lat nie spelniał warunkow do przebywania w nim ludzi, a co dopiero dzieci i młodziezy. Stary, nieprzystosowany do swej roli budynek, zawilgocony i zagrzybiony, nie spelniajacy przepisow sanitarnych, ale przede wszystkim p/pożarowych był tykającą bombą i tylko dzięki personelowi tego budynku można zawdzięczać, że nie doszło do tragedii. Niestety dalsze przebywanie w nim dzieci zagrażało zdrowiu. Ostrowskiemu należy sie medal za podjęcie radykalnej, choc jak widac niepopularnej decyzji. Jednak zadaniem polityka jest mądrość i odpowiedzialność, a nie popularność. Szkoda, zę w dzisiejszych czasach wygrywaja często populisci i w naszym regionie mamy tego dowod w ostatnich wyborach.

 • Link do komentarza bobhaus środa, 14 listopada 2018 09:04 napisane przez bobhaus

  Mógł obecny poseł Ostrowski , gdy był starostą gnieźnieńskim nie zamykać Domu Wczasów Dziecięcych. Pałac nie uległ by takiej dewastacji. Sprytne posunięcie odchodzącej starosty B.Tarczyńskiej sprzedaż na koniec kadencji...Zobaczymy co będzie dalej..

 • Link do komentarza Piotr S piątek, 09 listopada 2018 22:48 napisane przez Piotr S

  Cena moze nie byla zbyt wysoka, ale palac wymaga ogromnych nakladow finansowych. Trzymam kciuki!!!

 • Link do komentarza m.g. środa, 07 listopada 2018 15:40 napisane przez m.g.

  Prawowici właściciele czyli rodzina Wendorfów ma powód do radości !

 • Link do komentarza humanista środa, 07 listopada 2018 13:38 napisane przez humanista

  Gdyby nie Pan Krawczyk, to nieruchomość byłaby sprzedana za dużo większą kwotę, za pierwszym podejściem.
  Powiat na tej nieruchomości stracił b dużo pieniędzy. Dobrze, że już po kłopocie.

 • Link do komentarza tomasz rutkowski środa, 07 listopada 2018 08:31 napisane przez tomasz rutkowski

  Jak miała dalej postępować D E W A S T A C J A to dobre wyjście..Kwota zawsze mogła by być wyższa .. Pamiętam ten ośrodek za czasów świetności był b.ładny...

 • Link do komentarza Jurek wtorek, 06 listopada 2018 23:45 napisane przez Jurek

  Zakupu dokonali prawdziwi Polacy !!!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane