czwartek, 08 listopada 2018 12:22

Kolejne działki pod domy na sprzedaż

 
Kolejne działki pod domy na sprzedaż archiwum redakcji

Miasto Gniezno wystawiło na przetarg kilkanaście działek, przeznaczonych pod zabudowę jednorodzinną, położone na os. Skiereszewo oraz os. Pustachowa.

W przypadku z pierwszego osiedli, mowa o nieruchomościach położonych na terenie pomiędzy ul. Orzeszkowej a torami kolejowymi. Do niedawna były one objęte programem "Mój własny dom w Gnieźnie", ale z uwagi na zmianę przepisów, likwidujących użytkowanie wieczyste (na którym to opierał się program), jego realizacja została zawieszona. Jednocześnie czternaście działek, z kilkudziesięciu, które były przeznaczone do tej formy sprzedaży, zostało w sierpniu wyłączonych z listy i obecnie wystawiono je na przetarg. Są to nieruchomości położone przy ul. Dąbrowskiej, Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Staffa, Iwaszkiewicza, Iłłakowiczówny i Fiedlera, a więc w różnych punktach wspomnianego terenu, o powierzchni od 413 do 962 metrów kwadratowych i wartości od 51 195 do 111 198 złotych. Objęte są one planem zagospodarowania przestrzennego, nieuzbrojone, w bezpośrednim sąsiedztwie sieci wodociągowej oraz nieco dalej - energetycznej. Niezbędna infrastruktura techniczna musi być wykonana we własnym zakresie i na własny koszt, a budowa sieci wodociągowej na ul. Dąbrowskiej, Staffa i Fiedlera przewidziana została na 2020 rok. Przetarg na te nieruchomości odbędzie się 12 grudnia w Urzędzie Miejskim. Miasto planuje pozyskać z tej sprzedaży ponad 830 tys. złotych.

Druga partia nieruchomości, która została wystawiona na sprzedaż, znajduje się przy ul. Pustachowskiej. Dwie z nich o powierzchni 1284 i 1201 metrów kwadratowych i cenie kolejno 97 tys. oraz 82 tys. złotych, przeznaczone są pod zabudowę jednorodzinną. Dwie kolejne o powierzchni 3001 i 3003 i wartości kolejno 197 256 oraz 197 387 złotych, są przeznaczone pod zabudowę usługową. Przetarg na wszystkie cztery odbędzie się 14 listopada br.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane