Jesteś tutaj:Gospodarka Słabsza konstrukcja wiaduktu. Objazdy dla cięższego transportu
wtorek, 13 listopada 2018 07:41

Słabsza konstrukcja wiaduktu. Objazdy dla cięższego transportu

 
Słabsza konstrukcja wiaduktu. Objazdy dla cięższego transportu archiwum redakcji

Zarządca drogi wojewódzkiej nr 260 oraz wiaduktu nad torami w centrum miasta, wprowadził ograniczenie tonażu dla pojazdów z ciężkimi ładunkami. 

Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich wprowadził od 9 listopada zmianę organizacji ruchu na fragmencie DW nr 260, obejmującym odcinek wiaduktu im. ks. Jerzego Popiełuszki w Gnieźnie. Jak poinformowano, następuje to z uwagi na stan techniczny konstrukcji obiektu - w związku z tym obowiązująca jego nośność wynosząca 30 ton, została ograniczona do 20 ton. 

Z tego powodu WZDW wyznaczył objazdy dla pojazdów, których masa całkowita pojazdu wynosi powyżej 20 ton - pojazdy mają korzystać z przejazdu wiaduktem nad torami w ciągu ul. Kostrzewskiego (droga krajowa nr 15).


Powyższa sytuacja pokazuje iż stan konstrukcji wiaduktu, remontowanego ostatnio 20 lat temu, zaczyna być coraz poważniejszy. Co prawda ograniczenia wynikają z zapobiegliwości zarządcy i nie będą dotykały bezpośrednio mieszkańców Gniezna, jednak są pierwszym sygnałem do konieczności wykonania kapitalnego remontu. Na ten, teoretycznie, należy poczekać do momentu poszerzenia wiaduktu na ul. Pod Trzema Mostami, co odbędzie się w najbliższych miesiącach. To pozwoli na zamknięcie ruchu na przeprawie w centrum miasta. Innym problemem mogą być jednak środki finansowe na ten cel, gdyż remont będzie bardzo kosztowny.

 

24 komentarzy

 • Link do komentarza budowlaniec poniedziałek, 19 listopada 2018 11:41 napisane przez budowlaniec

  Juras, to nie podwykonawcy nakradli. To wykonawca rozpisal wiekszą ilosć tego towaru, by kasę z nadwyżki podzielic miedzy swoich a byc może także zeby starczylo na lapowke dla inwestora. Natomiast kradzież cementu poprzez wywożenie np. na własne działki jest absolutnie niemożliwe i ma krotkie nogi. Zanim więc oczernisz przecietnego Polaka, to zastanów sie, co piszesz.

 • Link do komentarza juras niedziela, 18 listopada 2018 16:33 napisane przez juras

  W odpowiedzi do lolka- jeśli piszesz ,że cement ukradli za PO to przecież zwykli ludzie pokradli bo właśnie Polacy są niestety nauczeni kraść. Idzie do pracy otrzymuje wynagrodzenie za pracę ale i tak kradnie bo chyba by nie przeżył gdyby czegoś nie ukradł. Czasami trzeba naprawdę zastanowić się nad tym co się pisze.

 • Link do komentarza juras niedziela, 18 listopada 2018 16:32 napisane przez juras

  W odpowiedzi do lolka- jeśli piszesz ,że cement ukradli za PO to przecież zwykli ludzie pokradli bo właśnie Polacy są niestety nauczeni kraść. Idzie do pracy otrzymuje wynagrodzenie za pracę ale i tak kradnie bo chyba by nie przeżył gdyby czegoś nie ukradł. Czasami trzeba naprawdę zastanowić się nad tym co się pisze.

 • Link do komentarza gonzo niedziela, 18 listopada 2018 13:36 napisane przez gonzo

  Jojo, czytaj ze zrozumieniem komentarze a dopiero potem się wymądrzaj. Prezydent odpowiada za wszystko, co jest w miescie i tyle w temacie.

 • Link do komentarza lolek niedziela, 18 listopada 2018 09:56 napisane przez lolek

  O katastrofę nie ma się co na razie martwić. Patrz - "wiadukty na katowickiej" w PO. Cement ukradli za tamtych czasów, ale dzięki temu, że konstrukcja była "przezbrojona" to tak to długo wytrzymało... Tu też wytrzyma, ale do czasu. Ruch się zwiększył i będzie coraz gorzej. Naprawiono most "po polsku" czyli znakami, tylko najważniejsze pytanie - czy ktoś na to ma kasę. Pomysły się znajdą, ale jeszcze raz co z kasą?! WZDW z kasy UE to nie zorganizuje w tym rozdaniu, ale w mieście PO, powiat PO, województwo PO to w czym problem ?!

 • Link do komentarza Ela niedziela, 18 listopada 2018 07:36 napisane przez Ela

  17 listopada 2018 16:27 napisane przez Obywatel - precyzyjniej proszę wyjaśnić o co chodzi w tym wpisie , cyt. " A co do korków na Witkowskiej, Wrzesinskiej to niech kierowcy jadący właśnie Wrzesinska nauczą się patrzeć na znaki i zapoznać z ruchem drogowym A nie na warjackich papierach pakują się jakby to była droga z pierszenstwem i czas to przy tym blokują niby rondo "

 • Link do komentarza jojo niedziela, 18 listopada 2018 00:01 napisane przez jojo

  @mieszkaniec: Powiedz mi, co mają władze miasta do drogi, której zarządcą jest marszałek województwa?

 • Link do komentarza szeregowiec sobota, 17 listopada 2018 22:50 napisane przez szeregowiec

  Obywatelu, najpierw naucz się języka polskiego. No, a za wszystko co jest w mieście odpowiada jego szef, chociaż nie podlegają mu jakieś tam ulice, mosty itd. On jednak jest na miejscu i musi wiedzieć, jak to wszystko działa. A jeżeli się sypie to jego obowiązkiem jest tak długo interweniować, aż sprawę załatwi. Przecież chodzi o bezpieczeństwo mieszkańców, którzy mu w końcu tam zaufali. I nie ma, ze to nie moje. Wszystko powinno być pod jego kontrolą.

 • Link do komentarza mieszkaniec sobota, 17 listopada 2018 19:28 napisane przez mieszkaniec

  @ marek m - to jest wizytówka miasta i jego władz.

 • Link do komentarza Obywatel sobota, 17 listopada 2018 16:27 napisane przez Obywatel

  Wiadukt należy do wielkopolskiego zarządcy dróg i to on decyduje o remoncie. Już jakiś czas temu był poruszony temat naprawy wiaduktu, na który WZD nie ma kasy i nie będzie miał tak szybko. A co do korków na Witkowskiej, Wrzesinskiej to niech kierowcy jadący właśnie Wrzesinska nauczą się patrzeć na znaki i zapoznać z ruchem drogowym A nie na warjackich papierach pakują się jakby to była droga z pierszenstwem i czas to przy tym blokują niby rondo

 • Link do komentarza marek m czwartek, 15 listopada 2018 21:53 napisane przez marek m

  No to ja się pytam jak go remontowali ,że ledwo 20 lat wytrzymał przecież takie gruntowne remonty są co minimun 40 lat. To samo ulica Witkowska same dziury i to świadczy o jakości wykonaych remontów i kontroli tych remontów no ale jak wiadomo najlepiej rządzi się cudzymi pieniędzmi.....

 • Link do komentarza Agnieszka środa, 14 listopada 2018 13:22 napisane przez Agnieszka

  Z uwagi na stan techniczny ograniczają nośność do 20 ton ? To wszystko z wyjaśnień ? A jak w tym ślimaczym tempie powodowanym korkami z obu stron, na wiadukt z przeciwległych stron wjadą dwa autobusy miejskie o masie całkowitej 18 ton każdy i się zatrzymają na przeciwko siebie na środku wiaduktu to przy masie łącznej 36 ton (18x2) i do tego kilka samochodów osobowych za nimi , nie będzie problemu ? Media zawczasu niech się postarają o więcej informacji w tej sprawie , coś tu nie tak z tym wiaduktem. A jak dojdzie do katastrofy podobnej jak we Włoszech ? Czy ktoś jest w stanie zagwarantować że w tym przypadku nie ma takiego zagrożenia katastrofą ?

 • Link do komentarza kierowca wtorek, 13 listopada 2018 23:17 napisane przez kierowca

  @ 4 u - nie kłam i nie pisz bzdur. Pod Trzema Mostami zajął się na poważnie Ostrowski i Kowalski. Wiem dobrze, ile było przygotowań, ile było zachodu z wylokowaniem lokatorów i innych najemców z okolic Konikowa przy dawnej lecznicy zwierząt. A Budasz przyszedł już na gotowe i mógł realizować idee poprzedników, którzy oczyścili mu przedpole. Bo ta przebudowa pod mostami niczego by nie dała, gdyby nie udrożnienie w obie strony Konikowa.
  @ Tombak - alternatywa jest zawsze tylko jedna. To tak dla ścisłości używania wyrazów, których znaczenia się nie zna.
  A w ogóle to wszyscy kolejni prezydenci przespali najważniejsze zadania dla tego miasta. Żaden nie miał wizji rozwoju komunikacji i teraz robi się piekło na ziemi biorąc pod uwagę fakt, ze lada dzień mogą zamknąć nam wiadukt dla wszystkich pojazdów. Już zamknęli i zaspawali (!!!) schody, bo sa niebezpieczne i nikomu nie przyjdzie do głowy, by je prostym sposobem naprawić.
  To już małe Pobiedziska potrafiły wywalczyć tunel pod przejazdem dla bezpieczeństwa swoich mieszkańców, a u nas? Dyskusje o przejeździe na Dalkach, problemy z wiaduktem, a czas leci i niedługo będzie także trzeba dokonać ścisłej kontroli wiaduktu na Kostrzewskiego, bo od początku nie był chyba remontowany, a czy był przygotowany na tę ilość pojazdów i ten tonaż? Wątpię. To sa problemy miasta, a nie króliki, jakieś bezsensowne plaże na rynku i ustawianie władców sprzed tysiąca prawie lat, którzy gdyby mogli, to by z politowaniem pokiwali głowami nad marnością tej współczesnej władzy!

 • Link do komentarza tombak wtorek, 13 listopada 2018 19:01 napisane przez tombak

  Ilona, ale jak mają inwestować w most jak nie ma normalnych alternatyw? Najpierw alternatywy trzeba zrobić, później dopiero zabrać się za most, albo zabrać się od du** strony i sparaliżować ruch w mieście.

 • Link do komentarza Kierowca wtorek, 13 listopada 2018 18:43 napisane przez Kierowca

  Już widzę jak tiry omijają wiadukt. Codziennie przez centrum miasta przejeżdża kilkadziesiąt ciężkich transportów i nikt "policja" tego nie widzi.

 • Link do komentarza kierowca wtorek, 13 listopada 2018 18:14 napisane przez kierowca

  Kościuszki, Witkowska, Wrzesińska - zakorkowane non stop w godzinach dojazdów do pracy i powrotów. Nic się nie zmienia , jest coraz gorzej. Nie zauważam żadnych różnic pomiędzy tym co było w latach przed 2014 rokiem a obecnie . Zamknięcie wiaduktu na czas remontu dobije to miasto.

 • Link do komentarza Artur Wiernowolski ( TIGER ) wtorek, 13 listopada 2018 16:30 napisane przez Artur Wiernowolski ( TIGER )

  Cała ulica Kostrzewskiego powinna zostać przebudowana na dwupasmową. Zrobić z niej obwodnicę z dużymi rondami i korki rozładowane. Tak, wymaga to zaplanowania, ale wiadukt, nawet nowy, nie odciąży już i tak sporego ruchu do centrum. A pozbycie się ciężarówek z wiaduktu przy dworcu dużo zrobi. To musi być jednak przemyślane, gdyż żeby nie zapchać innych dróg trzeba pomyśleć o odciążeniu całości. A dużą przysługę miasto zrobiłoby właśnie porządną obwodnicą przez Kostrzewskiego, która udrożni ruch na Wrześnię ( Wrocław ) oraz jako trasa szybszego ruchu upłynni ruch w rejonie Skiereszewa. gdzie za chwilę będzie kocioł. Pytanie kto będzie miał odwagę na to. To jest moja propozycja i będę do niej wracał, gdy ktoś z radnych się odważy wprowadzić w życie.

 • Link do komentarza szofer wtorek, 13 listopada 2018 16:08 napisane przez szofer

  Beznadzieja rada, słaby prezydent i mamy tego skutki. Oby nie doszło do takiej katastrofy, jak we Włoszech :-(

 • Link do komentarza 4U wtorek, 13 listopada 2018 15:50 napisane przez 4U

  Większość nie potrafi czytać że zrozumieniem (to DK, więc nawet jak masz kasę to nie możesz sam wyremontować), jeden się doczytał ale nie zna albo przeinacza fakty. Nikt nie zamknie tej drogi dopóki nie będzie alternatywy, którą tworzy po ostrej walce z PKP i pozyskaniu funduszy z UE tak znienawidzony przez Was Budasz. Przypomne że trzema mostami nikt nigdy się nie zajął. Dociekliwi znajdą materiały że o remont tego mostu też walczy, ale z dnia na dzien nie da się tego zrobić.

 • Link do komentarza Kierowca wtorek, 13 listopada 2018 14:49 napisane przez Kierowca

  Króliki-nutrie, warte z 1,5 miliona, były ważniejsze, niż zabezpieczenie pieniędzy na remont wiaduktu...

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane