piątek, 30 listopada 2018 14:19

Duże dofinansowanie dla Gniezna

 
Duże dofinansowanie dla Gniezna archwium redakcji

Miejski Ośrodek Kultury oraz Centrum Aktywizacji Międzypokoleniowej - te dwa projekty otrzymały pozytywną ocenę w konkursie projektów unijnych. Przynajmniej jeden z nich otrzyma spore dofinansowanie.

Konkurs organizowany był w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego "Rewitalizacja miast i ich dzielnic, terenów wiejskich, poprzemysłowych i powojskowych" i objęła dwa projekty, które zostały złożone na początku 2018 roku przez dwie instytucje - Miejski Ośrodek Kultury oraz spółkę Urbis. Po pozytywnej ocenie cząstkowej, w której kilka miesięcy temu zakwalifikowały się te dwa projekty, dzisiaj opublikowano ocenę merytoryczną - oba przedsięwzięcia otrzymały pozytywną ocenę.

Projekt złożony przez MOK zatytułowany "Rewitalizacja zdegradowanych dzielnic Miasta – etap I: Adaptacja budynku Miejskiego Ośrodka Kultury wraz z jego rozbudową, rewitalizacja ul. Rzeźnickiej" szacowany jest na kwotę 10 milionów 797 tysięcy złotych. Przyznana kwota dofinansowania obejmuje sumę 7 mln 593 tysiące złotych. W projekt dostosowania budynku ośrodka, m.in. do potrzeb osób niepełnosprawnych, zawarto także przebudowę ul. Rzeźnickiej jako drogi dojazdowej do Starego Ratusza, który odtąd będzie podlegał zarządowi MOK. Projekt znalazł się na wysokim, piątym miejscu listy, wobec czego może liczyć na pełne dofinansowanie.

Nieco dalej na liście znalazł się projekt złożony przez spółkę Urbis pn. "Budowa Centrum Aktywizacji Międzypokoleniowej w Gnieźnie", który ma wartość 18 mln 98 tys. złotych, przy czym dofinansowanie miałoby szansę wynieść 11 mln 626 tys. złotych. Przedsięwzięcie obejmuje adaptację dotychczasowej bazy spółki przy ul. Chrobrego, gdzie mieszą się obecnie warsztaty i garaże m.in. dla pojazdów wywożących odpady na nowy ośrodek kulturalny. O tym projekcie pisaliśmy w styczniu br. - obejmie on rozległy teren, położony także za Ekonomikiem i Strażą Pożarną, a w środku mają się znaleźć nowe instytucje kulturalne, skierowane do kilku pokoleń mieszkańców naszego miasta, łącznie z placem zabaw - więcej informacji można znaleźć tutaj: Czy w warsztatach zagości gwar mieszkańców Gniezna?. Choć projekt zyskał akceptację merytoryczną, to jednak jego punktacja w konkursie jest jest znacznie niższa i szanse na otrzymanie dofinansowania są wątpliwe.

5 komentarzy

 • Link do komentarza odbiorca gazu piątek, 30 listopada 2018 21:24 napisane przez odbiorca gazu

  Rowerzysto, konkurencja jeszcze gorsza, niż ten wielki potentat. Co jakiś czas kolejny z nich upada! Tego nie widzisz?

 • Link do komentarza oli piątek, 30 listopada 2018 15:15 napisane przez oli

  pffff! ślepy jesteś czy nie widzisz,że w mieście stopniowo odnawiane są brzydkie i stare kamienice!!!

 • Link do komentarza rowerzysta piątek, 30 listopada 2018 15:14 napisane przez rowerzysta

  Odbiorco gazu - idź do konkurencji.

 • Link do komentarza Pfff piątek, 30 listopada 2018 14:48 napisane przez Pfff

  Co z obskurną elewacją zabytkowych kamienic w Gnieźnie? Gniezno wygląda jak drugi Sosnowiec! Smutne, szare, zaniedbane. Gniezno stawia pomniki królów za wielkie pieniądze a to co tak na prawdę szpeci to miasto zdaje sie nie zauważać. Nawet kamienice wokół rynku są bezydkie a to przecież nasza wizytówka.

 • Link do komentarza Odbiorca gazu piątek, 30 listopada 2018 14:38 napisane przez Odbiorca gazu

  A co z lokalami, ktore zajmuje gazownia? To jest horror, do nich nie mozna sie dodzwonic, trzeba osobiscie zalatwiac wszelkie sprawy, nie ma mozliwosci wjazdu samochodem, wokół nie ma zadnego parkingu. To jest horror, bo poza tym kolejki w tej gazowni sa dlugie, obslugi malo. Kpina i lekcewazenie klienta.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane