środa, 23 stycznia 2019 11:18

Skrzyżowanie ul. Poznańskiej i Warzywnej do zmiany

 
Skrzyżowanie ul. Poznańskiej i Warzywnej do zmiany źródło: Google Street View

Ogłoszone zostało postępowanie w sprawie wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji, polegającej na przebudowie układu komunikacyjnego dla skrzyżowania ul. Poznańskiej i Warzywnej.

Działanie to jest uregulowane podjęciem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w połowie 2018 roku przez większość radnych miejskich. Wówczas, po dziesięciu latach starań, inwestor otrzymał zielone światło na rzecz planowanej inwestycji, jaką jest budowa obiektu handlowego wielkopowierzchniowego pomiędzy ul. Warzywną i Leszczyńską. 

Kością niezgody przez dekadę był wjazd i wyjazd na teren osiedla, który prowadzi z ul. Poznańskiej w ul. Warzywną. Spór ten toczył się przez tak długi czas, a wynikało to z planów zamknięcia ul. Warzywnej i budowy nowego wjazdu około sto metrów dalej, co wówczas (zdaniem niektórych mieszkańców i przedsiębiorców), powodowałoby problemy w dojeździe do ich domów oraz firm. Podobnie dotyczyło to kilku posesji, które znajdują się w zachodniej części tego rejonu, a które mają bezpośredni dojazd do ul. Poznańskiej. Ostatecznie przyjęty plan jest efektem porozumienia, a obecnie rozpoczęły się procedury zmierzające do wdrożenia go w życie.

Zgodnie z założeniami, zlikwidowany zostanie pas lewoskrętu z ul. Poznańskiej (od strony Poznania) w ul. Warzywną, a sama jezdnia łącząca kierunki ruchu zostanie zabudowana. Pozostanie jednak pas prawoskrętu z ul. Poznańskiej (od strony miasta) w ul. Warzywną, bez możliwości wyjazdu z tejże ulicy jak dotychczas to ma miejsce. Około sto metrów dalej powstanie nowe skrzyżowanie, na które składać się będą dwa nowe pasy do lewoskrętu (od strony Poznania) i prawoskrętu (od strony miasta), a ponadto przebudowana zostanie istniejąca tu sygnalizacja świetlna (obecnie tylko jako przejście dla pieszych), a także sieć kanalizacji deszczowej. Wykonane zostaną także niezbędne fragmenty planowanych chodników. 

Nowy wjazd będzie prowadzić w projektowaną ulicę, która docelowo docierać będzie do planowanego ronda, rozdzielającego ruch w kilku kierunkach - na parking hipermarketu, na drogę "serwisową" prowadzącą do posesji w zachodniej części terenu oraz do ul. Warzywnej, co będzie jedynym wyjazdem z tego osiedla. 

Rozpoczęcie ww. postępowania oznacza iż inwestor planuje dokonać przebudowy układu komunikacyjnego w najbliższym czasie, a zgodnie ze słowami, jakie padły w połowie 2018 roku, otwarcie nowego obiektu planowane jest w 2020 roku.

6 komentarzy

 • Link do komentarza AnizdaG środa, 30 stycznia 2019 19:20 napisane przez AnizdaG

  Gnieznianinie a co dobrego daja Ci galeryjki ????

 • Link do komentarza Denaturat czwartek, 24 stycznia 2019 13:26 napisane przez Denaturat

  wyorca, żebyś ty na ryło nie padł mały kłamczuszku.

 • Link do komentarza Mondrytyp czwartek, 24 stycznia 2019 10:59 napisane przez Mondrytyp

  To będzie castodrama

 • Link do komentarza Gnieźnianin środa, 23 stycznia 2019 23:12 napisane przez Gnieźnianin

  Do wyborca Jaki masz interes w głoszeniu wrogiej, kłamliwej, złośliwej propagandy odnośnie centrów handlowych ?

 • Link do komentarza Anizdag środa, 23 stycznia 2019 20:25 napisane przez Anizdag

  Castorama czy leroy ktos cos wie ?

 • Link do komentarza wyborca środa, 23 stycznia 2019 14:30 napisane przez wyborca

  Nadzieja, ze ten nowy hipermarket upadnie tak, jak upada Piastova. Zero kupujących, nawet prawie zero odwiedzających. Klapa i tyle.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane