piątek, 25 stycznia 2019 17:47

Budowa nowej bazy Urbis trwa

 
Budowa nowej bazy Urbis trwa fot. Urbis

Postępują prace przy budowie nowej siedziby Zakładu Oczyszczania Miasta. Najpóźniej jesienią br. śmieciarki opuszczą swoją bazę przy ul. Chrobrego i zaczną stacjonować przy ul. Fabrycznej.

Inwestycji realizowanej przez spółkę Urbis zostało jeszcze trochę do półmetka, ale już teraz widać powoli wychodzące z poziomu powierzchni fundamenty przyszłego budynku biurowo-socjalnego, a także pierwsze konstrukcje wiat garażowych. Powstają one na działce o powierzchni 1 hektara przy ul. Fabrycznej, gdzie już za kilka miesięcy przeniesione zostaną wszystkie wozy do wywozu odpadów.

Przetarg w tym zakresie został rozstrzygnięty we wrześniu ub. roku z terminem realizacji na 31 października 2019, a koszt realizacji wyniósł ponad 8,6 mln złotych. W ramach zadania, w miejsce rozebranego budynku biurowo-socjalnego powstaje nowy, dwukondygnacyjny. Ponadto zaplanowano budowę obiektu warsztatowo-magazynowego oraz wiat garażowych dla śmieciarek. Pojawią się także stanowiska do gromadzenia odpadów bytowych oraz do mycia sprzętów, a także parking dla pracowników.  

źródło zdjęć: Urbis

 

5 komentarzy

 • Link do komentarza rzeczoznawca wtorek, 29 stycznia 2019 16:34 napisane przez rzeczoznawca

  ad.Inzynier i Janusz- dziwne, że zza monitora widać przewymiarowanie konstrukcji stalowej, oparcie płatwi na ryglu. Gołym okiem mozna zauważyć oparcie płatwi w osiach na głowicy słupa a rygiel jest przed. Nie znasz inżynierku obciążeń działąjących na obiekt, parcia wiatru itp. to dalece nieuprawnionym jest posądzanie wykonawcy o błędy szkolne lub co gorsza o nie wykonywanie zadania zgodnie z projektem i pozwoleniem na budowę . pręty zbrojeniowe mają coś takiego jak sprężystość i ciągliwość. Mówi wam to coś?Uważajcie tylko, aby wykonawca nie wytoczył wam sprawy o zniesławienie, podważanie kwalifikacji i w domyśle samowolę budowlaną i dyskredytację firmy. Kogoś bardzo boli ta inwestycja i wykonawca

 • Link do komentarza Ana poniedziałek, 28 stycznia 2019 16:50 napisane przez Ana

  A może ktoś opiszę co się dzieje w mieście przez zamknięcie Trzech Mostów?
  Korki rano, korki popołudniu, dzieci do szkoły a ludzie do pracy pospóźniani !!! I to ma trwać do października??? Skandal !!

 • Link do komentarza Janusz poniedziałek, 28 stycznia 2019 13:52 napisane przez Janusz

  Czy jakiś nadzór budowlany to widział? Spółka miejska nie powinna oznaczać braku profesjonalizmu na każdym kroku.

 • Link do komentarza Inżynier niedziela, 27 stycznia 2019 22:34 napisane przez Inżynier

  Konstrukcja stalowa jest przeprojektowana przynajmniej dwukrotnie, poza tym widać szkolne błędy, jak opieranie płatwi zimnogiętych na ryglach ram, dawanie rdzeni żelbetowych w narożach ścian, czy chociażby to nieszczęsne zbrojenie rdzeni, które już "zdechło" i po wyprostowaniu nie będzie mieć żadnej nośności. Brawo.

 • Link do komentarza mieszkaniec piątek, 25 stycznia 2019 20:04 napisane przez mieszkaniec

  MPK niech bierze przykład budują od podstaw za 8 mln zł, a w MPK wyremontowano jeden budynek i położono kostkę a reszta wstyd.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane