poniedziałek, 28 stycznia 2019 18:40

Ostatni etap prac na ul. Roosevelta już wkrótce

 
Ostatni etap prac na ul. Roosevelta już wkrótce źródło: Google Street View

Mieszkańcy wschodniej części os. Arkuszewo muszą przygotować się na kolejne utrudnienia na ww. ulicy. Wiosną rozpoczną się prace przy ostatnim etapie budowy podziemnej instalacji wodociągowej i kanalizacyjnej.

Po roku przerwy na ul. Roosevelta ponownie powrócą robotnicy, którzy kontynuować będą trwającą od kilku lat inwestycję, jaką jest budowa sieci kanalizacji sanitarnej, deszczowej oraz wodociągu. Spółka PWiK ogłosiła właśnie przetarg na wykonanie ostatniego etapu, który obejmuje ponad 700-metrowy odcinek drogi od ul. Kasztelańskiej aż do granicy miasta.

W ramach inwestycji, podobnie jak na ukończonych w latach poprzednich odcinkach tej drogi, wykonana zostanie całkowicie nowa ww. instalacja podziemna, która zwiększy przepustowość odbioru ścieków z tej części miasta oraz możliwości dostarczenia wody pitnej do gospodarstw domowych. 

Przy okazji tej inwestycji nastąpi całkowita przebudowa ul. Roosevelta, która zyska nową nawierzchnię o szerokości 7 metrów oraz chodnik po południowej stronie na brakującym obecnie odcinku. Tym samym, po jego wykonaniu, pozwoli on na połączenie ze ścieżką pieszo-rowerową znajdującą się już na terenie gminy Gniezno, która prowadzi do Jankowa Dolnego. Po północnej stronie jezdni pobocze zostanie umocnione.

Rozstrzygnięcie przetargu ma nastąpić 18 lutego br., a wykonawca będzie miał czas na ukończenie prac do 30 września 2019 r.

2 komentarzy

  • Link do komentarza Kierowca piątek, 01 lutego 2019 17:27 napisane przez Kierowca

    Po co ścieżka pieszo-rowerowa jak rowerzyści i tak ulicą jeżdżą?

  • Link do komentarza Jankus środa, 30 stycznia 2019 21:18 napisane przez Jankus

    Znowu srocz z przejazdem z Jankówka. Jak będzie objazd wyglądał? Welnica?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane