wtorek, 29 stycznia 2019 08:33

Kolejne latarnie w centrum do wymiany

 
Kolejne latarnie w centrum do wymiany archiwum redakcji

W najbliższych miesiącach kolejne 22 stylowe latarnie, ustawione w śródmieściu, zostaną wymienione na nowe wzorem innych ulic w tej części miasta.

Tym razem wymiana obejmie pozostałą część ul. Dąbrówki, gdzie na odcinku od Rynku do ul. Grzybowo wymieniono w ubiegłym roku kilka słupów. Podobne wymiany dokonano także częściowo na ul. Chrobrego, a wcześniej również na ul. Mieszka I i Warszawskiej.

W tym roku objęty tym przedsięwzięciem jest fragment ul. Dąbrówki od ul. Grzybowo aż do ul. 3 Maja, gdzie ustawione zostaną 22 nowe, wysokie stylowe latarnie (oprócz skweru koło rzeźby króla, gdzie ją wykonano w ramach ubiegłorocznej inwestycji). Zastąpią one dotychczasowe, których stan techniczny w wielu przypadkach pozostawia wiele do życzenia z uwagi na korozję, która znacznie uszkadza ich konstrukcje. Na ulicach miasta świeciły one od lat 80. XX wieku.

Przetarg na to zadanie został właśnie ogłoszony przez Miasto Gniezno, a nowe latarnie powinny pojawić się na ul. Dąbrówki do końca lipca 2019 r.

 

1 komentarz

  • Link do komentarza artysta malarz wtorek, 29 stycznia 2019 12:49 napisane przez artysta malarz

    oby były ledy, bo dają lepsze światło niż tradycyjne żarówki

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane