czwartek, 07 lutego 2019 14:08

Powstaną dodatkowe parkingi przy hali

 
Powstaną dodatkowe parkingi przy hali źródło: UM w Gnieźnie

Jeszcze w tym roku przy hali widowiskowo-sportowej ma się pojawić 160 dodatkowych miejsc parkingowych. W kolejnych latach mają powstać następne.

Od momentu otwarcia hali jesienią ub. roku, w obiekcie przy ul. Sportowej odbyło się już wiele imprez kulturalnych, sportowych i innych. Przy niemal każdej z tych okazji pojawiały się problemy z miejscami parkingowymi, których nie przewidziano w momencie lokalizacji nowego obiektu, umieszczonego przy osiedlowej drodze. 

Jak poinformowano na stronie Urzędu Miejskiego, najpewniej w trzecim kwartale 2019 roku powstanie dodatkowych 160 miejsc postojowych, ulokowanych po stronie starej hali. Teren ten (II etap) zostanie wyrównany i utwardzony tłuczniem, a dodatkowo powstanie także chodnik prowadzący bezpośrednio od hali do ul. Sportowej.

W kolejnych dwóch latach przewidziano budowę kolejnych tego typu placów lub zatoczek w najbliższym sąsiedztwie. W 2020 roku powstaną nowe miejsca wzdłuż ul. Sportowej oraz nastąpi utwardzenie terenu koło boiska. W 2021 r. powstaną także miejsca między istniejącym parkingiem strzeżonym a hotelem. Całość zadania ma wynieść około 2 mln 300 tys. zł.

8 komentarzy

 • Link do komentarza zzz wtorek, 12 lutego 2019 09:02 napisane przez zzz

  Parkingi to nie wszystko bo podstawowym problemem jest sam dojazd. Zobaczcie sobie co tam się dzieje przy dużej imprezie jaki jest ruch samochodów od tego śmiesznego ronda. Wyobraźcie sobie co tam się może dziać w sytuacji gdyby doszło do jakiejś tragedii , jak tam dojadą większe siły ratunkowe. To jest kompletnie bez pomyślunku.

 • Link do komentarza pierożek piątek, 08 lutego 2019 09:19 napisane przez pierożek

  mam nadzieję, że będą płatne.... bo inaczej będzie to garaż dla nieużywanych...

 • Link do komentarza Stefan12 piątek, 08 lutego 2019 08:48 napisane przez Stefan12

  Ależ Janku, to czysty socjalizm, który walczył z problemami, które sam tworzył.
  Teraz prezydent Budasz dzielnie przystąpi do walki z tymi przeoczeniami.

 • Link do komentarza Liczyrzepa piątek, 08 lutego 2019 07:39 napisane przez Liczyrzepa

  Wspaniała wiadomość ??? !!!!. A tak pan prezydent Budasz i Grobelny się chwalili, że jak oni budują halę widowiskową, to jest to najtańsza hala widowiskowa w całej Polsce. A teraz się okazuje , że cała inwestycja była niedoszacowana na 2 mln 300 tys złotych. A jak ktoś buduje dużo bardziej potrzebny ludziom z całego powiatu szpital, to cała partia gnieźnieńska PO tą inwestycję...... ośmiesza, że kosztuje ona więcej niż planowano. Owszem kosztuje więcej bo podaje się społeczeństwu do wiadomości wszystkie koszty a nie tylko połowę kosztów. Od i cała prawda o ekonomi partii PO. Prawda nie jest ważna. Ważne były tylko wygrane wybory na prezydenta miasta Gniezna . I to się partii PO dzięki podaniu Społeczeństwu Gniezna połowy prawdy o koszcie budowy hali widowiskowej udało.

 • Link do komentarza rezigiusz piątek, 08 lutego 2019 05:48 napisane przez rezigiusz

  Czyli parkowanie w błocie. Typowe gnieżnienskie podejście byle jak byle było z duże pieniadze. Rewelacja

 • Link do komentarza RPMP piątek, 08 lutego 2019 00:53 napisane przez RPMP

  Chyba żyje w innej rzeczywistości, bo parking oznaczony jako II etap został oddany do użytku razem z nowa halą. Miałem okazje kilka razy na nim parkować. Chyba wyszło jakieś przekłamanie.

  Natomiast faktycznie w czasie dużych wydarzeń na hali - brakuje miejsc parkingowych, pomimo oddania do użytku nowych miejsc.

 • Link do komentarza Bobi czwartek, 07 lutego 2019 18:55 napisane przez Bobi

  Brawo. Teraz czekamy na parking przy stadionie żużlowym bo na ul. Okulickiego to asfalt został już tylko na środku.

 • Link do komentarza Janek czwartek, 07 lutego 2019 16:09 napisane przez Janek

  Nie przewidziano miejsc parkingowych w momencie lokalizacji nowego obiektu...?
  Rzeczywiście , gnieznienskim urzędnikom z niewyobrazalnym trudem przychodzi przewidziec takie trywialne potrzeby...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane