Jesteś tutaj:Gospodarka Wielkopolska Izba Gospodarcza rośnie w siłę
wtorek, 12 lutego 2019 13:10

Wielkopolska Izba Gospodarcza rośnie w siłę

 
Wielkopolska Izba Gospodarcza rośnie w siłę fot. Rafał Wichniewicz

Powołana przeszło półtora roku temu instytucja z siedzibą w Gnieźnie, zrzesza coraz więcej firm i przedsiębiorstw, które w ten sposób wspierają się we wspólnym dalszym rozwoju.

Główny cel działalności Wielkopolskiej Izby Gospodarczej to wspomaganie rozwoju stosunków gospodarczych i handlowych na rynku krajowym oraz zagranicznym wśród firm członkowskich. 

- Podczas zakładania Izby mówiliśmy o tym iż ma ona ambicję być łącznikiem pomiędzy po pierwsze naszymi członkami, a więc przedsiębiorcami Wielkopolskiej Izby Gospodarczej, poszczególnymi jednostkami samorządu terytorialnego, tj. gminami, ale przede wszystkim chcieliśmy łączyć naszych przedsiębiorców z inwestorami, którzy mają zamiar inwestować na terenie powiatu gnieźnieńskiego, w szczególności na terenie specjalnych stref ekonomicznych, funkcjonujących w obrębie gminy Czerniejewo i Łubowo - mówił Karol Sikorski, wiceprezes WIG, informując iż te założenia przyświecały wydaniu katalogu, zawierającego spis przedsiębiorstw zrzeszonych w Izbie: - Celem jego wydania było służenie informacją tym inwestorom, którzy z zewnątrz pojawiliby się na terenie powiatu gnieźnieńskiego i chcieliby skorzystać z usług firm, które mogłaby im wskazać Izba, by tę inwestycję firma wykonała od A do Z. 

W chwili obecnej w katalogu widnieje 59 przedsiębiorców z różnych branż, od budowlanych, przez usługowe, po ochroniarskie czy związane z obsługą prawną. W założeniach jest rozbudowanie go do co najmniej 100-120 firm: - Chcemy, by znalazły się w nim firmy z różnych branż i mamy nadzieję, że ten cel osiągniemy - dodał wiceprezes WIG. Jak wskazał, rozmowy w sprawie współpracy toczą się nie tylko z firmami, ale także gminami - umowy zostały już podpisane z samorządami Łubowa, Czerniejewa i Trzemeszna: - Chcemy by podobne porozumienia zostały zawarte z pozostałymi gminami, by zyskać sobie wsparcie na przyszłość i by współpraca mogła się odbywać na różnych płaszczyznach. 

W momencie założenia WIG, zrzeszonych w niej było 61 przedsiębiorców, a w chwili obecnej jest ich 90. Większość z nich stanowią firmy z terenu powiatu gnieźnieńskiego, ale ambicją Izby jest by dołączały też podmioty z innych części województwa.

4 komentarzy

 • Link do komentarza Mariusz środa, 20 lutego 2019 22:30 napisane przez Mariusz

  Nie uzyskałem odpowiedzi, po co i komu jest potrzebna taka Izba, skoro Gniezno rozlatuje się na naszych oczach. Bieda w mieście, ze aż piszczy. Już nawet ten brud i syf pasuje do tych witryn sklepowych pozakrywanych szarym papierem. Chodniki dziurawe, pracy z porządna płacą nie uświadczysz, większość sklepów takich -" u nas wszystko po 3 złote", albo punkty pożyczkowe, w jeszcze tlących się sklepach obniżki wyprzedażowe. Proszę napisać rzeczywistą prawdę, dla jakich celów stworzyliście taką dziwną organizację?

 • Link do komentarza Zainteresowana w temacie środa, 20 lutego 2019 14:21 napisane przez Zainteresowana w temacie

  Chociażby takie ...
  http://wig-wielkopolska.pl/grupy-zakupowe/

 • Link do komentarza tak oceniam z daleka środa, 13 lutego 2019 10:12 napisane przez tak oceniam z daleka

  Plus tego taki, że struktury zarządcze w przeciwieństwie do przedstawicieli WIPH są względnie apolityczne.

 • Link do komentarza Mariusz wtorek, 12 lutego 2019 19:57 napisane przez Mariusz

  A ja bym chciał wiedzieć, jakie konkretne i wymierne efekty ma z tego klient no i przedsiębiorca oprócz płacenia składek?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane