Wydrukuj tę stronę
środa, 13 lutego 2019 08:30

Działka pod inwestycję 40% taniej

 
Działka pod inwestycję 40% taniej źródło: Google Street View

Miasto ogłosiło przetarg na zbycie ostatniej z czterech nieruchomości, jakie znajdują się u zbiegu ul. Kostrzewskiego i Kokoszki. Jej cena została znacznie obniżona w porównaniu do poprzedniego rozstrzygnięcia.

Mowa o działce 1/13, leżącej pomiędzy ul. Kostrzewskiego i Kokoszki z dojazdem prowadzącym od tej drugiej drogi. Nieruchomość kilka tygodni temu była przedmiotem przetargu wraz z trzema sąsiednimi, które znalazły nabywcę w postaci lokalnego inwestora. Wówczas na ich sprzedaży miasto zyskało 2,3 mln złotych, ale największa z nich o powierzchni 0,65 hektara nie znalazła kupca, mimo wpłacenia wymaganego wadium przez jednego zainteresowanego.

Obecnie ta ostatnia nieruchomość o nieregularnej powierzchni została ponownie przeznaczona przez Urząd Miejski na sprzedaż i to z 40% obniżką. W grudniu była ona wyceniona na kwotę 1 mln 76 tys. złotych, a obecnie jej cena wywoławcza wynosi 717 600 złotych. Przez działkę przebiegają sieci infrastruktury technicznej (kolektor kanalizacji sanitarnej i deszczowej). Przetarg na tę nieruchomość odbędzie się 9 maja. 

 

8 komentarzy