wtorek, 05 marca 2019 10:09

Ruszyła budowa chodników na ul. Głębokiej

 
Ruszyła budowa chodników na ul. Głębokiej źródło: UM Gniezno

Od 4 marca teren budowy przekazany został firmie, która została wyłoniona w przetargu na realizację inwestycji położonej na os. Skiereszewo.

Wykonaniem zadania, jakim jest budowa chodnika po obu stronach jezdni na długości 510 metrów, zainteresowanych było osiem firm. Po wyłonieniu zwycięzcy w przetargu i podpisaniu umowy, od 4 marca rozpoczęto realizację inwestycji, która powinna zostać ukończona do 15 czerwca br.

Zgodnie z projektem, chodniki i zjazdy wykonane będą z betonowej kostki brukowej. Zmianie ulegnie też stała organizacja ruchu, ponieważ na całej długości ulicy, po obu stronach, zostaną ustawione znaki pionowe B-35 „zakaz postoju". Oznacza to, że samochody będą mogły tu zatrzymać się wyłącznie na czas do 1 minuty.

3 komentarzy

  • Link do komentarza Mieszkaniec niedziela, 17 marca 2019 09:31 napisane przez Mieszkaniec

    Żal ściska ?? ,, urzędas'' ? Więcej się żal. Wystarczy się przejść po Gnieźnie i rozejrzeć, że takie znaki są ustawione wraz z tą tabliczką. https://znaki-drogowe.dlakierowcy.info/s/4089/77039-lista/241243-Znak-B-36-Zakaz-zatrzymywania-sie.htm Ta ulica właśnie do takich należy, gdzie taki znak powinien być umieszczony. Ponad to od strony ul. Poznańskiej jest szeroki chodnik na skrzyżowaniu ul. Głębokiej i wewnętrznej. Na całej długości tej ulicy parkują auta, które utrudniają przejazd. Nie dosyć, że ulica jest wąska, to jeszcze po jednej i drugiej stronie parkują auta nie tylko osobowe. Mam na myśli wjazd z ul. Głębokiej w ulice Dojazd oraz powystawiane auta komisowe od str. ulicy Poznańskiej, które utrudniają rozejrzenie się czy coś nie nadjeżdża. Ponad to dodatkowo powinien być ustawiony znak D40 na drodze wewnętrznej ( zbiorczej dla ulic: Głęboka, Kościańska, Swarzędzka, Kostrzyńska - aż do ulicy Swarzędzkiej ) Ta droga jest bardzo wąska. Spowolniłoby to też zapędy niektórych kierowców na długiej prostej. Nie wspomnę o jeździe pod prąd gdzie kierowcy jadą do ulicy Głębokiej czy Bluszczowej - a jest tam ruch jednokierunkowy w przeciwną stronę.

  • Link do komentarza urzędas niedziela, 10 marca 2019 15:11 napisane przez urzędas

    @ Mieszkaniec - proszę nie wprowadzać bałaganu w komentarzach. Jeżeli będzie ustawiony znak zakazu postoju, to nie potrzeba żadnej tabliczki dodatkowej, że dotyczy także chodnika, bo znak ten sam w sobie tego ZABRANIA!!! Mam nadzieję, ze nie jest Pan kierowcą?

  • Link do komentarza Mieszkaniec niedziela, 10 marca 2019 09:03 napisane przez Mieszkaniec

    Postawić ten znak na całej długości ulicy Bluszczowej - zwłaszcza od strony ulicy Poznańskiej - z tabliczką dotyczy również chodnika. Ciekawy efekt byłby...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane