środa, 13 marca 2019 09:00

Ul. Biskupińska doczeka się ścieżki rowerowej i drugiego chodnika

 
Ul. Biskupińska doczeka się ścieżki rowerowej i drugiego chodnika foto: UM

Jeszcze w tym roku na pozostałym do ukończenia odcinku ul. Biskupińskiej pojawi się infrastruktura, przeznaczona dla pieszych, rowerzystów oraz kierowców samochodów.

W ramach dotychczasowych prac, realizowanych w ostatnich dwóch latach, wykonano przystanki autobusowe oraz parking po obu stronach ulicy, na wysokości ogródków działkowych oraz boiska szkolnego. Przy ROD powstał także chodnik. 

11 marca br. podpisana została umowa na wykonanie trzeciego etapu prac, wycenionego na 676 tys. złotych. Obejmować ono będzie wykonanie chodnika o szerokości 1,5 metra po wewnętrznej stronie ulicy, od strony os. Kazimierza Wielkiego, przy którym zostanie ułożona wykonana asfaltu ścieżka rowerowa o szerokości 2 metrów na długości 1,123 metra. Ponadto pojawi się jeszcze kilka miejsc postojowych, wytyczonych przy północnym odcinku ulicy wraz z brakującymi odcinkami chodnika. Umowny termin zakończenia zadania to 15 sierpnia 2019 roku.

4 komentarzy

 • Link do komentarza Kierowca środa, 13 marca 2019 19:30 napisane przez Kierowca

  A na ulicy biskupinskiej obowiązuje miejscami zakaz postoju A szczególnie przy skrzyżowaniach i przystanku A ludzie tam parkują na imię. Ja się pytam gdzie jest policja albo miejscy

 • Link do komentarza Teodor środa, 13 marca 2019 16:49 napisane przez Teodor

  Winiary, Orcholska i Lednicka to ulice powiatowe... Biskupińska należy do Miasta.

 • Link do komentarza ciekawy środa, 13 marca 2019 13:50 napisane przez ciekawy

  Na tym akurat zdjęciu dziur nie widać. Ale za to widać, jak wykorzystany jest nowo wybudowany parking dla działkowiczów. Zero zainteresowania kierowców. Cały parking pusty. Tyle pieniędzy miejskich wydano na niego niepotrzebnie! Szkoda. A można było dla mieszkańców bloków na Kazimierza Wielkiego wybudować taki właśnie parking na trawniku przy ulicy Gdańskiej. Ale nie wybudowano. I kropka. Kolejna chybiona decyzja planistów z magistratu. A może to kto innym o tym zadecydował ?

 • Link do komentarza mieszkaniec osiedla środa, 13 marca 2019 10:28 napisane przez mieszkaniec osiedla

  Takie informacje zawsze są mile czytane. Teraz warto zwrócić uwagę na nawierzchnię ul. Winiary. Tam jest dziura obok dziury, a o braku parkingów to już nie wspomnę. Dana ulica została wybudowana w latach 70 i zapomniano o niej na 50 lat.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane