Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 18 marca 2019 11:43

Już można zgłaszać projekty do budżetu obywatelskiego

 
Już można zgłaszać projekty do budżetu obywatelskiego archiwum redakcji

Mieszkańcy Gniezna już mogą składać wnioski z projektami, które chcieliby, aby zostały zrealizowane w 2020 roku. Do wykorzystania jest 800 tys. złotych.

Już po raz kolejny gnieźnianie, którzy ukończyli 18 rok życia, będą mogli zadecydować o tym, co chcą zmienić w swoim otoczeniu, wykorzystując przeznaczone na ten cel środki z budżetu miasta. Do tej pory z tego tytułu zrealizowano kilka projektów, położonych na terenie Gniezna na różnych osiedlach. W tym roku do zagospodarowania jest 800 tysięcy złotych.

Od 18 marca można składać projekty do szóstej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Gniezna. Na złożenie swojej propozycji mieszkańcy mają miesiąc, to jest do 19 kwietnia. Następnie do 20 maja urzędnicy będą mieli czas na weryfikację i korektę przekazanych wniosków (każdy musi spełniać określone zasady). Głosowanie w tym roku odbywać się będzie w terminie od 1 do 17 czerwca, natomiast cząstkowe wyniki zostaną ogłoszone do 13 czerwca, a końcowe do 24 czerwca, by następnie wpisać zwycięskie projekty do budżetu Miasta Gniezna na 2020 rok.

Kto może złożyć wnioski i na jakich zasadach? Kto może głosować? Jaki jest rozdział środków? Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.budzetobywatelski.gniezno.eu

2 komentarzy