Wydrukuj tę stronę
wtorek, 19 marca 2019 11:21

Konsorcjum opracuje dokumentację „obwodnicy”

 
Konsorcjum opracuje dokumentację „obwodnicy” źródło: Google Street View

Trudność w wyłonieniu wykonawcy całej inwestycji, polegającej na budowie ponad dwukilometrowej drogi łączącej ul. Witkowską z Wrzesińską, sprawiła iż inwestor podzielił zadania na dwie części.

W listopadzie ub. roku informowaliśmy, że Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich ma problem z wyłonieniem wykonawcy tzw. obwodnicy, łączącej drogę wojewódzką nr 260 z drogą krajową nr 15, przecinającą Las Miejski. Wszystko przez oferty, które firmy przedłożyły w przetargu typu "zaprojektuj i zbuduj", a które okazały się znacznie droższe od założeń. Na całość zadania WZDW planował przeznaczyć bowiem 19 mln 599 tys. złotych brutto, podczas gdy najtańsza oferta w drugim rozstrzygnięciu opiewała na kwotę prawie 34 mln złotych. To sprawiło iż inwestor postanowił podzielić zadanie na dwie części - projektową i budowlaną. 

Na początku lutego 2019 roku WZDW ogłosiło przetarg na wykonanie dokumentacji technicznej, na podstawie koncepcji zaprezentowanej w maju 2018 roku (zobacz: Koncepcja nowej drogi łączącej ul. Wrzesińską i Witkowską).

Kilka dni temu rozstrzygnięto iż zaprojektowaniem drogi zajmie się konsorcjum Pracowni Projektowej DROG-CAD z Poznania oraz AC Droga ze Słupcy, oferujące wykonanie zadania za kwotę 231 tys. złotych brutto. Dokumentacja ma zostać sporządzona do 24 lutego 2020 roku, a to oznacza iż inwestycja przesunie się nieco w czasie.

Pozostaje pytanie o poziom kwot, jakie zaoferują potencjalni zainteresowani w przetargu, który odbędzie się najwcześniej za rok. Inwestycja na pewno stanie się pod względem finansowym priorytetowa, zwłaszcza iż w grę wchodzą środki unijne w kwocie 17 mln złotych, które są przeznaczone na jej realizację. 

3 komentarzy