czwartek, 18 kwietnia 2019 17:41

Jest zainteresowany. Powstanie pawilon gastronomiczny?

 
wizualizacja z 2016 roku wizualizacja z 2016 roku archiwum redakcji

Pojawiło się zainteresowanie „tarasem”, zlokalizowanym na targowisku. Miasto chce wydzierżawić teren na okres 25 lat.

Prawie trzy lata temu informowaliśmy o ofercie inwestycyjnej, obejmującej obszar targowiska na Placu Józefa Piłsudskiego. Dotyczy to fragmentu położonego nad wjazdem na parking podziemny, który w obecnej chwili nie jest wykorzystywany do żadnych celów handlowych i świeci pustkami, a po godzinach często wykorzystywany jest jako "boisko" przez miejscowe dzieci i młodzież. 

Pierwotnie w założeniu projektowym rewitalizacji targowiska sprzed kilku lat, przewidywany był w tym miejscu pawilon z gastronomią. Ostatecznie nie powstał on z uwagi na zbyt wysokie koszty i ustawiono w tym miejscu kilka stoisk handlowych, które praktycznie w ogóle nie cieszyły się zainteresowaniem potencjalnych najemców. Dlatego też Miasto Gniezno swojego czasu zaoferowało teren pod potencjalną inwestycję.

- Cały czas poszukiwaliśmy kogoś, kto chciałby wybudować tu obiekt gastronomiczny, bo wydaje się nam iż to przyciągnie tu ludzi i targowisko będzie inaczej żyło - przyznał Jarosław Grobelny na Komisji Gospodarki Miejskiej i Ochrony Środowiska, dodając iż rozmowy z jednym z podmiotów doszły do tego poziomu iż można mówić o zainteresowaniu tym miejscem: - Wiadomo, że realizacja tej inwestycji w granicach 700 tysięcy złotych, a przynajmniej w tej koncepcji, którą dostaliśmy od projektanta, będzie musiała być opłacalna. Mamy tę koncepcję, mamy chętny podmiot - dodał.

Jak wskazał wiceprezydent, dzierżawa na okres 25 lat wynika z wyliczeń, kiedy przedsięwzięcie będzie mogło się zwrócić inwestorowi. Wiceprezydent nie zdradził jednak, jaka firma jest zainteresowana prowadzeniem punktu w tym miejscu ani jakiego rodzaju miałaby to być gastronomia. Wskazał jedynie podmiot ten już funkcjonuje na terenie Gniezna.

Projekt ten został pozytywnie zaopiniowany w trakcie komisji i trafi do głosowania na najbliższej sesji. Po tym Magistrat będzie mógł ogłosić przetarg na dzierżawę.

9 komentarzy

 • Link do komentarza gonzo sobota, 20 kwietnia 2019 14:13 napisane przez gonzo

  Z tego co wiadomo, Landowska była tylko urzędnikiem wykonujacym powierzone jej zadania, a nie była projektantem i autorem przebudowy targowiska. Więc radzę Sergiuszowi pisać prawdę, a skoro jej nie zna lub gorzej, nie pojmuje prostych decyzji urzędniczych, to niech milczy i nie manipuluje czytelnikami.

 • Link do komentarza urzędas piątek, 19 kwietnia 2019 21:51 napisane przez urzędas

  A co na to miejska konserwatorka zabytków? Jeżeli da na to zgodę, to znzczy, że taki etat jest zbędny,

 • Link do komentarza Bolesław Chrobry piątek, 19 kwietnia 2019 20:25 napisane przez Bolesław Chrobry

  Żaden KFC i żaden Donald. Nie mają tu racji bytu, brak dużych parkingów, żadna trasa przelotowa, juz na samym starcie porażka. Stawiam na jadłodajnię dla ubogich, bo jak nie ma zakładów pracy w Gnieźnie, to tylko posiłki dla biedy są potrzebne. A resztki dla królików :-)))

 • Link do komentarza rezigiusz piątek, 19 kwietnia 2019 15:54 napisane przez rezigiusz

  Mnie ciekawi jak zostaną tam podłączone sanitariaty bo przypomnę iż niżej jest parking podziemny. Pewnie Jarosław zapomniał zainteresowanemu podmiotowi to zakomunikować lub może jest jakieś niedomówinie po raz kolejny ze strony UM i spólki

 • Link do komentarza sergiusz piątek, 19 kwietnia 2019 12:26 napisane przez sergiusz

  Jak możesz emigrancie wyczytać, jest to pomysł z kadencji Kowalskiego, a więc idea jego oraz Landowskiej, który to ZGL prowadził inwestycję. Tam kieruj pretensje

 • Link do komentarza emigrant piątek, 19 kwietnia 2019 00:43 napisane przez emigrant

  Takie coś zaburzy całkowicie architekturę tego miejsca. Kto wpadł na taki szatański pomysł? Postawili tam jakiegoś króla i teraz co, wywalą go na zbity pysk? Taka nieprzemyślana budowla zasłoni kościół św. Wawrzyńca i póki co była nadzieja, że może nadejdą czasy, że jakiś nowy, prężny proboszcz odmieni teren wokół tego kościoła i zajmie się jego wnętrzem. Ale zasłonięcie go jakimś szklanym pawilonem zupełnie zepsuje kompozycję tej części miasta, w której na szczęście jeszcze nie ma jeszcze chaosu budowlanego. No, ale jak widać geniusze naszej władzy maja za nic historyczny urbanistyczny układ Grodu Lecha i dopuszcza się do niewyobrażalnego spartaczenia miasta, które pod mądrymi rządami mogłoby być prawdziwą perłą. Gniezno straci bezpowrotnie swój charakter.

 • Link do komentarza pp czwartek, 18 kwietnia 2019 22:35 napisane przez pp

  napewno mack donald

 • Link do komentarza Marek czwartek, 18 kwietnia 2019 19:57 napisane przez Marek

  Podobno ma powstać KFC w Gnieźnie (pojawiły się oferty pracy), czy to tutaj?

 • Link do komentarza urzędas czwartek, 18 kwietnia 2019 18:23 napisane przez urzędas

  Po roku padnie. Gnieźnianie w ogóle nie odwiedzają lokali gastronomicznych, a jeżeli już, to naprawdę, nie takie pawilony. Era pawilonów przebrzmiała wraz ze śmiercią PRLu. no ale widać nie dla Grobelnego i spółki.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane