wtorek, 23 kwietnia 2019 11:54

MOK i ul. Rzeźnicka z dofinansowaniem na rewitalizację

 
MOK i ul. Rzeźnicka z dofinansowaniem na rewitalizację archiwum redakcji

Kwotą prawie 11 mln złotych wsparty został projekt remontu Miejskiego Ośrodka Kultury oraz przebudowy ul. Rzeźnickiej. Dzisiaj dokonano podpisania umowy na dofinansowanie.

O wsparciu tych dwóch inwestycji, które mają być realizowane w ciągu najbliższych dwóch lat, informowaliśmy w listopadzie ubiegłego roku. Zadanie to uzyskało akceptację w ramach konkursu projektów ogłoszonych rzrez Wielkopolski Regionalny Program Operacyjny pn. "Rewitalizacja miast i ich dzielnic, terenów wiejskich, poprzemysłowych i powojskowych".

Zadanie pn.  "Rewitalizacja zdegradowanych dzielnic Miasta – etap I: Adaptacja budynku Miejskiego Ośrodka Kultury wraz z jego rozbudową, rewitalizacja ul. Rzeźnickiej" otrzymał dofinansowanie na kwotę 7 mln  593 tys. złotych, a całość zadania wynosi 10 mln 797 tys. złotych.

- W części rewitalizacja MOK-u, jednego z najstarszego budynków wykonanego z czerwonej cegły, od lat borykaliśmy się z problemem dostępności dla osób niepełnosprawnych. Będziemy to realizować to w tym projekcie, a ponadto nastąpi rewitalizacja elewacji, osuszanie fundamentów, adaptacja pomieszczeń na sale, które będą służyć naszym sekcjom. Ponadto chcemy również zaadoptować salę widowiskową, ponieważ korzystanie z niej w tej formie oznacza tysiące ludzi, którzy przez nią przechodzą - mówił Dariusz Pilak, dyrektor MOK. Jednocześnie przebudowa ul. Rzeźnickiej oznaczać ma przekształcenie tej drogi na deptak, o czym już wielokrotnie informowaliśmy i w którym to temacie odbyły się już konsultacje społeczne. Realizacja tego projektu ma nastąpić w 2020 roku.

Umowę z przedstawicielem MOK podpisał marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak, który przyznał iż projekt ten wpisuje się w założenia WRPO. Jak wskazał, jego realizacja pozwoli na przybliżenie oferty kulturalnej i otwarcie na potrzeby społeczeństwa, a jednocześnie poprawi stan zdegradowanej infrastruktury, która wymaga dużych nakładów finansowych.

1 komentarz

  • Link do komentarza rezigiusz wtorek, 23 kwietnia 2019 14:36 napisane przez rezigiusz

    Loża Masońska jest HAPPY

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane