wtorek, 07 maja 2019 12:20

Postępy prac na przebudowie wiaduktu - fotogaleria

 
Postępy prac na przebudowie wiaduktu - fotogaleria fot. Rafał Wichniewicz

Prace przy przebudowie na ul. Pod Trzema Mostami są na bardzo zaawansowanym poziomie. Wykonana została już część drogi, a także pierwsze elementy nowej przeprawy.

Przed miesiącem prezentowaliśmy poziom prac, który nie pozwalał na dokładną ocenę stanu zaawansowania realizacji. Obecnie już jednak można zaobserwować postępujące tempo inwestycji. Pełnej obserwacji większość mieszkańców nie może dokonać z uwagi na utrudnienia w dojeździe, dlatego przybliżamy ją na niniejszych zdjęciach, wykonanych w ostatnią niedzielę.

Obecnie od strony al. Reymonta wykonana została większość instalacji podziemnej oraz ułożono już pierwszą podbudowę pod planowane skrzyżowanie o ruchu okrężnym, które znajdzie się obok już istniejącego i będzie zbierać ruch od strony al. Reymonta, ul. Pod Trzema Mostami oraz od strony ul. Słowackiego/Konikowo. Ponadto wykonany został mur oporowy od strony wschodniej, przed wiaduktem. 

Od strony ul. Słonecznej ułożono już pierwszą warstwę asfaltu pod odcinek drogi, dochodzący do ścisłego rejonu przebudowy. Gotowe jest też pierwsze, południowe przęsło wiaduktu, oparte na nowych przyczółkach. Na zdjęciach dobrze widziana jest planowana szerokość wiaduktu w porównaniu do tej, jaka była w starej konstrukcji (widocznej w głębi prowadzonych prac). 

10 komentarzy

 • Link do komentarza oli czwartek, 09 maja 2019 19:29 napisane przez oli

  marudzisz,kierowco,i po co

 • Link do komentarza Marek czwartek, 09 maja 2019 11:04 napisane przez Marek

  do Kierowca. Masz racje wszystkie samochody z Al. Reymonta powinny być usunięte, a sama ulica poszerzona o pas zielony rozdzielający obie jezdnie. Wtedy na środku pozostały by tylko latarnie. Dzięki takiej "kosmetyce " każda z jezdni ulicy Reymonta stała by się dwupasmowa i to w obu kierunkach. To dopiero zwiększyło by przepustowość tej Alei .

  Ps. firmy i sklepy znajdujące sie przy tej ulicy mają dla swoich klientów parkingi od drugiej strony budynków !

 • Link do komentarza Marek czwartek, 09 maja 2019 10:00 napisane przez Marek

  do Kierowca. Masz racje wszystkie samochody z Al. Reymonta powinny być usunięte, a sama ulica poszerzona o pas zielony rozdzielający obie jezdnie. Wtedy na środku pozostały by tylko latarnie. Dzięki takiej "kosmetyce " każda z jezdni ulicy Reymonta stała by się dwupasmowa i to w obu kierunkach. To dopiero zwiększyło by przepustowość tej Alei .

  Ps. firmy i sklepy znajdujące sie przy tej ulicy mają dla swoich klientów parkingi od drugiej strony budynków !

 • Link do komentarza kierowca czwartek, 09 maja 2019 07:41 napisane przez kierowca

  avalon - jaki niby czas przejazdu poprawi? Po zburzeniu dwóch mostów to tam się za długo nigdy nie stało. Teraz przy kiepskiej przepustowości kolejnych skrzyżowań ten zaoszczędzony czas odstoisz na nich.
  Miasto się rozrasta, a wschodnia część miasta nie ma żadnej przeprawy przez tory. Po drugie to ma niby być dojazd do strefy przemysłowej od wschodu - więc na co samochody ciężarowe pchać do miasta, tym bardziej że Reymonta robi za parking i przejechać tam ciężarowym jest ciężko.

 • Link do komentarza rw środa, 08 maja 2019 11:55 napisane przez rw

  kasik, prace prowadzone są na obecnym, stabilnym gruncie opartym na dotychczasowej nawierzchni ulicy. Kiedy wykonane zostaną już wszystkie konstrukcje nośne wiaduktu oraz same przęsła, wykonawca będzie mógł przystąpić do wybierania ziemi i budowy właściwej drogi na zaprojektowanym poziomie. Światło wiaduktu będzie wyższe niż widać to na zdjęciach.

 • Link do komentarza kasik środa, 08 maja 2019 10:25 napisane przez kasik

  na moje to tam wysoki pojazd nie przejedzie....

 • Link do komentarza Ja środa, 08 maja 2019 08:53 napisane przez Ja

  Kawał roboty wykonany. Do czego jest ten uskok w murze oporowym?

 • Link do komentarza aaaaa wtorek, 07 maja 2019 22:55 napisane przez aaaaa

  Marco przecież możesz obecnie zobaczyć dokąd ona prowadzi bo jest zrobiona z nowym rondem.

 • Link do komentarza avalon wtorek, 07 maja 2019 21:42 napisane przez avalon

  Różnica jest znaczna. Poprawi się nie tylko czas przejazdu, ale także bezpieczeństwo. Nie słyszałem co prawda o wypadku w obszarze tzw trzech mostów, ale jest coraz więcej firm na Kawiarach a więc jeździ tam coraz więcej samochodów, rowerów, chodzi pieszych. Kiedyś mogło dojść w tym bałaganie do poważnego wypadku.

  Nie będzie to oczywiście idealne rozwiązanie komunikacyjne, jednak układ drogowy zostanie uporządkowany. Wcześniej był chaos a tzw trzy mosty nie były nigdy przewidziane jako ulica główna łącząca dwie części miasta. To była droga dojazdowa do nieczynnych obiektów kolejowych która w sposób "naturalny" z powodu braku innego połączenia pełniła zastępczo funkcje drogi głównej. Różnica dwóch kategorii.

 • Link do komentarza Marco wtorek, 07 maja 2019 12:54 napisane przez Marco

  Najładniej prezentuje się nowa, szeroka ścieżka rowerowa. Zobaczymy dokąd na ulicy Reymonta czy Słowackiego, ona nas zaprowadzi ? Jak myślicie Państwo . Będzie jej dalszy ciąg ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane