środa, 08 maja 2019 11:31

Czy powstanie KFC? Jeszcze nic pewnego

 
Teren pod planowaną restaurację - po lewej Teren pod planowaną restaurację - po lewej źródło: Google Street View

W Starostwie Powiatowym złożony został wniosek o pozwolenie na budowę lokalu gastronomicznego, który ma zostać zlokalizowany przy ul. Gdańskiej. Przedstawiciel firmy jednak nie chce jeszcze informować o ewentualnych krokach.

Pod koniec marca w Wydziale Architektury Starostwa Powiatowego został złożony wniosek o pozwolenie na budowę obiektu gastronomicznego. Inwestorem, który planuje realizację tego zamierzenia, jest spółka Amrest, która jest właścicielem kilku sieci znanych fast foodów. W nazwie zamierzenia budowlanego zawarto iż planuje się budowę restauracji KFC. Obiekt miałby zostać zlokalizowany na działce przy Rondzie im. Jacka Kaczmarskiego, naprzeciwko Galerii Gniezno. 

O sprawę zapytaliśmy spółkę Amrest, która jednak nie potwierdziła podanej informacji "na tak wczesnym etapie". Niemniej w internecie pojawiły się już oferty pracy w nowym obiekcie.

Jak udało się nam dowiedzieć, w sprawie złożonego wniosku inwestor został poproszony o uzupełnienia. Chodzi o sam fakt iż obiekt miałby zostać zlokalizowany na stosunkowo niewielkiej działce przy dość bliskim sąsiedztwie wielorodzinnych domów mieszkalnych, a także analizie ma zostać poddana także kwestia komunikacji na tym terenie.

12 komentarzy

 • Link do komentarza pawel czwartek, 09 stycznia 2020 18:59 napisane przez pawel

  no to z kim wszechwiedzący fachowcu rozmawiałeś na te temat:) Zmień rozmówców bo cię oszukują i się w komentarzach nie udzielaj w tematach o których nie masz zielonego pojęcia:) https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/19455-kfc-z-pozwoleniem-na-budowe

 • Link do komentarza humanista piątek, 10 maja 2019 13:17 napisane przez humanista

  czytelniku i inni/ tam na pewno nie wszystko jest ok.

  "Należy przypomnieć, że okres lęgowy ptaków (1 marca – 15 października) to czas, w którym ptaki dobierają się w pary, składają jaja i wychowują młode. Jest to również okres specjalnej ochrony ich siedlisk i miejsc gniazdowania, czyli – w wielu przypadkach - drzew.

  Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z 16 grudnia 2016 r. w sprawie ochrony gatunkowej zwierząt (Dz. U. z 2016 r., poz. 2183), w okresie lęgowym zakazane jest m.in.:
  •niszczenie siedlisk lub ostoi będących obszarem rozrodu, wychowu młodych, odpoczynku, migracji lub żerowania,
  •niszczenie, usuwanie lub uszkadzanie gniazd,
  •umyślne płoszenie lub niepokojenie w miejscach rozrodu lub wychowu młodych.

  W związku z powyższym usuwanie drzew, stanowiących ostoję lub miejsce gniazdowania ptaków - również tych na działkach osób prywatnych - jest niemożliwe, bez specjalnego zezwolenia, wydanego przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska. Wyjątek stanowi konieczność przeprowadzenia wycinki z powodów bezpieczeństwa lub wówczas, gdy drzewo jest chore lub martwe.

  Zlekceważenie powyższych zakazów stanowi wykroczenie z art. 131 pkt 14) ustawa z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 142 z późn. zm.), które zagrożone jest karą aresztu lub grzywny.

  W następstwie, będąc świadkiem lub dowiadując się o planach wycinki drzew, między marcem a październikiem, na których są (lub podejrzewając, że są) gniazda, jak również drzew będących w bliskiej okolicy gniazd, należy poinformować właściciela terenu o tym, że taka wycinka będzie niezgodna z prawem."

 • Link do komentarza rezigiusz czwartek, 09 maja 2019 08:37 napisane przez rezigiusz

  Złozenie wniosku na budowę nie jest jednoznaczne iż ta budowla w tej lokalizacji powstanie

 • Link do komentarza czytelnik środa, 08 maja 2019 20:54 napisane przez czytelnik

  Humanisto, nie martw się o ptaki, tam na pewno było wszystko sprawdzone. martw się bardziej o dzieci.

 • Link do komentarza do Humanista środa, 08 maja 2019 16:23 napisane przez do Humanista

  widziałeś jaki bałagan był na tym praktycznie opuszczonym terenie??? jakiś pseudo ekolog z ciebie czy nawiedzony z okresem lęgowym??? uświadom nas jakie to ptactwa zaobserwowałeś tam w okresie lęgowym

 • Link do komentarza do Rezygiusz środa, 08 maja 2019 16:20 napisane przez do Rezygiusz

  Jeśli zabierasz głos to najpierw przeczytaj tekst do którego się odnosisz i zrób to z zrozumieniem - w starostwie powiatowym został złożony wniosek przez firmę Amrest o pozwolenie na budowę, a ty piszesz że firma Amrest zupełnie nie jest zainteresowana inwestycją;), firma amrest wybrała wybrała to miejsce, a ty raczysz nas wiadomością że nie utopią kasy w to miejsce bo jest "bez potencjału".

 • Link do komentarza rezigiusz środa, 08 maja 2019 16:07 napisane przez rezigiusz

  @Janusz dlatego że ta lokalizacja nie przyniesie dochodu giełdowej spółce jaką jest AmRest . To ze złożyli jakieś tam dokumenty w SP nie oznacza iż ten punkt tam powstanie. Zapewnienia Powiatu inwestora że będzie to dobre miejsce nie oznacza iż inwestor w to uwieży

 • Link do komentarza Janusz środa, 08 maja 2019 15:13 napisane przez Janusz

  A dlaczego Gniezno nie ma być brane pod uwagę? W 2 razy mniejszych ŻARACH znajduje się KFC.

 • Link do komentarza humanista środa, 08 maja 2019 15:10 napisane przez humanista

  A kto wydał zezwolenie na wycinkę drzew -8 maj, sezon lęgowy - na działce ( stara droga na Bydgoszcz zjazd do Goślinowa)?prawdopodobnie Dino buduje sklep.
  Panie Redaktorze, proszę zainteresować się tą sytuacją.

 • Link do komentarza Bart środa, 08 maja 2019 12:36 napisane przez Bart

  Smród od antybiotykowych kurczaków smażonych na rakotwórczej rozgrzanej fryzurze. Jest się czym podniecać.

 • Link do komentarza rezigiusz środa, 08 maja 2019 12:23 napisane przez rezigiusz

  Ja wiem ze nie bo Gniezno nie ma potencjału na taki lokal a do tego kijowa lokalizacja i zbyt mała przepustowość tego ronda. Sorry ale nikt a tym bardziej AmRest nie utopii pieniędzy w miejscu bez potencjału. Rozmawiałem z dyrektor BK SEE która pracowała w AmRest i wprowadzała na rynek PL markę BK i Gniezno nie jest brane na poważnie ani w AmRest ani BK SEE jako rynek na ich produkty.
  Nawet Szanowny Pan Z-ca Prezydenta pan Jarosław zdziwił by się z kim na ten temat rozmawiałem i nawet lokalizacja przy krzyżówce DK na Wrześnie ich nie za bardzo interesuje bo za małe są zarówno tu i tam działki pod ich brend

 • Link do komentarza Gosia środa, 08 maja 2019 11:59 napisane przez Gosia

  No i co z tego? Żadna to inwestycja....

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane