Wydrukuj tę stronę
środa, 08 maja 2019 17:49

Nowe zasady korzystania z parkingu przy ul. 3 Maja

 
Nowe zasady korzystania z parkingu przy ul. 3 Maja fot. Rafał Wichniewicz

Od kilku dni stoją szlabany, a teraz znamy kwoty, jakie już wkrótce będą obowiązywać na parkingu u zbiegu ul. bł. Jolenty i 3 Maja.

Do tej pory darmowy, choć praktycznie ciągle zajęty, a od 3 czerwca płatny i z nowymi zasadami korzystania. Takie plany wobec parkingu u zbiegu ul. bł. Jolenty i 3 Maja zostaną wprowadzone w najbliższym czasie.

Od tej pory postój na nim ma być płatny w godzinach od 7:00 do 20:00. Darmowe będzie parkowanie przez pierwsze 30 minut. Każda rozpoczęta godzina parkowania, po upływie 30 bezpłatnych minut, wynosić będzie 3 złote.

Dodatkowo przewidziana została możliwość wykupienia abonamentów trzydziestodniowych: abonament zwykły wynosić będzie 130 złotych, a dla mieszkańców strefy przyległej do parkingu (ulice: bł. Jolenty, 3 Maja – od ul. Chociszewskiego do ul. Grzybowo, Łącznica, Kilińskiego, Chociszewskiego – od ul. św. Michała do 3 Maja oraz Grzybowo – od ul. 3 Maja do św. Jana) 90 złotych.

Jak informuje Urząd Miejski, wprowadzenie opłat związane jest z koniecznością wymuszenia rotacji na parkingu, który zdaniem tej instytucji powinien być wykorzystywany przede wszystkim przez osoby udające się m.in. do szpitala oraz innych podmiotów, które prowadzą działalność przy ul. 3 Maja. Obecnie zdaniem urzędników jest on wykorzystywany głównie przez mieszkańców pobliskiego budynku, przez co trudno jest na nim znaleźć czasem wolne miejsce. Tymczasem pierwotnie zaplanowane dla tych osób przez dewelopera miejsca parkingowe uległy likwidacji.

16 komentarzy