Wydrukuj tę stronę
środa, 08 maja 2019 19:49

Ruszyła budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Wrzesińskiej i Kostrzewskiego

 
Ruszyła budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Wrzesińskiej i Kostrzewskiego fot. Rafał Wichniewicz

Od poniedziałku kierowcy podążający wspomnianymi w tytule ulicami obserwują roboty drogowe, trwające u zbiegu trzech ulic. Rozpoczęły się prace przy budowie skrzyżowania o ruchu okrężnym.

Inwestycja miała już ruszyć w ubiegłym roku, ale z uwagi na spory rozmiar prac, a także konieczność usunięcia kolizji w instalacjach podziemnych, przeciągnęła się do tej pory. Całość realizowana jest przez prywatnego inwestora, który na dużej działce zlokalizowanej po południowej stronie ul. Kostrzewskiego, planuje w przyszłości budowę stacji paliw oraz sklepu samoobsługowego.

Zgodnie z projektem inwestycji, w miejscu dotychczasowego skrzyżowania z sygnalizacją świetlną powstanie rondo, umożliwiające bezpieczne skręcanie w lewo z każdego kierunku. Dla wyjazdu z ul. Kostrzewskiego oraz Wrzesińskiej (od strony miasta) wykonane zostaną dodatkowe osobne pasy prawoskrętu, omijające skrzyżowanie o ruchu okrężnym.

Dodatkowo przebudowane zostaną także wysepki oddzielające pasy ruchu. Około sto metrów przed skrzyżowaniem na ul. Kostrzewskiego powstanie zjazd z tej drogi na teren ww. nieruchomości, która będzie miała także wyjazd na ul. Wrzesińską.

W chwili obecnej na wstępnym etapie realizowane są prace obejmujące infrastrukturę podziemną. Planowane ukończenie przewidywane jest na jesień br.

Galeria

18 komentarzy