piątek, 31 maja 2019 16:23

Wybieg dla psów przy ul. Parkowej już dostępny

 
Wybieg dla psów przy ul. Parkowej już dostępny fot. Rafał Wichniewicz

Pierwsze czworonogi już korzystają z możliwości, jakie daje wybieg dla psów powstały na skraju Parku Miejskiego.

Na terenach zielonych, położonych przy ul. Parkowej (za supermarketami) w rejonie garaży, powstały dwa sąsiadujące ze sobą wybiegi dla psów. Mimo prowadzonych ostatnich prac wykończeniowych, pierwsze czworonogi już korzystają z możliwości, jakie daje nowy obiekt, w którym znalazło się dla nich kilka atrakcji - m.in. tunel, obręcze do przeskoków, kładka, skarpa czy równoważna. Całość została ogrodzona wysokim płotem.

Dla właścicieli zamocowano ławki, kosze na śmieci oraz pojemnik na psie odchody. Na terenie "psiego parku" obowiązuje regulamin, którego należy przestrzegać - najlepiej zapoznać się z jego treścią, aby uniknąć kłopotów z czworonogiem w przypadku pojawienia się ich w większej ilości.

26 komentarzy

 • Link do komentarza tereferekuku wtorek, 11 czerwca 2019 12:20 napisane przez tereferekuku

  Ad. Tomasz - Piszesz, ze kto nie ma psa to nigdy nie zrozumie takich inwestycji. To znaczy, ze np. leczyć na raka może tylko ten, co sam jest chory na raka?

 • Link do komentarza teczowy Rafal wtorek, 11 czerwca 2019 10:50 napisane przez teczowy Rafal

  To jest wybieg. Pieski sraja pod plotem. Dziwna ta inwestycja w okolicy domow jednorodzinnych.

 • Link do komentarza Ania12344 poniedziałek, 10 czerwca 2019 21:19 napisane przez Ania12344

  Polecam zapoznać sie z regulaminem zasad panującym na wybiegu pisze wielkimi literami że psy agresywne mają być w kragancu i na smyczy ale oczywiście właściciel zawsze wie lepiej i ja i mój pies zostaliśmy zaatakowani dzisiaj. Lepiej uważajcie na swoje psy bo może się źle tam skończyć kiedyś.

 • Link do komentarza Ania12344 poniedziałek, 10 czerwca 2019 19:59 napisane przez Ania12344

  Polecam zapoznać sie z regulaminem zasad panującym na wybiegu pisze wielkimi literami że psy agresywne mają być w kragancu i na smyczy ale oczywiście właściciel zawsze wie lepiej i ja i mój pies zostaliśmy zaatakowani dzisiaj. Lepiej uważajcie na swoje psy bo może się źle tam skończyć

 • Link do komentarza vicha2 czwartek, 06 czerwca 2019 10:11 napisane przez vicha2

  kolego polecam wizytę u lekarza-jedyna oaza zieleni i dajesz o zabudowie domków jednorodzinnych,zasyp jeszcze Wenecję bo może będzie przyducha i smród ale tam się nie buduje domków jednorodzinnych;)

 • Link do komentarza paragraf wtorek, 04 czerwca 2019 13:39 napisane przez paragraf

  do Epikur. A prezydent Budasz złożył rok temu wniosek na wybudowanie tego wybiegu dla piesków ? I jego projekt obywatelski w 2018 r. wygrał ? Czy nie złożył żadnego projektu, a ten wybieg dla psów przy ulicy Parkowej Prezydent Budasz zrobił sobie bo, takie było jego widzi misie. Inni szarzy obywatele Gniezna,, muszą składać projekty do Budżetu Obywatelskiego , by coś zrobiono w mieście zgodnie z ich potrzebami jeżeli poprze ten projekt bardzo duża grupa mieszkańców.. Prezydent Budasz nikogo o żadne poparcie prosić nie musi. Bo on jest ....................

 • Link do komentarza Epikur wtorek, 04 czerwca 2019 09:16 napisane przez Epikur

  Znakomity pomysł! Fakt, że mógłby być większy, ale należy docenić inicjatywę. Tych niezadowolonych odsyłam do budżetu obywatelskiego, żadnej z tych wymienionych w komentarzach lepszych inwestycji nie ma, co zabrakło umiejętności, aby złożyć wniosek?

  Ludzie zastanówcie się lepiej co zrobić, aby wszystkim było lepiej, a nie siedzicie frustracji przed ekranami i tylko się czepiacie.

 • Link do komentarza Marzena wtorek, 04 czerwca 2019 05:34 napisane przez Marzena

  Nie mam psa. Wystarczy mi że cała ulica ma psy. Hałas przez całą dobę, tak ujadają jeden po drugim. Od psa powinien być podatek na budowę tych wybiegów, tak jak opłaty za postój samochodem są na parkingi.

 • Link do komentarza Wiktor poniedziałek, 03 czerwca 2019 22:31 napisane przez Wiktor

  Trollu, jak masz psa, to organizuj sobie wybieg pod swoimi oknami, a nie pod cudzymi! A poza tym, skoro kot może załatwiać się w domu, to niby dlaczego nie można wytresować psa, żeby swoje potrzeby załatwiał także w domu??? A nadto ludzie w Polsce mają bzika na temat psów. mieszkanie - klitka 6 x 6 m., ale wilczur musi być! Szczeka to-to cały dzień w domu, przeszkadza innym w bloku, niestety, często smród idzie z takich drzwi, na chleb brakuje, ale psiak ma wszystko!

 • Link do komentarza troll poniedziałek, 03 czerwca 2019 14:44 napisane przez troll

  "Kto nie ma psa to nigdy nie zrozumie że takie inwestycje są potrzebne."

  Tomasz - nie muszę mieć psa żeby widzieć że takie inwestycje są nie potrzebne. Wystarczy zobaczyć ile ludzi z tego korzysta żeby stwierdzić że to kiepska inwestycja, korzysta z tego malutka garstka psiarzy.

 • Link do komentarza Tomasz poniedziałek, 03 czerwca 2019 10:21 napisane przez Tomasz

  Jeśli to możliwe to poproszę w przyszłości taki wybieg na osiedlu grunwaldzkim. Np. po byłej winiarni. Kto nie ma psa to nigdy nie zrozumie że takie inwestycje są potrzebne.

 • Link do komentarza Obi on poniedziałek, 03 czerwca 2019 09:30 napisane przez Obi on

  Ta huśtawka bardzo niebezpieczna. Tak profesjonalny sprzęt nie jest dla wszystkich. Ludzie zabierają się za szybkie pokonanie przez psa. Gdy jest dynamiczne tompniecie większość psów się boi i i pogłębia strach. Ludzie nie wiedzą jak to mają psy pokonywać gdzie na przeszkodzie musi nastąpić zatrzymanie aby uniknąć strachu przy szybkim uderzeniu przeszkody.

 • Link do komentarza Z wybiegiem to nie ma nic wspólnego. poniedziałek, 03 czerwca 2019 00:46 napisane przez Z wybiegiem to nie ma nic wspólnego.

  To nie jest wybieg. Bezpieczny trening tylko z 1 psem. Gdy więcej psów biega to największa krzywdę jaką można zrobić psu to zmuszać to do pokonywania przeszkód i irytować się gdy inne psy przeszkadzają . Troszkę przemyślana inwestycja. Zamiast wybiegu są 2 place treningowe nie spełniające funkcji jak wybiegu.

 • Link do komentarza antypsiarz niedziela, 02 czerwca 2019 21:42 napisane przez antypsiarz

  Ja też jestem orzeciw takim wybiegom pod oknami ludzi, którzy za ciężkie swoje pieniądze pobudowali domy i teraz kierownik tego miasta funduje im szczekanie przez cały dzień. I konia z rzędem temu, kto będzie czuwał nad porządkiem tej psiej toalety. Niech sobie Budasz buduje takie kojce koło swojego domu, a nie "uszczęśliwia"innych. Bezczelność władzy coraz bardziej wyłazi na światło dzienne.

 • Link do komentarza agat niedziela, 02 czerwca 2019 21:06 napisane przez agat

  Na pierwszym wybiegu przy ul.Spokojnej tez powstaną "boksy filtrujące", dodatkowe ławki a tunele zostaną przesypane ziemią tworząc skarpę do pokonania jak na Parkowej.

 • Link do komentarza jacek sobota, 01 czerwca 2019 12:38 napisane przez jacek

  Też mi się wydaje dziwna ta inwestycja - tym bardziej w okolicy domków jednorodzinnych, gdzie każdy ma trochę ogrodzonej działki więc psy mają gdzie sobie pobiegać. Pytanie więc komu to będzie miało służyć?

 • Link do komentarza spacerowicz sobota, 01 czerwca 2019 10:09 napisane przez spacerowicz

  Taki wybieg dla psów powinin powstac na skraju parku wprost w Cieszkowskiego, ciekawe, czy to by było na rękę tym, co tam mieszkają?

 • Link do komentarza EagleEye sobota, 01 czerwca 2019 07:49 napisane przez EagleEye

  Wiedziałem że Gniezno jest nie normalne no ale że ażtak to nie pomyślałem. Ale za to dziura na drodze miejskiej na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej z ul. Moniuszki tuż przed pasami dla pieszych na wysokości bylego sklepu Avans obecnie sklepu z odzieżą uzywaną i w kilku jeszcze miejscach na drogach miejskich "europejczycy i obrońcy demokracji " z PO-KOmuny siedzący w Magistracie nie widzą lub nie chcą widzieć. Cóz ot cala pomysłowość gnieznienskiej smietanki intelektu aby tworzyć jakies potworki "ogrodzone" jakby nie mozna bylo tego zrobic bez ogrodzenia. Sorry ale takich ludzi wybraluscie szanowni mieszkancy w ostatnich wyborach do samorządu

 • Link do komentarza Mimi piątek, 31 maja 2019 23:59 napisane przez Mimi

  Witam jak dla mnie super pomysł. Uważam że takich parków w mieście powinno być wiecej dla czworonogów, bo nie każdy niestety ma swój własny ogródek gdzie jego pupil mógłby się wyhasać. Widać że poprzednia osoba wypowiadając się nie ma psa.

 • Link do komentarza Cachefemme piątek, 31 maja 2019 23:21 napisane przez Cachefemme

  Czytelnik. To, ze bedzie tam wybieg dla psow nie oznacza, ze bedzie tam sralnia. Wystarczy dbac. Kolo lazienek tez jest wybieg i jakos nie smierdzi.
  Zieleni jest tam sporo, jest tez caly park. Zawsze znajda sie tacy co im w dupie zawsze bedzie zle... Wiecej dystansu. Na swiecie sa wieksze problemy.

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane