poniedziałek, 10 czerwca 2019 07:49

Nowy zakład produkcyjny Tex Year już otwarty

  UM (opr)
Nowy zakład produkcyjny Tex Year już otwarty źródło: UM

U zbiegu ul. Cegielskiego i Osiniec dokonano otwarcia nowej siedziby firmy produkującej kleje termotopliwe. Już teraz zapowiedziana została jej rozbudowa.

Tex Year Europe, tajwański producent ekologicznych klejów termotopliwych, obecny jest na terenie Gniezna od dwóch lat. W minionym tygodniu firma otworzyła swój nowy zakład przy ul. Cegielskiego, na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Na uroczystość, oprócz ambasadora Tajwanu i przedstawicieli tajwańskiej centrali firmy, zaproszone zostały także władze miasta, którym podziękowano za dobrą współpracę i wszelkie działania, które pomogły w lokalizacji pierwszej europejskiej fabryki koncernu właśnie w Gnieźnie.

Mimo, że praca w nowym zakładzie ruszyła na przełomie maja i czerwca, firma już zapowiada jego rozbudowę, co przełoży się również na zwiększenie zatrudnienia. Tex Year to kolejny zakład produkcyjny (po niemieckim Kirchhoff Automotive i belgijskiej marce Mistral Home) który powstał na przestrzeni ostatnich kilku lat w tym rejonie Gniezna.

5 komentarzy

 • Link do komentarza X środa, 12 czerwca 2019 08:04 napisane przez X

  Ograniczonym umysłowo to trzeba być, by obrażać kogoś w ten sposób publicznie, jak ty to czynisz, Hans. I tylko za to, że mogę mieć odmienne zdanie od twojego. A impreza jak to piszesz - PEWNIE - była po godzinach pracy urzędu. Taaaa, takie imprezy to chyba o 17-tej robią, haha. A świstak siedzi i zawija. Bo przecież nasi prezydenci tak chętnie wszyscy przybyli po pracy. Uwielbiają przecież społecznie wyrabiać darmowe nadgodziny zamiast miło spędzić popołudnie z rodzinami lub znajomymi. Człowiecze, zejdź na ziemię i przestań żyć ułudą.

 • Link do komentarza mieszkaniec wtorek, 11 czerwca 2019 09:37 napisane przez mieszkaniec

  Od kiedy kleje są ekologiczne. Toż to czysta chemia. Wiadomo Gniezno przyciąga inwestorów....

 • Link do komentarza Hans wtorek, 11 czerwca 2019 07:57 napisane przez Hans

  A nie przychodzi do głowy, że prezydenci zostali po prostu imiennie zaproszeni, w trójkę?
  Już nie mówię o tym, że pewnie impreza była poza normalnymi godzinami pracy urzędu.
  Jakim trzeba być ograniczonym umysłowo, żeby utrzymywanie dobrych relacji z inwestorem, nowym pracodawcą na miejscowym rynku pracy, nazywać marnowaniem publicznych pieniędzy

 • Link do komentarza rowerzysta wtorek, 11 czerwca 2019 07:33 napisane przez rowerzysta

  No jak, w mediach się muszą pokazać wszyscy, przecież to oczywiste.

 • Link do komentarza X poniedziałek, 10 czerwca 2019 11:06 napisane przez X

  Jak to miło przykleić się do sukcesu...Naprawdę nie wystarczyłby Prezydent, jako przedstawiciel miasta? Obecność obu zastępców też była niezbędna? A co gdyby Prezydent miał pięciu zastępców? Też by się wszyscy tam pojawili? Aż się ciśnie na myśl pytanie, czy ci panowie nie mają w międzyczasie innych zadań, do których zostali powołani, by zastępować Prezydenta w czasie jego nieobecności? Bo jak widać nie mają, skoro w ślad za swym włodarzem pomykają na tego typu uroczystości. A zatem jeśli dublują urząd prezydencki nie mając nic innego do roboty, to...po cóż wydawać publiczne (czyli nasze, społeczne!) pieniądze na ich wynagrodzenia? Pochyl się, podatniku, nad tą kwestią :)

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane