Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 10 czerwca 2019 07:49

Nowy zakład produkcyjny Tex Year już otwarty

  UM (opr)
Nowy zakład produkcyjny Tex Year już otwarty źródło: UM

U zbiegu ul. Cegielskiego i Osiniec dokonano otwarcia nowej siedziby firmy produkującej kleje termotopliwe. Już teraz zapowiedziana została jej rozbudowa.

Tex Year Europe, tajwański producent ekologicznych klejów termotopliwych, obecny jest na terenie Gniezna od dwóch lat. W minionym tygodniu firma otworzyła swój nowy zakład przy ul. Cegielskiego, na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Na uroczystość, oprócz ambasadora Tajwanu i przedstawicieli tajwańskiej centrali firmy, zaproszone zostały także władze miasta, którym podziękowano za dobrą współpracę i wszelkie działania, które pomogły w lokalizacji pierwszej europejskiej fabryki koncernu właśnie w Gnieźnie.

Mimo, że praca w nowym zakładzie ruszyła na przełomie maja i czerwca, firma już zapowiada jego rozbudowę, co przełoży się również na zwiększenie zatrudnienia. Tex Year to kolejny zakład produkcyjny (po niemieckim Kirchhoff Automotive i belgijskiej marce Mistral Home) który powstał na przestrzeni ostatnich kilku lat w tym rejonie Gniezna.

Galeria

5 komentarzy