piątek, 02 sierpnia 2019 16:19

Nowe osiedle: „Brylantowe Przedmieście”

  Artykuł sponsorowany
Nowe osiedle: „Brylantowe Przedmieście” zdjęcie nadesłane

Atrakcyjne położenie w dobrze skomunikowanej części miasta - to jeden z wielu atutów nowej inwestycji, jaka powstanie wkrótce w Gnieźnie przy ul. Tuwima oraz ul. Lema. 

Dogodne położenie w spokojnej dzielnicy, położonej z dala od głównych arterii, ale również bezpośredni dostęp do dróg prowadzących do wszystkich części miasta. Nowe osiedle „Brylantowe Przedmieście” to projekt wiodącego inwestora mieszkaniowego na wrzesińskim rynku - Apart Grupa Deweloperska, która planuje w ciągu najbliższych lat wybudować trzy budynki wielorodzinne między Skiereszewem i Dalkami. 

Do tej pory właściciele Apart Grupy Deweloperskiej na terenie Wrześni wybudowali prestiżowe osiedla „Apart Opieszyn”, „Nowa Gorzelnia”, „Apart Park Strzykały” oraz osiedle domów szeregowych „Bulwar Glinki”. Decyzja o tym, by rozszerzyć rynek swojej działalności także na Gniezno spowodowana jest dużym zapotrzebowaniem na tego typu inwestycje w Grodzie Lecha.

Mając za sobą wybudowanie do tej pory 270 mieszkań oraz 29 domów szeregowych, deweloper planuje w Gnieźnie wybudowanie trzech budynków mieszkalnych wielorodzinnych - po 33 mieszkania w każdym z nich. Inwestycja, podzielona na trzy etapy, zrealizowana zostanie przy ul. J. Tuwima, ul. S. Lema oraz ul. M. Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej - obecnie najbardziej rozwijającej się części Gniezna. 

Mieszkania, które planuje wybudować Apart Grupa Deweloperska Sp. z o.o. Sp.k., będą utrzymane w najwyższym standardzie wykonania. Lokale o powierzchni od 32 do 124 m2 (przedział metrażowy 32 m2– 71m2 / dwa apartamenty większe: 92m2 i 124m2) będą posiadały balkony bądź tarasy na parterze, a ponadto w budynkach znajdą się windy, skrytki lokatorskie oraz pomieszczenia do przechowywania rowerów. Aby spełnić standardy miejsc postojowych, planuje się budowę podziemnych hal garażowych w pierwszym i drugim etapie inwestycji. 

Wysoki standard wykończenia firmy Apart Grupa Deweloperska podkreślają także dodatkowe elementy, które zostaną zrealizowane w ramach ww. inwestycji:

 • Kolorystyka budynków biało-szara z okładziną o strukturze drewna dębowego
 • Balustrady ze stali kwasoodpornej wypełnione szkłem mlecznym
 • Brokatowy tynk dekoracyjny na ścianach korytarzy i klatek schodowych
 • Podłoga na korytarzach i klatkach schodowych z kamienia naturalnego - granitu
 • Poręcze na klatkach schodowych malowane proszkowo
 • Kolorystyka klatek schodowych: biel-czerń, oświetlenie LED
 • Drzwi do mieszkań firmy Gerda
 • Mechaniczna wentylacja wywiewna
 • Tereny zielone zaprojektowane przez architektów krajobrazu
 • Automatyczne podlewanie terenów zielonych
 • Ogólnodostępne miejsca postojowe, w tym miejsca dla osób niepełnosprawnych
 • Plac zabaw: huśtawki, bujak sprężynowy, tor przeszkód oraz zjeżdżalnia
 • Ciekawe elementy małej architektury np. kłody drewna oraz nowoczesne elementy np. ławki, oświetlenie osiedla, stojaki rowerowe, kosze na śmieci

Rozpoczęcie sprzedaży nastąpi z początkiem lipca. Biuro sprzedaży znajduje się w głównej siedzibie firmy we Wrześni oraz w Gnieźnie przy placu budowy. Deweloper dla pierwszych klientów przewidział promocje.

 

12 komentarzy

 • Link do komentarza mieszkaniec czwartek, 08 sierpnia 2019 17:54 napisane przez mieszkaniec

  @ budujący się - puknij się w łeb! Jeszcze jedna galeria? te, co są już w Gnieźnie sieja pustkami, galeria na Wrzesińskiej - godzinami nie ma żywej duszy. Samobójcą będzie ten, co postawi kolejny hipermarket budowlany.

 • Link do komentarza budujący się czwartek, 08 sierpnia 2019 11:38 napisane przez budujący się

  A ja mam pytanie. A ta Galeria Handlowa na Skiereszewie, tuż za szpitalem Dziekanka, to w końcu powstanie czy nie ?? Co się stało że pan prezydent Budasz nie chce sprzedać nikomu tej działki ?

 • Link do komentarza mieszkaniec wtorek, 06 sierpnia 2019 10:49 napisane przez mieszkaniec

  W Gnieźnie też są już ładniejsze budynki, niż od tego długoletniego deweloper. proszę zajrzeć do nich na Orzeszkowej. Nawet we Wrześni nie ma takich klatek i takich ustawnych mieszkań.

 • Link do komentarza apartkibic poniedziałek, 05 sierpnia 2019 20:28 napisane przez apartkibic

  Kibicuję szczerze Apart grupie deweloperskiej z Wrześni przyjazny układ mieszkań , przyjazna cena m 2 , lokalizacja dobra z małym - bo trochę blisko torów kolejowych i kotłowni PEC.

 • Link do komentarza urzędas poniedziałek, 05 sierpnia 2019 14:47 napisane przez urzędas

  Panie Budasz, czy nie nie ma Pan obowiązku podać do publicznej wiadomości nazwisk mieszkańców, którym przydzielil Pan mieszkania komunalne (socjalne też). A o ile są te dabe na stronie urzędu, do proś, e podać link do wiadomości czytelników.

 • Link do komentarza dalekowzroczny poniedziałek, 05 sierpnia 2019 09:33 napisane przez dalekowzroczny

  MALKOTENT masz dużo racji. Podobna jest sytuacja gdy chodzi o brak szkoły dla dzieci jest na Wierzbiczanach i Arkuszewie Obecnie szkoła podstawowa nr 9 jest już przepełniona. Poza tym jest daleko od osiedla Wierzbiczany i Arkuszewo. Może wobec tego przydałoby się pomyśleć na tej działce, którą obecnie Urząd Miasta wystawił na sprzedaż nad budową szkoły podstawowej dla w/w osiedli jak również przedszkola i żłóbka ? Przecież w/w osiedla coraz gęściej się zabudowują. Powstaje tam dom za domem. Osiedle za osiedlem. W każdym domu młode, rozwojowe małżeństwo. Planiści wspaniale to przewidzieli ( gdy chodzi o działkę zaplanowaną na cele oświatowe. ). Dobrze wykonali swoja robotę. Dlaczego wobec tego Prezydent chce sprzedać tą działkę ! Ludzie interweniujcie, reagujcie !! Czy musicie być ciągle narażeni na stanie w korkach przed przejazdem kolejowym przy BIEDRONCE ? Czy potrzeby oświatowe Waszych coraz liczniejszych rodzin się nie liczą ? Czy Wy nie mieszkacie w Gnieźnie? Czy Wy nie jesteście gnieźnianami ?

 • Link do komentarza mk poniedziałek, 05 sierpnia 2019 07:50 napisane przez mk

  @olo:
  mieszkania komunalne:
  kupili mieszkanie? nie
  płacą czynsz? tak

  mieszkanie od dewelopera
  kupili mieszkanie? tak
  płacą czynsz? tak

 • Link do komentarza centrum górą poniedziałek, 05 sierpnia 2019 07:31 napisane przez centrum górą

  Ludzie co się tak wściekacie o tą szkołę przy ulicy Orzeszkowej. Nie macie samochodów? Wstawać o 4 rano i wozić dzieciaki przed swoją pracą, o 6 tej godzinie na świetlicę do szkoły nr 3 przy Czarneckiego. Co wy sobie mylicie, że Prezydent Miasta pan Budasz wszędzie będzie Wam budował szkoły podstawowe ! Śpiochy biurowe !

 • Link do komentarza olo niedziela, 04 sierpnia 2019 15:55 napisane przez olo

  Do ABC. Na Cymsa nie ma nic za darmo. Ludzie nie piszcie bzdur.

 • Link do komentarza avalon piątek, 02 sierpnia 2019 22:21 napisane przez avalon

  Ładne małe osiedle w ładnej i spokojnej okolicy.
  Faktycznie brakuje tam szkoły, najbliższa to SP3 na Czarneckiego a kolejne to SP2, 5 i 8 w zupełnie innych częściach miasta.

  Gniezno zawsze miało niedostosowaną do potrzeb i układu osiedli sieć szkół i przedszkoli. Skiereszewo, Dalki, Pustachowa, Kawiary, Osiniec, Arkuszewo, Konikowo, Róża, Winiary Północ - te osiedla nigdy nie miały swojej szkoły czy miejskiego przedszkola.
  Na 11 szkół podstawowych jakie kiedyś były w Gnieźnie, 4 znajdowały się w Centrum, 3 na Tysiącleciu i 2 na Winiarach. Czyli tylko 2 szkoły znajdowały się poza tymi trzema dzielnicami. Obecnie jedna z SP z Centrum ubyła bo zlikwidowali SP4/Gim2 więc w Gnieźnie jest już tylko 10 szkół podstawowych.
  Wiem że ludności wg GUS oficjalnie ubywa, ale obecnie mieszkańcy wynajmowanych mieszkań nie muszą się meldować więc prawdopodobnie nawet w Gnieźnie kilka tysięcy dodatkowych ludzi mieszka bez żadnej rejestracji.

  Ewidentnie brakuje przynajmniej 3 szkół (okolice Orzeszkowej, Kawiary i Arkuszewo). Nie muszą być wielkie bo nie taka jest rola szkoły.

  W rejonie Skiereszewa, Dalek i Dziekanki jest budynek szkolny po specjalnej SP11. Działa tam prywatna szkoła katolicka. Prywatna, czyli nie dla wszystkich, katolicka, czyli tez tylko dla niektórych. Brakuje tam szkoły publicznej. Czy miasto planuje w ogóle utworzyć jakiekolwiek nowe szkoły na swoim terenie?

 • Link do komentarza Malkontent środa, 10 lipca 2019 12:05 napisane przez Malkontent

  A rejon dzieci do szkoły to gdzie - SP2 w centrum? "Gratuluję" miastu wydawania pozwoleń na bloki w tym fyrtlu bez planów budowy szkoły.

 • Link do komentarza ABC środa, 10 lipca 2019 11:02 napisane przez ABC

  Wolałbym komunalne od miasta na Cymsa za darmo ;-)

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane