wtorek, 11 czerwca 2019 17:34

Wkrótce ruszy budowa parkingu pod Wiaduktem Solidarności

 
Wkrótce ruszy budowa parkingu pod Wiaduktem Solidarności źródło: UM

Ogłoszony został przetarg na budowę 93 miejsc postojowych, które powstaną pod estakadą przechodzącą nad Trasą Zjazdu Gnieźnieńskiego i dojazdem do PWiK.

To kolejny etap realizacji parkingu w tym miejscu, po wykonaniu pod wiaduktem pierwszej części od strony południowej. Teraz, dzięki porozumieniu zawartemu z podmiotami, które sąsiadują z tym miejscem, tj. spółką Lotos oraz McDonald's, planowana jest tu realizacja dalszej części w kierunku Trasy. Obecnie tylko fragment jest wykorzystywany na potrzeby parkingowe, a pozostała część stanowi spory nieużytek. Obie wspomniane firmy wesprą ww. inwestycję dotacją w kwocie niespełna 300 tys. złotych każda, realizując w sumie 74 miejsca parkingowe. Pozostałe wykonane zostaną ze środków Miasta Gniezna w kwocie nie większej niż 300 tys. złotych. 

Docelowo parking ma służyć nie tylko klientom ww. firm, którzy nie mają niekiedy już gdzie postawić samochodu, ale także osobom chcącym udać się na wydarzenia, organizowane w rejonie popularnych "Łazienek". 

W ramach przedsięwzięcia planuje się realizację parkingu z nowym układem komunikacyjnym, podobnym do tego, jaki zastosowano na parkingu pod estakadą na ul. Żuławy. W tym przypadku dwie drogi wewnętrzne, dochodzące do miejsc postojowych, wytyczone zostaną po wschodniej i zachodniej części wiaduktu, a między nimi pojawią się łączniki dochodzące do miejsc postojowych. W sumie dzięki temu powstaną 93 miejsca postojowe, z tego trzy dla osób niepełnosprawnych. 

Przetarg na ww. zadanie ma zostać rozstrzygnięty na początku lipca br., a prace powinny zostać zakończone do ostatniego dnia października 2019 roku.

2 komentarzy

  • Link do komentarza jasnowidz wtorek, 11 czerwca 2019 23:47 napisane przez jasnowidz

    Jak znam życie, cały parking będzie zajęty przez mieszkańców wieżowców ze Żwirki i Wigury i dla zwykłego przybysza miejsca NIE BĘDZIE!!!

  • Link do komentarza rowerzysta wtorek, 11 czerwca 2019 20:54 napisane przez rowerzysta

    Nareszcie, inwestycja, którą proponowałem kilka lat temu będzie realizowana. Będzie brakowało tylko zejścia z wiaduktu do tego parkingu - wtedy mieszkańcy winiar mieliby bliżej.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane