Wydrukuj tę stronę
wtorek, 11 czerwca 2019 17:34

Wkrótce ruszy budowa parkingu pod Wiaduktem Solidarności

 
Wkrótce ruszy budowa parkingu pod Wiaduktem Solidarności źródło: UM

Ogłoszony został przetarg na budowę 93 miejsc postojowych, które powstaną pod estakadą przechodzącą nad Trasą Zjazdu Gnieźnieńskiego i dojazdem do PWiK.

To kolejny etap realizacji parkingu w tym miejscu, po wykonaniu pod wiaduktem pierwszej części od strony południowej. Teraz, dzięki porozumieniu zawartemu z podmiotami, które sąsiadują z tym miejscem, tj. spółką Lotos oraz McDonald's, planowana jest tu realizacja dalszej części w kierunku Trasy. Obecnie tylko fragment jest wykorzystywany na potrzeby parkingowe, a pozostała część stanowi spory nieużytek. Obie wspomniane firmy wesprą ww. inwestycję dotacją w kwocie niespełna 300 tys. złotych każda, realizując w sumie 74 miejsca parkingowe. Pozostałe wykonane zostaną ze środków Miasta Gniezna w kwocie nie większej niż 300 tys. złotych. 

Docelowo parking ma służyć nie tylko klientom ww. firm, którzy nie mają niekiedy już gdzie postawić samochodu, ale także osobom chcącym udać się na wydarzenia, organizowane w rejonie popularnych "Łazienek". 

W ramach przedsięwzięcia planuje się realizację parkingu z nowym układem komunikacyjnym, podobnym do tego, jaki zastosowano na parkingu pod estakadą na ul. Żuławy. W tym przypadku dwie drogi wewnętrzne, dochodzące do miejsc postojowych, wytyczone zostaną po wschodniej i zachodniej części wiaduktu, a między nimi pojawią się łączniki dochodzące do miejsc postojowych. W sumie dzięki temu powstaną 93 miejsca postojowe, z tego trzy dla osób niepełnosprawnych. 

Przetarg na ww. zadanie ma zostać rozstrzygnięty na początku lipca br., a prace powinny zostać zakończone do ostatniego dnia października 2019 roku.

Galeria

2 komentarzy