piątek, 12 lipca 2019 16:50

GDDKiA wyremontuje 3 km krajowej „piętnastki”

 
GDDKiA wyremontuje 3 km krajowej „piętnastki” źródło: GDDKiA

Kilka dni temu wyłoniono wykonawcę jedynej większej inwestycji, jaką planuje się w tym roku wykonać na drogach krajowych w naszym regionie.

Mowa o trzykilometrowym odcinku DK 15 między Trzemesznem a miejscowością Lubiń, gdzie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad dokona remontu nawierzchni na odcinku prawie trzech kilometrów, które są najbardziej zdegradowane pod względem technicznym.

Na początku lipca br. dokonano wyboru oferty spośród czterech, jakie zgłoszono do przetargu - tylko dwie zmieściły się w budżecie zamawiającego. Ostatecznie wybrano iż zadania podejmie się Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego S.A. z Kalisza, który zadeklarował wykonanie ww. zadania za kwotę 2 mln 173 tys. złotych, dając przy tym 5 lat gwarancji. Działanie będzie musiało zostać wykonane w ciągu najbliższych dwóch miesięcy od podpisania umowy.

To jedyne tak duże zadanie inwestycyjne, jakie zostanie zrealizowane w tym roku przez GDDKiA w naszym powiecie. Zgodnie z naszym artykułem sprzed kilku miesięcy, wciąż w dalekiej perspektywie znajduje się realizacja przebudowy drogi krajowej nr 15 między Gnieznem a Czeluścinem - bez konkretnego terminu realizacji.

2 komentarzy

  • Link do komentarza jojo niedziela, 14 lipca 2019 20:57 napisane przez jojo

    W całym kraju inwestycje wstrzymane na co najmniej trzy lata by rząd mógł sfinansować PiSowskie obietnice wyborcze.

  • Link do komentarza Jankowska Gizela sobota, 13 lipca 2019 21:01 napisane przez Jankowska Gizela

    Jestem w szoku. Trzy kilometry. Ale sukces. Dobrze mnie to ubawiło.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane