wtorek, 16 lipca 2019 14:10

MOP-y przy S5 do rozbudowy. Powstaną stacje paliw i restauracje KFC

 
MOP-y przy S5 do rozbudowy. Powstaną stacje paliw i restauracje KFC źródło: Google Street View

Złożono już wnioski w sprawie rozbudowy Miejsc Obsługi Podróżnych przy drodze ekspresowej S5. Na obu mają powstać stacje paliw oraz restauracje typu fast-food.

W siedem lat po otwarciu pierwszego na terenie powiatu gnieźnieńskiego odcinka S5, jej docelowy kształt zostanie wkrótce osiągnięty. Mowa o planowanym pierwotnie wykonaniu kompleksowej stacji obsługi podróżnych przy istniejących MOP-ach.

Pierwotnie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie wykonała tego przedsięwzięcia z uwagi na niepełną realizację całego odcinka drogi. Obecnie, po rozbudowie S5 w kierunku węzła w rejonie Mielna, a także coraz bliższej perspektywie otwarcia kolejnego odcinka trasy położonego na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, GDDKiA podjęła decyzję o rozbudowie MOP-ów zlokalizowanych niedaleko Łubowa.

Pod koniec czerwca br. do Urzędu Wojewódzkiego wpłynęły dwa wnioski o rozbudowę MOP Pierzyska i MOP Łubowo, zlokalizowanych przy obu kierunkach ruchu na drodze ekspresowej S5. Dla obu inwestycji już na etapie projektowania drogi zarezerwowano miejsce pod planowane w przyszłości inwestycje. 

Temat ten przedstawił na czerwcowej sesji rady Gminy Łubowo wójt Andrzej Łozowski. W rozmowie z nami przekazał iż w grę wchodzi rozbudowa MOP-ów o stacje benzynowe BP oraz restauracje KFC. Jak dodał wójt, starania inwestora o realizację tego zadania trwały przeszło półtora roku - tyle czasu zajęły procedury administracyjne i wydawania niezbędnych pozwoleń. Tej ostatniej, związanej ze zgodą na realizację inwestycji na obu MOP-ach, należy spodziewać się w niedługim czasie. Jeśli tak się stanie, być może stacje paliw oraz restauracje powstaną jeszcze w tym roku.

13 komentarzy

 • Link do komentarza Obserwator wtorek, 03 września 2019 13:48 napisane przez Obserwator

  I bardzo dobrze, jak mi się zachce zingera to wsiądę w auto i podjade. Przynajmniej nie będzie tylu znudzonych gimbusów, co w maku. Przecież ciemno w środku od tych dzieciaków. Za moich czasów człowiek miał milion ciekawych zajęć a nie przesiadywanie pół dnia przy jednym shakeu w maku ze smartfonem w łapie...

 • Link do komentarza avalon piątek, 19 lipca 2019 10:23 napisane przez avalon

  Wracałem w poniedziałek S5 z Pragi do domu. Zatrzymaliśmy się na około pół godziny na MOPie w okolicy Kostrzyna. Stały tam tylko dwie ciężarówki i nasz samochód. My mieliśmy jeszcze ponad 100 km drogi przed sobą więc zatrzymaliśmy się na ostatni odpoczynek. Nikt inny się tam nie zatrzymywał w tym czasie (około 17:00). Po co, jeżeli nic tam nie ma?

  Jadąc dalej zauważyłem, że podobnie wyglądały pozostałe MOPy do Łubowa włącznie, w Modliszewku chyba nikt nie parkował.
  Wyjechaliśmy z Pragi około 9 rano, na czeskich autostradach nie ma żadnych MOPów, w PL tylko małe stacje paliw aż do Wrocławia. Od Wrocławia jest niby S5 do Leszna, ale tam na MOPach są tylko ławki i place zabaw. Przejechaliśmy ponad 700 km i nie było przy drodze żadnej czynnej restauracji. Obojętnie jakiej - McD, KFC, pierogów - czegokolwiek. Pewnie można było gdzieś zjechać ale nam się już nie chciało.

  Powyższa obserwacja pozwala mi stwierdzić, że kto pierwszy wybuduje na MOPach przy S5 stacje paliw z restauracjami, ściągnie do siebie tysiące podróżnych zmęczonych drogą S5 przy której nie ma NIC.

 • Link do komentarza micio środa, 17 lipca 2019 10:56 napisane przez micio

  A polski tradycyjny kebab z sosem czosnkowym?

 • Link do komentarza radek środa, 17 lipca 2019 10:10 napisane przez radek

  tyle będzie chętnych do przetargu jak na a4.....

 • Link do komentarza rezigiusz środa, 17 lipca 2019 09:20 napisane przez rezigiusz

  Brawo Łubowo. Pokazujecie iz można choć niektórzy już myśleli że sieciowa restauracja będzie w Gnieżnie a będzie jedynie w obrębie powiatu

 • Link do komentarza Greta środa, 17 lipca 2019 09:00 napisane przez Greta

  Misio otwórz bar z pierogami w Gnieźnie. Nie będziesz musiał wyjeżdżać poza miasto!

 • Link do komentarza 8 środa, 17 lipca 2019 02:26 napisane przez 8

  Na ORLENie na Poznańskiej

 • Link do komentarza Pysio wtorek, 16 lipca 2019 23:13 napisane przez Pysio

  Pierogi Misio, to da Ci Jacek za darmoszkę tuż przed wyborami...

 • Link do komentarza mkac wtorek, 16 lipca 2019 20:02 napisane przez mkac

  @Misio: w Swarzędzu jest świetna Kuchnia Kresowa, pierogi jak prababcia robiła, kotlety na smalcu z cebulką, żurek w chlebie i kompot z prawdziwych owoców. To jest prawdziwe jedzenie, a nie jakieś spalone pióra z ptaka i gazowane badziewie do picia.

 • Link do komentarza humanista wtorek, 16 lipca 2019 19:44 napisane przez humanista

  Misio/W barze mlecznym.

 • Link do komentarza Anna wtorek, 16 lipca 2019 18:02 napisane przez Anna

  Misio w Lidlu są dobre, chociaż w Kaufie tez są niezłe. Poza tym w jadłodajni przy starym targu tez super.... polecam

 • Link do komentarza Babcia wtorek, 16 lipca 2019 15:15 napisane przez Babcia

  Misio - zona niech Ci zrobi te pierogi, ona najlepsze robi....

 • Link do komentarza Misio wtorek, 16 lipca 2019 14:18 napisane przez Misio

  A polskie, tradycyjne pierogi to gdzie sobie kupię jak będę głodny ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane