Wydrukuj tę stronę
wtorek, 16 lipca 2019 14:10

MOP-y przy S5 do rozbudowy. Powstaną stacje paliw i restauracje KFC

 
MOP-y przy S5 do rozbudowy. Powstaną stacje paliw i restauracje KFC źródło: Google Street View

Złożono już wnioski w sprawie rozbudowy Miejsc Obsługi Podróżnych przy drodze ekspresowej S5. Na obu mają powstać stacje paliw oraz restauracje typu fast-food.

W siedem lat po otwarciu pierwszego na terenie powiatu gnieźnieńskiego odcinka S5, jej docelowy kształt zostanie wkrótce osiągnięty. Mowa o planowanym pierwotnie wykonaniu kompleksowej stacji obsługi podróżnych przy istniejących MOP-ach.

Pierwotnie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie wykonała tego przedsięwzięcia z uwagi na niepełną realizację całego odcinka drogi. Obecnie, po rozbudowie S5 w kierunku węzła w rejonie Mielna, a także coraz bliższej perspektywie otwarcia kolejnego odcinka trasy położonego na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, GDDKiA podjęła decyzję o rozbudowie MOP-ów zlokalizowanych niedaleko Łubowa.

Pod koniec czerwca br. do Urzędu Wojewódzkiego wpłynęły dwa wnioski o rozbudowę MOP Pierzyska i MOP Łubowo, zlokalizowanych przy obu kierunkach ruchu na drodze ekspresowej S5. Dla obu inwestycji już na etapie projektowania drogi zarezerwowano miejsce pod planowane w przyszłości inwestycje. 

Temat ten przedstawił na czerwcowej sesji rady Gminy Łubowo wójt Andrzej Łozowski. W rozmowie z nami przekazał iż w grę wchodzi rozbudowa MOP-ów o stacje benzynowe BP oraz restauracje KFC. Jak dodał wójt, starania inwestora o realizację tego zadania trwały przeszło półtora roku - tyle czasu zajęły procedury administracyjne i wydawania niezbędnych pozwoleń. Tej ostatniej, związanej ze zgodą na realizację inwestycji na obu MOP-ach, należy spodziewać się w niedługim czasie. Jeśli tak się stanie, być może stacje paliw oraz restauracje powstaną jeszcze w tym roku.

Galeria

13 komentarzy