środa, 17 lipca 2019 10:19

Trzemeszno z dofinansowaniem na dwa projekty prospołeczne

  mnopr
Trzemeszno z dofinansowaniem na dwa projekty prospołeczne archiwum redakcji

Trzemeszeński samorząd pozyskał środki na 115 tysięcy złotych na realizację dwóch projektów, które zostaną zrealizowane na terenie tego miasta.

Na wspomnianą kwotę składa się bon o wartości ok. 65 tys. złotych, który będzie do wykorzystania na stworzenie sieci bezpłatnych punktów dostępu do Internetu tzw. hot spotów. Środki pochodzą z Komisji Europejskiej za pośrednictwem programu WiFi4eu, który jest realizowany na terenie Unii Europejskiej. Wstępnie ustalono już osiem lokalizacji, w których pojawi się dostęp do bezpłatnego Internetu - wszystkie w miejscach użyteczności publicznej, jak urzędy, biblioteka, obiekty sportowe itp. a także dwa place na terenie Trzemeszna.

Drugim projektem, na który udało się uzyskać dofinansowanie, to budowa miasteczka rowerowego. Kwotą 50 tys. złotych zostanie wsparta inicjatywa tego samorządu, który planuje zrealizować ten pomysł na na placu betonowym niedaleko hali OSIR. Miasteczko pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, jak również wpłynie korzystnie na jakość przeprowadzanych szkoleń i egzaminów na kartę rowerową . Środki zostały pozyskane z programu PZU „Pomoc To Moc”. 

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane