środa, 31 lipca 2019 13:51

Ul. Składowa z nową nawierzchnią już na jesień

 
Ul. Składowa z nową nawierzchnią już na jesień archiwum redakcji

Zarządca drogi oraz prywatny inwestor doszli do porozumienia w sprawie remontu jednej z najbardziej dziurawych dróg w mieście. Nowa jezdnia ma być wykonana najdalej za trzy miesiące.

Sól w oku zarówno dla galerii handlowej, Parowozowni Gniezno, mieszkańców, jak i samego samorządowców. Ulica Składowa od kilku miesięcy funkcjonuje z ograniczeniem prędkości do 20 km/h, a wszystko to za sprawą sporu, jaki wyniknął między zarządcą drogi, którym jest Miasto Gniezno a wykonawcą obiektu wielkopowierzchniowego. 

W sprawie chodziło o realizację pierwotnych zamierzeń, jakim był remont nawierzchni drogi, która uległa poważnej degradacji podczas budowy sklepu. Tę miał wykonać inwestor, ale ostatecznie nie chciał on wywiązać się ze swojej pierwotnej deklaracji. W końcu, chwytając się ostateczności, Miasto Gniezno zadeklarowało zamknięcie ul. Składowej w związku z postępującym uszkodzeniem jezdni, która w wielu miejscach popękała i utworzyły się dziury. Ten podstęp najwyraźniej się powiódł, bowiem udało się dojść do porozumienia.

- Uzyskaliśmy porozumienie z PKB Invest wraz z zabezpieczeniem finansowym. Zmieniliśmy jednak charakter inwestycji, ponieważ postanowiliśmy iż zrobimy ją na całej szerokości. Powstanie pięciocentymetrowa nakładka z wymalowaniem miejsc postojowych. Nie będą wykonane nowe miejsca, tylko właśnie wykonane w formie znaków poziomych. To ma za zadanie poprawić jakość komunikacji na tej ulicy - przekazał nam wiceprezydent Jarosław Grobelny. Nawierzchnia ma zostać ułożona bez dodatkowej ingerencji w podbudowę.

PKB Invest będzie partycypować w wykonaniu tego zadania na poziomie 495 tysięcy złotych, a Miasto Gniezno dołoży kwotę 463 tysięcy złotych. Jak przekazał nam wiceprezydent, druga strona zobowiązała się poddać rygorowi zapłaty, wobec czego zarządca drogi nie ma obaw co do ewentualnego wycofania się od tej inwestycji. Zadanie ma zostać wykonane na przełomie września i października.

4 komentarzy

 • Link do komentarza Micio czwartek, 01 sierpnia 2019 09:08 napisane przez Micio

  Gdyby nie Boguś to nic by się nie zmienilo! Narobił hałasu i sprawa wypłynęła. Czas na następne heppeningi

 • Link do komentarza misiakisia czwartek, 01 sierpnia 2019 08:22 napisane przez misiakisia

  No dobrze ul. Składowa ulicą Składową a co z tymczasowym rondem z plastikowych klocków. Pod czyim zarządem to tymczasowe rondo jest i czy tez zaraz zmieni swoje oblicze. Pytam bo rowerem tam przeheżdzam do pracy i nwm jak sie na nim nie zabić z racji ubytków w nawierzchni.

 • Link do komentarza Lolek środa, 31 lipca 2019 16:46 napisane przez Lolek

  Brawo dla Pana Bogusia !!!

 • Link do komentarza Vegatermik środa, 31 lipca 2019 16:05 napisane przez Vegatermik

  Dlatego Bugatti Chiron`a budują Niemcy, a nie Polacy

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane