czwartek, 01 sierpnia 2019 11:17

Dwie działki pod budownictwo i usługi trafiły na sprzedaż

 
Nieruchomość przy ul. Liliowej Nieruchomość przy ul. Liliowej źródło: Google Street View

Ponad milion złotych planuje zyskać Miasto Gniezno na zbyciu dwóch nieruchomości, położonych na dwóch osiedlach. Na jednej mogą powstać bloki, a na drugiej usługi.

Pierwsza z działek położona jest w swojego rodzaju "zagłębiu" budowlanym przy ul. Liliowej - w sąsiedztwie powstających dwóch bloków deweloperskich (naprzeciwko za jakiś czas staną kolejne). Nieruchomość o powierzchni 2460 metrów kwadratowych położona jest pomiędzy ul. Liliową a Makową, na zachód od istniejącego bloku komunalnego i od lat stanowi nieużytek. Działka jest nieuzbrojona, ale ma dostęp do wszystkich mediów zlokalizowanych w pobliżu. Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego, na tej nieruchomości może powstać zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna z możliwością ulokowania na parterze usług i handlu. Przetarg na tę nieruchomość wyznaczono na 4 października - jej wartość wyceniono na 493 tys. złotych.

Druga z działek znajduje się przy ul. Roosevelta, pomiędzy wąwozem ze strugą a ul. Mogileńską. Obecnie stanowiąca pole uprawne nieruchomość o powierzchni 4192 metrów kwadratowych, znajduje się na lekkim zboczu i posiada dojazd od ul. Roosevelta. Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego, jest ona przeznaczona pod usługi oświaty i kultury, usługi zdrowia i opieki społecznej, usługi sportu i rekreacji oraz usługi inne. Dopuszczone jest zlokalizowanie usług komercyjnych, także z mieszkaniami na wyższych kondygnacjach. Tu przetarg został wyznaczony na 10 października br., a nieruchomość wyceniono na 744 tys. złotych. 

6 komentarzy

 • Link do komentarza uki wtorek, 06 sierpnia 2019 09:58 napisane przez uki

  akurat w kwestii dzieci to radzę zapoznać się dokładnie z danymi. Jest gorzej niż było

 • Link do komentarza Ms poniedziałek, 05 sierpnia 2019 16:22 napisane przez Ms

  Twierdzisz, że jest malo dzieci? No akurat w Gnieźnie co raz więcej przybywa. Spróbuj zapisać dziecko prawie zaraz po narodzinach do żłobka, żeby wrócić normalnie po macierzyńskim do pracy. I tak się nie dostanie. Pomimo dwóch oddziałów. Miasto wszystko sprzedaje, bo potrzebuje pieniędzy. Wszystko leci pod deweloperów, zaraz ze Stella będzie to samo. Szkoda gadać.

 • Link do komentarza senior sobota, 03 sierpnia 2019 22:45 napisane przez senior

  Marco, kilkoro dzieci i kilka pań w ciąży to nie są badania demograficzne dla Gniezna. To miasto w tym układzie politycznym nie ma żadnej przyszłości! Wygląd miasta schodzi na psy, przepraszam na króliki, centrum się wyludnia, wycieczki tylko do katedry, nawet nie wchodzą turyści do miasta, bo i po co? wstydu tylko się najemy, my stali mieszkańcy. Za brud, za piach na rynku i i palmy, które pasują w naszym klimacie, jak gruszki na wierzbie, za dziury w chodnikach, za byle jak łatane jezdnie, za obsmarowane budynki, za obsikane i niesprzątane trotuary, za uciekające firmy, po prostu tak źle jeszcze nie było. Ale to tak jest, jak dyletanci zabierają się za rządzenie.

 • Link do komentarza Marco sobota, 03 sierpnia 2019 20:37 napisane przez Marco

  Ludwiku. Przejdź się na place zabaw w parkach. Zobacz ile dzieci się tam teraz bawi. Przejdź się ulicami miasta. Zobacz ile pań chodzi teraz w ciąży jednocześnie trzymając już pierwszą pociechę za rękę. Po prostu 500 plus działa. Tendencja spadkowa populacji w Gnieźnie została zatrzymana ! A ile ciąż bedzie po tym gorącym lecie !!!

 • Link do komentarza Ludwik sobota, 03 sierpnia 2019 09:43 napisane przez Ludwik

  Dla kogo te szkoły panie Marco? Dla garstki dzieci? Czy zna Pan prognozę demograficzna dla Gniezna? Prawdopodobnie nie,bo nie zna jej także najprawdopodobniej obecna gnieźnieńska wladza, zatem takie postulaty, jak Pańskie są wzięte z kapelusza po prostu.

 • Link do komentarza Marco czwartek, 01 sierpnia 2019 11:42 napisane przez Marco

  Ta druga działka mądrze została zaplanowana pod usługi oświatowe. Obecnie szkoła podstawowa nr 9 jest już przepełniona. Poza tym jest daleko od osiedla Wierzbiczany i Arkuszewo. Może wobec tego przydałoby się pomyśleć nad budową na tej działce szkoły podstawowej dla w/w osiedli jak również przedszkola i żłóbka ? Przecież w/w osiedla się coraz gęściej zabudowują. Powstaje tam dom za domem. W każdym domu młode, rozwojowe małżeństwo. Planiści wspaniale to przewidzieli. Dobrze wykonali swoja robotę. Dlaczego wobec tego Prezydent chce sprzedać tą działkę ! Ludzie interweniujcie !! Czy musicie być ciągle narażeni na stanie w korkach przed przejazdem kolejowym ? Czy Wasze potrzeby oświatowe się nie liczą ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane