Wydrukuj tę stronę
czwartek, 01 sierpnia 2019 11:17

Dwie działki pod budownictwo i usługi trafiły na sprzedaż

 
Nieruchomość przy ul. Liliowej Nieruchomość przy ul. Liliowej źródło: Google Street View

Ponad milion złotych planuje zyskać Miasto Gniezno na zbyciu dwóch nieruchomości, położonych na dwóch osiedlach. Na jednej mogą powstać bloki, a na drugiej usługi.

Pierwsza z działek położona jest w swojego rodzaju "zagłębiu" budowlanym przy ul. Liliowej - w sąsiedztwie powstających dwóch bloków deweloperskich (naprzeciwko za jakiś czas staną kolejne). Nieruchomość o powierzchni 2460 metrów kwadratowych położona jest pomiędzy ul. Liliową a Makową, na zachód od istniejącego bloku komunalnego i od lat stanowi nieużytek. Działka jest nieuzbrojona, ale ma dostęp do wszystkich mediów zlokalizowanych w pobliżu. Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego, na tej nieruchomości może powstać zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna z możliwością ulokowania na parterze usług i handlu. Przetarg na tę nieruchomość wyznaczono na 4 października - jej wartość wyceniono na 493 tys. złotych.

Druga z działek znajduje się przy ul. Roosevelta, pomiędzy wąwozem ze strugą a ul. Mogileńską. Obecnie stanowiąca pole uprawne nieruchomość o powierzchni 4192 metrów kwadratowych, znajduje się na lekkim zboczu i posiada dojazd od ul. Roosevelta. Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego, jest ona przeznaczona pod usługi oświaty i kultury, usługi zdrowia i opieki społecznej, usługi sportu i rekreacji oraz usługi inne. Dopuszczone jest zlokalizowanie usług komercyjnych, także z mieszkaniami na wyższych kondygnacjach. Tu przetarg został wyznaczony na 10 października br., a nieruchomość wyceniono na 744 tys. złotych. 

Galeria

6 komentarzy