piątek, 13 września 2019 10:01

Ul. Roosevelta już ukończona. Będzie otwarta od soboty

 
Ul. Roosevelta już ukończona. Będzie otwarta od soboty źródło: UM

Zakończyły się prace inwestycyjne przy przebudowie infrastruktury podziemnej i naziemnej na ostatnim odcinku ul. Roosevelta - do granicy miasta.

Prace realizowane przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gnieźnie oraz Miasto Gniezno, były czwartym etapem budowy kanalizacji sanitarnej, deszczowej i sieci wodociągowej na ostatnim odcinku ulicy o długości ponad 700 metrów. Koszt całkowity zadania wyniósł 6,6 mln złotych.

Roboty budowlane, oprócz budowy kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej i sieci wodociągowej obejmowały również całkowitą przebudowę ulicy Roosevelta. Polegała ona na rozebraniu istniejącej nawierzchni asfaltowej i budowie nowej jezdni z chodnikiem, nowego oświetlenia oraz renowacji istniejących rowów przydrożnych z formowaniem zieleni.

Kanalizacja sanitarna pozwoli na podłączenie wszystkich posesji do miejskiej sieci kanalizacyjnej, kanalizacja deszczowa odprowadzi wody opadowe po oczyszczeniu w zamontowanym wcześniej na ulicy Roosevelta separatorze do rowu odwadniającego. Nowa magistrala wodociągowa pozwoli na likwidację starych wodociągów i przełączenie do nowej sieci mieszkańców ulicy Roosevelta oraz w przyszłości mieszkańców Gminy Gniezno.

Wykonana jezdnia o nawierzchni bitumicznej o szerokości 7 m jest wygodnym ciągiem komunikacyjnym prowadzącym ruch kołowy z Gniezna do miejscowości Jankowo Dolne i dalej aż do drogi krajowej nr 15. Na chodniku wykonanym z kostki betonowej o szerokości 2 m dopuszczony jest ruch rowerowy - dochodzi on teraz do ścieżki rowerowej, pobudowanej na terenie Gminy Gniezno, dochodzącej do Jankowa Dolnego. Na ul. Roosevelta zamontowane także nowe oświetlenie.

Odbiór końcowy drogi nastąpi do 30 września br., a sama ulica zostanie otwarta dla ruchu kołowego od soboty 14 września.

12 komentarzy

 • Link do komentarza mieszkaniec poniedziałek, 16 września 2019 13:33 napisane przez mieszkaniec

  kierowca-sobota - 20:48 - do przez Jankówko prowadzi droga powiatowa, nie gminna?

 • Link do komentarza Sławek niedziela, 15 września 2019 22:49 napisane przez Sławek

  Woj jakie 12 ton ? Co było po wypadku 22 sierpnia na DK15? Cały ruch policja puściła objazdem przez Jankowo Dolne i Wierzbiczany . W niektórych miejscach trzeba było zjeżdżać na pole aby się z nimi minąć. Ok 16 chyba się skpaneli że sie tam nie mieszcza i zakazali jazdy tirów. I tak możemy sobie pisać i narzekać a żaden urzędas z tym nic nie zrobi . Ponarzekają i przestaną.

 • Link do komentarza Kierowca sobota, 14 września 2019 20:48 napisane przez Kierowca

  Sam dojazd do Jankowka nie lepszy. Od razu poznac gdzie sie zaczyna droga gminna dziura na dziurze i te pobocze piaskowe

 • Link do komentarza Woj sobota, 14 września 2019 20:42 napisane przez Woj

  Jak wygląda przygotowanie projektu takiej przebudowy?
  Czy ktoś kto wyznacza objazd i nie zakłada konieczności jego przygotowania jest profesjonalistą ???!!!!!
  Gminne drogi zostały zdewastowane pomimo teoretycznego 12 T.
  Amatorka!!!!

 • Link do komentarza Sławek sobota, 14 września 2019 20:34 napisane przez Sławek

  Wypełnić zgadzam się z Szymonem stan drogi przed wrowadzeniem objazdu był jako taki to teraz katastrofa. Drogowcy dziś wykonali " naprawę "trzech dziur na ul. Wierzbiczany i dosypaniu "czegoś czarnego na krawędzi jezdnii" do granic miasta. A dalej pobocze usiane dziurami na których nie jeden uszkodził zawieszenie, felgi i opony. Co zamierza zrobić miasto Gniezno? Zapewne NIC bo to nie ich droga. Wszystko w rękach Gminy Gniezno która powie "nie mamy pieniędzy na naprawę drogi i nie jest taka zła ,da się jeździć " . Może któryś urzędnik ruszy "cztery litery" i sprawdzi stan nawierzchni niedawnego objazdu Jankowo Dolne-Wierzbiczany -Gniezno.!!!!!

 • Link do komentarza rezigiusz sobota, 14 września 2019 18:46 napisane przez rezigiusz

  @Szymon racja dziś pech chciał jechałem drogą z Jankowa Dolnego do Wierzbiczan i powiem tak tyłka nie czuję po jeździe rowerem. Z Wierzbiczan jechałem drogą dp Gniezna tą równoległa do szlaku kolejowego i powiem tak jakość nawierzchni asfaltowej miejscami "masakra".

  Najbardziej śmieszą mnie te barierki na całej ze prawie długości od Gniezna do Jankowa i dalej Jankowa Dolnego. A od granic Gniezna do Jankowa Dolnego droga asfaltowa z poprzedniego tysiąclecia.

  Kurka czy u nas w mieście i powiecie zawsze musi być byle jak byle było.Ludzie masakra.

  Nie wiem ile kosztowały te barierki ale pewnie na poprawę nawierzchni drogowej Gniezno Jankowo Dolne kasy by pykło

 • Link do komentarza Szymon piątek, 13 września 2019 22:39 napisane przez Szymon

  Teraz proszę o naprawę dróg które stanowiły odjazd podczas prac na ul. Roosevelta a w szegolnosci objazd z Jankowa Dolnego przez Wierzbiczany. Droga jest w stanie agonalnym. Może warto zdjęcia załączyć jak jedno się buduje a drugie rujnuje. Może ktoś kompetentny o ile jest ruszy pupę i dokona wizji w terenie i zobaczy z czym trzeba się zmierzyć.

 • Link do komentarza ??? piątek, 13 września 2019 21:46 napisane przez ???

  Od której godziny zostanie otwarta? Będzie przecięcie wstęgi ?

 • Link do komentarza Wojciech piątek, 13 września 2019 21:23 napisane przez Wojciech

  Jeżeli już, to te barierki powinny być na krawędzi chodnika, a nie zamiast parkanów przy cudzych działkach!

 • Link do komentarza polokoto piątek, 13 września 2019 17:48 napisane przez polokoto

  qwerty - pewnie po to żebyś nie spał przypadkiem w rowie tylko w łóżku u siebie w domu :P Barierki te są tam po to żebyś jak pojedziesz rowerem zahaczył o nie kierownicą i zęby sobie wybił.

 • Link do komentarza Kierowca piątek, 13 września 2019 17:12 napisane przez Kierowca

  Bardzo słaba widoczność przez te barierki wyjeżdżając z ul inowrocławskiej i patrząc na lewa stronę :(

 • Link do komentarza qwerty piątek, 13 września 2019 10:37 napisane przez qwerty

  barierki...wszędzie barierki.... pytanie po co??? abym po pijaku trafił do domu?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane