Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 16 września 2019 14:25

Remont ul. Składowej - jest przetarg

 
Remont ul. Składowej - jest przetarg archiwum redakcji

Przebudowa zrujnowanej nawierzchni ul. Składowej już wkrótce stanie się faktem. Ogłoszono właśnie przetarg na wykonanie prac remontowych na całym odcinku ulicy.

Do połowy grudnia 2019 roku wykonany powinien zostać cały odcinek jezdni ul. Składowej na długości ponad 400 metrów. Jak już informowaliśmy kilka tygodni temu, Miasto Gniezno porozumiało się z prywatnym inwestorem, odpowiedzialnym za budowę istniejącej już galerii handlowej, znajdując porozumienie co do finansowania tej inwestycji. Realizacja powinna nastąpić jesienią. Koszt ma wynieść ok. 950 tys. złotych - Miasto dołoży do zadania 463 tys. złotych.

Zgodnie z treścią ogłoszonego przetargu, na całej długości drogi wraz z krótkim fragmentem ul. Surowieckiego, wymieniona zostanie stara nawierzchnia. W jej miejsce ułożony zostanie nowa na całej szerokości jezdni (oprócz zatoczki parkingowej od strony galerii). Dodatkowo na ul. Surowieckiego zlikwidowany zostanie nieczynny przejazd kolejowy rozebranej bocznicy kolejowej.

Projekt organizcji ruchu zakłada likwidację ograniczenia prędkości do 20km/h oraz wymalowanie oznakowania poziomego z organizacją dwóch zatoczek od strony parowozowni. Takie rozwiązanie ma zwężyć szerokość pasów ruchu i zwiększyć ilość miejsc postojowych, zaplanowanych w bezpieczny sposób (obecnie pojazdy są pozostawiane nieregularnie).

Galeria

11 komentarzy