piątek, 20 września 2019 11:35

Czerniejewo ma nową halę widowiskowo-sportową!

 
Czerniejewo ma nową halę widowiskowo-sportową! fot. Rafał Wichniewicz

Do grona miejscowości w naszym regionie, które mają w końcu obiekt pozwalający na organizację większych wydarzeń sportowych i kulturalnych pod dachem, dołączyło także Czerniejewo. 

Do tej pory takich obiektów w ostatnim czasie doczekało się m.in. Gniezno, Kiszkowo czy Witkowo, a teraz podobny budynek powstał w nieodległym Czerniejewie. Od tej pory uczniowie miejscowej szkoły podstawowej zyskali miejsce do lekcji wychowania fizycznego, grupy sportowe do ćwiczeń, a mieszkańcy do wydarzeń rozrywkowych.

Inauguracja nowego obiektu, która odbyła się w piątek 20 września, miała charakter symboliczny i bez przecięcia wstęgi. Dokonała tego wbiegająca do hali sztafeta dyscyplin sportowych, ćwiczonych w Czerniejewie, a składająca się z młodych adeptów. Trzymanego przez nich misia - symbolu tej miejscowości - przejął burmistrz Tadeusz Szymanek, który następnie oficjalnie otworzył halę, przy okazji podsumowując kilka lat starań, jakie zajęło jego zaprojektowanie i wybudowanie, a także otrzymanie dofinansowania.

 

Nowa hala, położona bezpośrednio przy Szkole Podstawowej im. Onufrego Kopczyńskiego przy ul. Szkolnej, liczy sobie 3195 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, z czego 2413 metrów kwadratowych przeznaczonych jest pod sam sport. W ramach inwestycji powstała widownia na 260 miejsc, a także wielofunkcyjna płyta boiska o wymiarach 44 x 24 metry. Na tej ostatniej mieścić się mogą po jednym boisku do tenisa, koszykówki i piłki ręcznej lub trzy boiska do siatkówki. Całkowita kubatura obiektu wynosi prawie 20 tys. metrów sześciennych. Obiekt w całości przystosowany jest do obsługi osób niepełnosprawnych oraz posiada kompletne zaplecze socjalne.

Docelowo w hali mogą się odbywać ww. rozgrywki sportowe, a także zawody tenisa stołowego, sportów walki, sportowo-rekreacyjne, a także planowane są imprezy turystyczne, widowiskowe i kulturalne. Na dwóch poziomach budynku znajdują się pomieszczenia do fitness, squasha, siłownia, sauna, bufet i salka konferencyjna.

Na pozostałej części terenu o powierzchni ponad 11,5 tys. metrów kwadratowych powstały parkingi, drogi wewnętrzne, chodniki, zieleń oraz bieżnia zewnętrzna.

Koszt budowy hali wyniósł 8 mln 998 tysięcy złotych, a dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej przyznawanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki było na poziomie 4 mln 482 tys. złotych.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane